Wszystko na temat aranżacji salonu

Odpowiednio skomponowana aranżacja salonu wpływa na walory dekoracyjne całego domu bądź mieszkania. To właśnie w salonie przyjmujemy gości, oglądamy telewizję i relaksujemy się po trudach każdego dnia. Nowoczesny salon musi łączyć w sobie wysoki komfort użytkowy, a także estetykę. Wnętrza w stylu nowoczesnym lub klasycznym powinny zostać wyposażone w wygodne meble do salonu (ława, fotele, kanapa, komoda, barek itp). Ich liczba oraz rozmieszczenie zależą od rozmiarów wnętrza oraz preferowanego efektu dekoracyjnego.

Nowoczesny salon to także dodatkowe sprzęty RTV, które podnoszą komfort wypoczynku. Telewizor czy sprzęt grający to jedynie podstawowe wyposażenie współczesnego wnętrza. Każdy sprzęt RTV znajdujący się w salonie powinien znajdować się w odpowiedniej lokalizacji, która umożliwi komfortowe użytkowanie. Dlatego dobrze przemyślana aranżacja salonu powinna uwzględniać takie elementy wyposażenia jak szafka pod telewizor, ścienny wieszak, półki na głośniki itp.

Aranżacja salonu może być zainspirowana różnymi stylami dekoracyjnymi. Największą popularnością cieszą się obecnie wnętrza w stylu nowoczesnym. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by w salonie zagościły elementy wyposażenia w stylu klasycznym, feng shui, etno, skandynawskim, prowansalskim lub industrialnym. Nowoczesny salon może przybierać zróżnicowane oblicza. Wystarczy dobrać meble do salonu, dopasować dekoracje (np. obrazy ścienne, fototapety), skomponować barwy wnętrza i dodatkowe elementy wyposażenia.

Nowoczesny salon coraz częściej staje się pomieszczeniem otwartym. W salonie może znajdować się przestrzeń jadalna, a w pobliżu reprezentacyjna, otwarta kuchnia. Niemal każdy dom i mieszkanie może posiadać otwarty pokój dzienny. Sposób wykorzystania tej powierzchni zależy wyłącznie od specyfiki budynku, a także od wizji właściciela.

Jeśli chcesz, aby Twój przyszły, nowoczesny salon był eleganckim azylem spokoju, to znaczy, że ten dział jest właśnie dla Ciebie. Znajdziesz w nim praktyczne porady dotyczące wyboru stylu aranżacyjnego, przejrzysz ciekawe meble do salonu i zapoznasz się z praktycznymi pomysłami na udekorowanie wnętrz. Na dole strony odnajdziesz też listę powiązanych tematów.

Aranżacje salonu - projekty, pomysły, porady, galerie i zdjęcia