Niestety nie każdy może od razu pozwolić sobie na taki luksus. Często też nie widzimy po prostu sensu wydawania pieniędzy na większy metraż, jeśli nasze gospodarstwo domowe liczy zaledwie jedną lub dwie osoby. Kawalerki i maleńkie mieszkania wydają się w takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem. Czasem jednak, w związku z tak niewielką powierzchnią, pojawia się pytanie: jak urządzić ją z gustem, funkcjonalnie oraz schludnie? Okazuje się, że wcale nie musi to być duży problem, jeśli skupimy się na kilku zasadniczych kwestiach, które warto mieć na uwadze urządzając niewielkie pomieszczenia.

Pomyśl o szafie, która wiele pomieści

Kiedy rozmieszczamy nasze rzeczy w kilku większych lub mniejszych pokojach, nie wydaje się ich być aż tak wiele. Zupełnie inaczej jest, gdy jeden pokój pełnić ma rolę sypialni, pokoju dziennego, garderoby, biura i wielu innych. W takiej sytuacji należy przede wszystkim zadbać o mebel, który pomieści w sobie wiele różnych rzeczy.

Szafy Komandor - panorama

Idealne w takim przypadku okazują się być pojemne szafy Komandor (świetnie sprawdzą się szczególnie te podzielone na segmenty, które pozwalają sprawnie zaaranżować miejsce w środku). Wybierając szafę powinniśmy zastanowić się nad wszystkimi naszymi rzeczami, które chcemy w niej zmieścić. Lepiej jest pomyśleć o tym wcześniej i od razu wybrać mebel dostosowany do naszych potrzeb wielkością, pojemnością oraz rodzajem podziałów wewnętrznych, zamiast dokupować kolejne, mniejsze meble, by zmieścić to, co do szafy nie weszło.

Szafy Komandor

Warto wobec tego zadbać przede wszystkim o to, by szafa pełniła rolę garderoby, miała odpowiednio dużo przestrzeni nie tylko na odzież, ale także na pościel, dodatkowe koce oraz ręczniki, jeśli nie możemy wygospodarować na nie miejsca na przykład w łazience. Nie możemy zapominać także o różnych naszych pasjach, dla których także przyda się trochę miejsca. W zależności od tego czy zajmujesz się szydełkowaniem, robieniem biżuterii czy wędkarstwem, możesz potrzebować innej powierzchni na przechowanie koniecznego ekwipunku. Zawsze warto pomyśleć o tym przed zakupem.

Wybieraj meble na wymiar i dostosowane do konkretnych potrzeb

Panorama - szafy Komandor

Praktycznym rozwiązaniem, w przypadku małych mieszkań i kawalerekmeble dostosowane do indywidualnych potrzeb, a szczególnie meble na wymiar. Zamiast marnować długie godziny na poszukiwanie szafy czy garderoby o idealnych rozmiarach, lepiej jest po prostu najpierw przemyśleć całe wnętrze, a następnie zamówić odpowiedni mebel na wymiar w systemie marki Komandor.

Tego typu szafy czy garderoby pozwalają nie tylko zaoszczędzić cenne miejsce w pomieszczeniu, ale także odznaczają się szczególnie wysokim poziomem funkcjonalności, gdyż można dopasować poszczególne przestrzenie wewnątrz mebla do konkretnego zapotrzebowania.

Stosuj drzwi przesuwne

Dla małych pomieszczeń niejednokrotnie zbawienne okazują się być drzwi przesuwne. W przypadku tradycyjnych, skrzydłowych drzwi, trzeba zwykle wygospodarować dość dużo miejsca, by swobodnie móc je otworzyć. Zastosowanie drzwi przesuwnych zupełnie niweluje ten problem. W kawalerkach o wiele prościej jest wyznaczyć linię, po której przesuwać mają się drzwi niż odebrać pomieszczeniu dodatkowe metry kwadratowe, które wyznaczają otwierane tradycyjnie drzwi skrzydłowe.

Szafy Komandor

Dodatkowo wielką zaletą drzwi przesuwnych jest możliwość wydzielania mniejszych przestrzeni. Mogą one pełnić niejako funkcję parawanu, pozwalając moderować powierzchnię i kształt pomieszczenia. W ten sposób nawet w kawalerce znaleźć można miejsce na łóżko o tradycyjnym wymiarze czy niewielką przestrzeń do pracy z biblioteczką i biurkiem.

Błękit - szafy Komandor

Zorganizuj przestrzeń na spotkania i długie zimowe wieczory

Choć mały metraż wskazywać mógłby na duży introwertyzm, mieszkańcy kawalerek to niekoniecznie introwertycy. Wielu z nich uwielbia przyjmować gości i dzielić swą niewielką przestrzeń z innymi ludźmi. Warto pomyśleć o tym, by w maleńkim mieszkanku znalazło się miejsce na przestrzeń dzienną – sprawdź koniecznie ciekawe aranżacje salonu z meblami Komandor.

Bardzo ważne jest szczególnie to, by nasi goście mieli gdzie usiąść, ale jednocześnie, byśmy my sami mogli czasem wygodnie poleniuchować na przykład przy ulubionym filmie czy ciekawej książce. Dlatego warto wybrać kanapę dostosowaną do wielkości pomieszczenia i ilości przyjmowanych zwykle gości. Przede wszystkim jednak powinien być to mebel wygodny.

Szafy Komandor

W małych mieszkaniach nie sprawdzają się pełnowymiarowe stoły i duże ławy. Zamiast tego lepiej jest wybrać poręczny stolik kawowy o klasycznej formie, na którym zmieści się kilka filiżanek aromatycznej kawy i talerzyki z przepysznym ciastem. Warto przyjąć podobną zasadę dotyczącą szafek RTV, choć te na wymiar mogą być również całkiem duże, jeśli tylko ich projekt odpowiednio dopasujemy do całości i zadbamy o to, by pełniły one dodatkowe funkcje, na przykład domowej biblioteczki.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 96,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny