Sypialnia w stylu kontynentalnym - jak zaaranżować?

Styl kontynentalny jest tym, co zadomowiło się w home designie na podstawie wpływów europejskich mieszczan, ceniących meble duże, wygodne, wykonane z wysokiej jakości materiałów. Wnętrza kontynentalne przede wszystkim wyposażone są w meble drewniane o tradycyjnym kształcie. Pomieszczenia w stylu kontynentalnym prezentują połączenie tradycyjnych form z zastosowaniem ponadczasowych, wysokiej jakości materiałów. Niezwykle ważny jest komfort użytkowania, który często łączony jest w nich z przestronnością. Najważniejsze w sypialni jest łózko, które w tym przypadku zachwyca komfortem użytkowania oraz okazałym wyglądem. Pomieszczenie warto zaaranżować w taki sposób, aby łóżko stało się centralnym elementem pomieszczenia, posiadało wygodny dostęp z trzech stron oraz stylową dekorację tekstylną w postaci narzuty i dekoracyjnych poduszek, dopasowanych do tekstyliów okiennych oraz opcjonalnie dywanu. 

Aranżacje sypialni z kontynentalnymi - o czym warto pamiętać?
Aranżacje sypialni z kontynentalnymi - o czym warto pamiętać?

Co musi znaleźć się w wyposażeniu kontynentalnej sypialni?

Podstawowym elementem wyposażenia sypialni jest łóżko, w tym przypadku będzie to łóżko kontynentalne, różniące się wyglądem i funkcjonalnością od tradycyjnych łóżek. Kontynentalny mebel posiada skrzynię, wypełnioną sprężynami typu bonell, zapewniającymi doskonałą sprężystość mebla. Łóżko kontynentalne osadzone jest na nóżkach. Posiada materac, pokryty tą samą tkaniną tapicerską co pozostałe elementy oraz materac nawierzchniowy. To połączenie zapewnia niezwykły komfort snu oraz korzystania z mebla. Wyższe osadzenie materaca pozwala wygodniej wstawać i kłaść się zwłaszcza osobom o ograniczonej sprawności ruchowej. Mebel posiada stylowe, wysokie wezgłowie. Poza łóżkiem kontynentalnym koniecznie zaaranżuj stylowe szafki nocne, szafę oraz dodatki w postaci ramek ze zdjęciami na ścianie, na szafkach, wazon z kwiatami oraz dekoracyjną, dopasowaną do pozostałych elementów oprawę okna. 

Jaki materac do łóżka kontynentalnego?

Materac w łóżku powinien odpowiadać stanowi zdrowia, wadze oraz preferencjom użytkowników. Do łóżka kontynentalnego warto dopasować materac o średnim poziomie twardości (szeroki wybór na https://sleepinghouse.pl/12-materace), chyba że wolisz spać na twardszym podłożu. Doskonałą opcją będzie materac Fandango (sprawdź na: https://sleepinghouse.pl/materace/38-hilding-fandango.html). Producent, firma Hilding zapewnia komfort snu osobom z problemami kręgosłupa oraz osobom cięższym, gwarantując solidne wsparcie. Niezawodność systemu kieszeniowego zapewnia wysoki poziom elastyczności punktowej. Materac posiadający status wyrobu medycznego wraz z systemem łóżka kontynentalnego zapewni najwyższy komfort snu. Kontynentalne meble często stanowią wyposażenie luksusowych pokoi hotelowych. Dzięki nim pomieszczenia prezentują się perfekcyjnie, zapewniając gościom komfortowy sen. Twardy i średnio twardy materac to doskonały wybór zarówno do pomieszczeń prywatnych jak i na wyposażenie obiektów noclegowych. W zestawieniu z topperem pozwoli zyskać trwałość i wysoki poziom komfortu użytkowania zarówno przez cięższe osoby jak i pary, różniące się wzrostem i wagą.

Aranżacje sypialni z kontynentalnymi - o czym warto pamiętać?
Aranżacje sypialni z kontynentalnymi - o czym warto pamiętać?

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny