Architektura

Wszystko o architektura - lista artykułów

Zapoznaj się z informacjami na temat architektura. Nasze sprawdzone porady związane z architektura pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Domy z bali - cena, projekty, opinie, wady i zalety

Domy z bali - cena, projekty, opinie, wady i zalety

Domy z bali w technologii szkieletu drewnianego. To ciekawa propozycja, jednak w Polsce wiąż mało popularna. Przyjrzyjmy się zaletom i wadom takiego rozwiązania oraz sprawdźmy, ile kosztuje budowa domu z bali.
, 25 kwietnia 2017

Płyty betonowe drogowe - ich ceny i zastosowanie

Płyty betonowe drogowe - ich ceny i zastosowanie

Płyty drogowe są chętnie wybieranym materiałem budowlanym. Odznaczają się łatwością montażu oraz wszechstronnymi możliwościami zastosowania. Atutem płyt drogowych pozostaje także atrakcyjna cena zakupu, która sprawia, że budowa dróg i podjazdów staje się bardziej ekonomiczna. Poniżej podpowiemy, gdzie warto stosować płyty betonowe, czym się charakteryzują, a także określimy jaka jest cena ich zakupu.
, 24 grudnia 2016

Najbardziej niezwykłe budynki na świecie

Najbardziej niezwykłe budynki na świecie

Wyobraźnia światowych architektów nie zna granic. Obok szarych, standardowych budynków coraz częściej powstają obiekty o zadziwiających kształtach i niecodziennej barwie. Takie niezwykłe budynki wyróżniają się z otoczenia. Jedne budzą zachwyt, inne wywołują zdziwienie. Serwis Kalkulatory Budowlane przygotował zestawienie najciekawszych, najbardziej niezwykłych budynków na świecie.
, 1 listopada 2016

Bukszpan - odmiany, pielęgnacja, przycinanie, sadzenie, rozmnażanie

Bukszpan - odmiany, pielęgnacja, przycinanie, sadzenie, rozmnażanie

Wartość dekoracyjna bukszpanów jest nie do przecenienia. Bukszpany to zupełnie niewybredne i przy tym dość charakterystyczne krzewy ozdobne. Używa się ich do formowania żywopłotów i  obwódek oraz rozmaitych form ciętych, czasami wręcz zaskakujących pomysłowością oraz techniką wykonania. Bukszpany rosną też samodzielnie, ładnie eksponując światu swoje niewielkie eliptyczne, zimozielone liście. Uwielbiali bukszpan już starożytni Rzymianie, podziwiając jego idealne architektoniczne kształty po strzyżeniu. 
, 14 stycznia 2017

Szkło hartowane do kuchni i łazienki - cena, zastosowanie, porady

Szkło hartowane do kuchni i łazienki - cena, zastosowanie, porady

Szkło hartowane otacza nas ze wszystkich stron każdego dnia. Ze względu na jego walory użytkowe jest stosowane szeroko w architekturze, architekturze wnętrz a także jako element przedmiotów codziennego użytku. Kabiny prysznicowe, szyba w kominku, czy panele do kuchni to tylko niektóre zastosowania w naszych wnętrzach. Ze względu na swoje zalety wytrzymałościowe i wizualne jest poszukiwanym materiałem. Co warto wiedzieć na temat szkła hartowanego? Gdzie można zakupić wyroby ze szkła hartowanego i samo szkło? Sprawdzamy dla Was zastosowania szkła hartowanego oraz jego ceny.
, 6 maja 2017

Pomysł na wykończenie domu - beton architektoniczny

Pomysł na wykończenie domu - beton architektoniczny

Tak jak beton komórkowy zyskuje na popularności wśród materiałów budowlanych, tak beton architektoniczny staje się coraz częściej wykorzystywanym materiałem wśród materiałów wykończeniowych. Estetyczny, dekoracyjny i trwały - jest świetnym uzupełnieniem zarówno wnętrz jak i fasad budynków. W czym tkwi fenomen betonu architektonicznego? Do jakich zastosowań sprawdza się najlepiej? Jakie są jego rodzaje i ceny? Poniżej garść informacji o wszechstronnym materiale jakim jest beton architektoniczny.
, 22 grudnia 2016

Domy z płaskim dachem - koszty budowy, ciekawe projekty

Domy z płaskim dachem - koszty budowy, ciekawe projekty

Dach stanowi zwieńczenie każdego domu. Jego kształt w istotny sposób wpływa na wygląd i walory użytkowe całego budynku. W polskiej zabudowie jednorodzinnej nadal dominują dachy kilkuspadowe. Stropodachy nie budzą jeszcze zbytniego zaufania inwestorów. Jednak wszystko powoli się zmienia. Dach płaski coraz częściej pojawia się w nowoczesnych projektach budowlanych. Z pewnością warto określić jego zalety, koszty budowy oraz przeanalizować nowoczesne projekty architektoniczne. Być może inwestycja w dom z płaskim dachem okaże się najkorzystniejszym rozwiązaniem.
, 9 października 2016

Drewniane altany ogrodowe - przeczytaj, zanim wybierzesz!

Drewniane altany ogrodowe - przeczytaj, zanim wybierzesz!

Altany ogrodowe stanowią przepiękny element małej architektury, w szczególności jeśli są wykonane z drewna. Mogą stanowić element dekoracyjny, jak i miejsce wypoczynku dla całej rodziny. Jeśli w naszym ogrodzie dysponujemy wystarczającą ilością miejsca - drewniane altany ogrodowe to idealny wybór. Altanę ogrodową można kupić gotową, lub zaprojektować wedle własnego pomysłu. Sprawdźmy które rozwiązanie będzie najlepsze.
, 26 lipca 2016

Co to jest mur oporowy? Porady dla budujących

Co to jest mur oporowy? Porady dla budujących

Mur oporowy, zbudowany z cegieł, kamieni czy betonu ma za zadanie zabezpieczyć ściany domów, skarp lub wykopów, aby grunt się nie osunął. Istnieje wiele rozwiązań wykorzystujących mury oporowe. Przykładowo ściany oporowe są wykorzystywane jako elementy małej architektury lub też  do stabilizacji uskoków ziemnych. W celu postawienia konstrukcji oporowej, czy też zlecenia jej postawienia firmie fachowej należy zgromadzić na ten temat podstawowe informacje.
, 16 sierpnia 2016

Rynek pierwotny w Warszawie 2016 - przegląd powstających nowych mieszkań - stan deweloperski

Rynek pierwotny w Warszawie 2016 - przegląd powstających nowych mieszkań - stan deweloperski

Warszawa może się poszczycić największą dynamiką inwestycji deweloperskich. To właśnie tam rynek pierwotny działa najprężniej.  Stolica przyciąga deweloperów, którzy z roku na rok realizują coraz więcej dużych inwestycji budowlanych. Czy w 2016 roku owa tendencja się utrzyma? Z pewnością tak. Dlatego przedstawimy najciekawsze inwestycje mieszkaniowe, których realizacja przypada na 2016 rok. Te mieszkania w stanie deweloperskim warto kupić w 2016 roku!
, 29 kwietnia 2016

Surowy urok betonu

Surowy urok betonu

Choć dla wielu osób beton kojarzy się głównie z budową, to jednak dekory wykorzystujące jego surowy urok od pewnego czasu są mocno obecnie we współczesnym wzornictwie na fali zainteresowania industrialną estetyką. Jednym z przykładów inspiracji jest blat kuchenny Raw Concrete.
, 16 lutego 2017

Nowoczesne domy - co wybrać i ile to kosztuje?

Nowoczesne domy - co wybrać i ile to kosztuje?

Nowoczesny styl w architekturze jednorodzinnej staje się coraz popularniejszy. Nowoczesne projekty domów  jednorodzinnych są dostępne w każdym katalogu z projektami typowymi. Powstaje jednak pytanie co świadczy o tym, że dom jest nowoczesny. Czy będą to domy parterowe o nowoczesnej bryle, inteligentnych rozwiązaniach we wnętrzu czy może po prostu domy energooszczędne? Idąc dalej, jaki powinien być układ pomieszczeń, ile łazienek, jakie położenie kuchni, jadalni czy salonu? Nowoczesne źródła energii - kolektory słoneczne, czy pompa ciepła też by się przecież przydały. W dzisiejszym artykule spróbujemy odpowiedzieć na te pytania, a na koniec dodamy informacje o kosztach budowy.
, 29 kwietnia 2016

Jak zrobić własny ogrodowy grill murowany? Projekty i wykonanie krok po kroku

Jak zrobić własny ogrodowy grill murowany? Projekty i wykonanie krok po kroku

Każdy szanujący się entuzjasta potraw z grilla a także większość właścicieli prywatnych posesji posiada własny grill ogrodowy. Najczęściej jest to grill ogrodowy przenośny. Mają one sporo zalet ale nie grzeszą niestety estetyką wykonania, a także nie nadają się w przypadku większych przyjęć w ogrodzie - najczęściej mają za małe rozmiary. Przenośne grille węglowe cechują się niską ceną, lecz równie niską trwałością. Rzadsze grille gazowe i elektryczne pozwalają na lepszą kontrolę temperatury, jednak wpływają negatywnie na smak i zapach potraw. W tym kontekście wybudowanie grilla murowanego w naszym przydomowym ogrodzie wydaje się dobrą alternatywą.
, 7 maja 2017

Wszystko, co musisz wiedzieć o... - elewacje drewniane

Wszystko, co musisz wiedzieć o... - elewacje drewniane

Drewno idealnie wpisuje się w krajobraz. Takie elewacje są bliżej natury. Ich wygląd wpływa na estetykę całego otoczenia. Co wybrać jako materiał na naszą elewację? Deski modrzewiowe, sosnowe czy z drewna egzotycznego, a może termodrewno lub laminat HPL?
, 21 września 2016

Słownik terminów budowlanych

Słownik terminów budowlanych

Budownictwo jest dość szeroką branżą obfitującą w wiele niecodziennych zwrotów i terminów. Ich zrozumienie może być dość trudne dla osób, które nie mają zbyt dużego doświadczenia ani znajomości tematyki budowlanej. Dlatego prezentujemy praktyczny słownik najczęściej używanych, trudnych terminów budowlanych.
, 28 kwietnia 2016

Dobry pomysł na wymarzony dom

Dobry pomysł na wymarzony dom

Zapewnienie sobie własnego, samodzielnego lokum, a potem  jego urządzenie i wyposażenie , to  wyzwanie, przed którym staje prawie każdy z nas. Bez względu na to, czy jest to budowa domu  czy zakup mieszkania, szereg zagadnień , z którymi przychodzi się zmierzyć przytłacza swoim ogromem i różnorodnością. Nagle okazuje się , że musimy stać się prawnikami, finansistami, budowlańcami z doskonałą znajomością najnowszych technologii i materiałów, dekoratorami wnętrz, a nawet nie rzadko ogrodnikami. Pomocą w odnalezieniu się w gąszczu tych informacji  może stać się dobry portal internetowy, w którym na każdy z powyższych tematów znajdzie się fachowa podpowiedź.
, 9 kwietnia 2017

Murator - przegląd czasopism budowlanych

Murator - przegląd czasopism budowlanych

Budowa domu to często decyzja podejmowana na całe życie. Wiąże się z nią mnóstwo pracy, od  zaopatrzenia się w projekt wymarzonego domu, poprzez kosztorys, zakup niezbędnych materiałów, wynajęcie ekipy wykonawczej, mozolne prace na terenie budowy, aż po wystrój wnętrza naszego nowego gniazdka. Pomocna dłoń podczas tak przytłaczającego ogromu czynności jest tutaj niezastąpiona, szczególnie, jeżeli nie czujemy się zbyt pewnie w budowlanym środowisku, a nasza wiedza wykazuje ewidentne braki.
, 21 kwietnia 2016

Rozpoczęcie budowy domu - dokumenty i formalności krok po kroku

Rozpoczęcie budowy domu - dokumenty i formalności krok po kroku

Budowa domu jest wieloetapowym procesem, który wymaga załatwienia wielu formalności. Przed rozpoczęciem budowy warto zaznajomić się z aktualnymi przepisami prawnymi oraz zgromadzić wszystkie potrzebne dokumenty - od sprawdzenia statusu działki budowlanej aż do złożenia kompletu dokumentów w odpowiednim urzędzie, zatrudnienia kierownika budowy i założenia dziennika budowy. Wszelkie formalne niedociągnięcia i braki mogą skutkowały przesunięciem rozpoczęcia budowy, zatem warto fachowo przygotować się do całej inwestycji.
, 28 kwietnia 2017

Wystrój wnętrz w stylu skandynawskim w naszym domu

Wystrój wnętrz w stylu skandynawskim w naszym domu

Niektórzy mawiają, że skandynawski design, to styl na zaleczenie depresji. W uproszczeniu, taki właśnie był jego zamysł. Co wyróżnia ten rodzaj architektury od innych? To  trzy podstawowe elementy, a mianowicie kolor, czyli jasne, a nawet białe barwy wnętrz; przestronność z charakterystycznymi, dużymi oknami oraz minimalizm i ekologia użytych do budowy materiałów. Zobacz ciekawe pomysły na wystrój wnętrz w stylu skandynawskim!
, 2 maja 2016

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij