Architektura wnętrz

A jakie są najważniejsze style architektury mieszkaniowej dziś? W odpowiedzi na to pytanie pomoże nam ekspert ze Studio Loko.

Każdy z nas chciałby mieszkać w stylowym domu, gdzie czuć ducha naszych czasów i stawia się na nowoczesne rozwiązania, dzięki którym życie staje się łatwiejsze i przyjemniejsze. Aby to osiągnąć, należy znać architekturę wnętrz, która dziś obowiązuje we wszystkich liczących się pismach branżowych. Dlatego właśnie, aby Ci nieco pomóc, w dzisiejszym artykule przedstawimy Ci 2 najważniejsze style, jakie obecnie znajdują się w gorących trendach wnętrzarskich w Polsce. 

A oto one:

Architektura wnętrz

STYL SKANDYNAWSKI W ARCHITEKTURZE WNĘTRZ

Styl skandynawski przywędrował do nas wprost z mroźnej północy, gdzie stawia się głównie na funkcjonalność i prostotę. I takie też są wnętrza utrzymane w jego założeniach. Proste, użyteczne, komfortowe i wygodne, ale zarazem estetyczne i robiące wrażenie na wielbicielach oryginalnych rozwiązań.

Styl skandynawski najlepiej rozpoznamy po jego charakterystycznej kolorystyce. Stawia się w niej na różnorodne odcienie szarości połączone z bielą, czernią oraz błękitami różnego odcienia. Styl skandynawski na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo zimny i bezosobowy. W łatwy sposób można go jednak ocieplić i spersonalizować. Służą do tego głównie dodatki. Bardzo często architekci wnętrz dodają do nich zielone żywe rośliny oraz ciepłe, żółte światło z designerskich lamp.

Architektura wnętrz

STYL VINTAGE W ARCHITEKTURZE WNĘTRZ

Kolejnym popularnym dziś stylem jest vintage, który powstał z umiłowania do staroci i antyków. W stylu tym docenia się wszystko to, co przypomina o dawnych czasach. Tutaj oldschool łączy się z nowoczesnością w obopólnej zgodzie. Meble i podłogi są celowo postarzane za pomocą farb powierzchniowych. Architektura wnętrz przy pomocy stylu vintage potrafi zrobić niemałe wrażenie!

Styl vintage będzie od nas wymagał głównie nastawienia na drewno i drewniana zabudowę mieszkaniową. W cenie będą postarzane dębowe (nawet zabytkowe!) szafki, stoły, krzesła, komody, regaliki, półki, a także podłogi. W stylu vintage mamy dość sporą przestrzeń twórczą. Możemy postawić zarówno na vintage powiązany ze starą stylistykę angielską lub amerykańską, albo zainwestować w elementy folklorystyczne. Warto stawiać na zieloną roślinność i zdobione donice.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny