Funkcjonalna aranżacja nowoczesnej sypialni

W nowoczesnej sypialni panuje harmonia, której podstawę stanowi ograniczenie mebli oraz dodatków do minimum. Pożądana jest aranżacja sypialni kojarząca się wyłącznie z wypoczynkiem, dlatego przestrzeń nie może być wypełniona niczym, co rozpraszałoby uwagę. Centralną część pokoju powinno zajmować łóżko, a po jego obu stronach warto postawić szafki nocne. Jeżeli przestrzeń jest mocno ograniczona, można zrobić półkę za zagłówkiem łóżka lub nad nim. Szczególnie w małych sypialniach sprawdzi się szafa wnękowa, która umożliwia maksymalne wykorzystanie wolnej przestrzeni z zachowaniem pełnego komfortu.

Jakie oświetlenie pasuje do nowoczesnej sypialni? 

Staranne rozplanowanie oświetlenia to istotny punkt w aranżacji nowoczesnej sypialni. Dobrze dobrane światło sprzyja przytulnej atmosferze, ale pozwala również na chwilę relaksu z książką. Na dodatek świetnie podkreśla kolorystykę wnętrza i fakturę tapet oraz innych detali. Oświetlenie powinno sprzyjać dobremu nastrojowi i eksponować efektowność aranżacji wnętrza. Najpierw należy się zastanowić, jakie lampy do sypialni będą najlepsze. Dobrym wyborem są lekkie i proste formy – mogą być wykonane z mlecznego szkła. Lampę lub na przykład dwie mniejsze lampy powinny być umieszczone w centralnej części sufitu lub w pobliżu dolnej części łóżka, aby światło nie było skierowane bezpośrednio na głowę i nie powstawał cień męczący oczy podczas czytania. Abażury o idealnej formie delikatnie zmiękczają i rozpraszają światło. Kinkiety stanowią obecnie niemal nierozerwalną część wyposażenia sypialni ze względu na swój funkcjonalny charakter. Na szafkach nocnych można postawić klasyczne lampki, ale nowoczesna sypialnia to przede wszystkim minimalizm – kinkiety nie zabierają miejsca w przeciwieństwie do lampek. Na dodatek kinkiety zapewniają światło kierunkowe. Klasyczne modele, jak i w nietypowych kształtach, oferuje https://grupamo.pl/category/sypialnia/. Znajdziesz tutaj podpowiedzi, jakie oświetlenie wybrać, aby aranżacja sypialni była piękna i zgodna z aktualnymi trendami.

Ściany w nowoczesnej sypialni

Kolorystyka ścian ma istotne znaczenie – to od nich zależy, czy przestrzeń będzie pełna harmonii, dlatego w nowoczesnych sypialniach często przenikają się odcienie beżu, bieli i szarości, ale można zobaczyć również inspiracje do sypialni, które pokazują, że ściana za zagłówkiem łóżka może być w mocnym kolorze. Wyróżniająca się ściana ożywia wnętrze, ale nie rozprasza podczas zasypiania ze względu na swoje usytuowanie. Wśród stonowanych kolorów projektanci chętnie wykorzystują również brązy, zgaszony błękit i pudrowy róż. Oryginalnym wyróżnikiem mogą być tapety do sypialni. Intrygująco prezentują się szkice miast w stonowanej kolorystyce, ale też gładkie powierzchnie z napisami lub ornamentowe wzory. Aby uniknąć nadmiaru rysunków, tapetę umieszczamy wyłącznie na ścianie za zagłówkiem łóżka.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny