Wystrój sypialni krok po kroku - sprawdzone rozwiązania, wyjątkowe pomysły, ciekawe aranżacje

Sypialnie powinny być oazą spokoju, które umożliwiają relaks i komfortowy wypoczynek. Odpowiedni wystój sypialni sprawia, że możemy zasypiać i budzić się w przyjaznym otoczeniu. Dobrze dobrane łóżko, komoda, czy szafy przesuwne pomogą odmienić sypialnie w wyjątkowo funkcjonalne pomieszczenia. Poznaj kilka dobrych rad, niezbędnych przy aranżacji każdej sypialni.

Jeżeli jesteś zainteresowany kosztami remontu, wykończenia lub aranżacji sypialni, zapraszamy do odwiedzenia kalkulatora kosztów remontu sypialni.

Ocena: 5,0/5 (głosów 1)

Przyjazny wystrój sypialni

Aranżacja sypialni, żółte zasłony, ręczniki ułożone w łabędzie na dwuosobowym łóżku - source: FreeDigitalPhotos.net by Evgeni DinevPodczas projektowania przestrzeni sypialni powinniśmy pamiętać o trzech kluczowych elementach mających największy wpływ na komfort użytkowy sypialni -  łóżku, praktycznych meblach oraz odpowiednich kolorach ścian. Dzięki właściwej  tych elementów zyskujemy przyjemną i praktyczną przestrzeń, w której będziemy chętnie przebywać.

Łóżko stanowi najważniejszy element wystroju sypialni. Warto go umieścić z daleka od drzwi, kaloryferów i okien. Dobrym pomysłem jest ulokowanie go w zacisznej przestrzeni pomieszczenia. Pamiętajmy jednak, aby przy dłuższych bokach łóżka pozostawić przynajmniej 40-50 centymetrów wolnej przestrzeni. Wezgłowie może przylegać do najbardziej reprezentatywnej ściany, bowiem jest to jeden z najprostszych sposobów na wykonanie praktycznej a jednocześnie eleganckiej aranżacji. Długość łóżka jest najczęściej standardowa i wynosi 200 cm.   Jeżeli jednak mamy w rodzinie koszykarza, warto zastanowić się nad niestandardowym, większym rozmiarem.

Wybierając łóżko powinniśmy też zwrócić szczególną uwagę na rodzaj materaca. Bardzo miękkie materace mogą wydawać się najbardziej wygodne, jednak stanowią obciążenie dla kręgosłupa. O wiele zdrowszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie wybór lekko twardego materaca, który umożliwi przybranie prawidłowej pozycji ciała podczas snu.

Meble decydują o charakterze wystroju sypialni

Aranżacja mebli w sypialni powinna być uzależniona przede wszystkim od jej rozmiarów. W dużym wnętrzu bez obaw możemy ulokować dużą szafę wnękową, która zmieści wszystkie najpotrzebniejsze ubrania.

Z kolei w sypialniach o mniejszym rozmiarze często umieszcza się jedynie niewielkie szafki, ulokowane nieopodal łóżka. Dzięki temu zyskujemy miejsce, w którym stawiamy lampki nocne, budziki czy też inne, niezbędne przedmioty. W słonecznej części sypialni można też ulokować niewielką toaletkę. Taki mebel nie zajmie zbyt dużej powierzchni i sprawi, że kobieta będzie miała własną, intymną przestrzeń do zrobienia makijażu.

Wystrój sypialni a kolory ścian

Sypialnia z olbrzrymim łóżkiem, na podłodze dywany, obok łóżka dębowe meble - source: FreeDigitalPhotos.net by Maggie SmithW każdej sypialni powinny dominować spokojne barwy. Czerwone ściany z pewnością nie wpłyną korzystnie na Nasze wyciszenie i mogą powodować problemy z zasypianiem. Znacznie korzystniejszym rozwiązaniem będą uspokajające zielenie, błękity oraz biel. Jeśli chcemy zastosować intensywne barwy czerwieni, purpury i pomarańczy, pomalujmy nimi ściany znajdujące się z tyłu wezgłowia łóżka. Dzięki temu nie będziemy koncentrowali na nich wzroku podczas zasypiania, co zapewni większy spokój i ułatwi wyciszenie przed snem.

Wybierając kolor ścian warto zwrócić uwagę na intensywność nasłonecznienia całego pomieszczenia. W słonecznych sypialniach możemy stosować ciemniejsze barwy, a w miejscach zacienionych znacznie lepiej sprawdzą się barwy o jaśniejszych odcieniach. Pamiętajmy, że zbyt ciemne ściany mogą wizualnie pomniejszyć przestrzeń.

Najlepsza aranżacja sypialni

Na koniec zawsze pojawia się pytanie, czy istnieje idealna aranżacja sypialni? Odpowiedź oczywiście jest negatywna. Urządzenie sypialni powinno być zgodne z naszymi gustami, potrzebami, pomysłami i marzeniami. Nie warto na siłę urządzać to pomieszczenie modnie.

Najważniejsze jest, aby miejsce w którym śpimy i odpoczywamy było dla nas przyjazne, abyśmy czuli się w nim swobodnie i wygodnie.

Jednocześnie przypominamy, że koszt remontu, wykończenia czy aranżacji sypialni możesz obliczyć na przeznaczonym do tego kalkulatorze.

, aktualizacja 3 kwietnia 2018
Zaloguj się aby dodać komentarz

Zaloguj


Jeżeli jeszcze nie masz konta, zarejestruj się bezpłatnie.
Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij