Firma z siedzibą w Rybniku jest jednym z liderów sprzedaży systemów natryskowych w Polsce i Europie Środkowej. Działa na naszym rynku od 14 lat, ale jego historia jest znacznie dłuższa. Wszystko zaczęło się w garażu – i to dosłownie. Na początku lat siedemdziesiątych czeski emigrant mieszkający w USA, Miroslav Liska, właśnie w garażu stworzył rewolucyjny agregat malarski, który po latach przeszedł do historii jako Airlessco 3100. W 1975 roku założył firmę Airlessco, która do dziś pozostaje synonimem solidności i innowacyjnego podejścia do systemów natryskowych. 1994 roku Roman Jaros, siostrzeniec Miroslava Liski, założył w Czechach firmę, która z czasem przybrała nazwę Asteco. W 2006 roku powstał polski oddział, który wyrósł na kluczową spółkę w ramach grupy.

Asteco pisze nowy rozdział technologii natryskowych
Asteco pisze nowy rozdział technologii natryskowych

Agregaty malarskie i urządzenia do natrysku piany

Dziś Asteco jest jedynym w Polsce Strategicznym Partnerem Airlessco, oferującym szeroką gamę agregatów malarskich i szpachlarskich marki. Produkowane w USA urządzenia znane są z niezawodności, wielozadaniowości, łatwości obsługi i wydajności. Do farb akrylowych i lateksowych dobrze sprawdzają się modele Airlessco: SP 380, MP 455, LP 555. W przypadku farb elewacyjnych zasłużoną renomą cieszą się Airlessco LP 655 i – nowość na rynku – LP 955. Firmy specjalizujące się w nakładaniu gładzi szpachlowych chętnie wybierają modele Airlessco TS 1750 oraz HSS 9950. Kupując agregat Airlessco w Asteco wykonawcy mogą liczyć m.in. na dożywotnią gwarancję na silnik i przekładnię, dostęp do najnowszych modeli, ceniony przez fachowców serwis Asteco oraz szerokie wsparcie techniczne

Asteco jest też dostawcą profesjonalnych urządzeń Graco do natrysku pianki i polimocznika. Ten amerykański producent (będący dzisiaj również właścicielem marki Airlessco) od lat wyznacza standardy jakościowe dla tej specjalistycznej branży. Urządzenia do natrysku pianki poliuretanowej Graco zyskały uznanie dzięki funkcjonalności, niezawodności i innowacyjnym rozwiązaniom. Oprócz cenionych modeli, takich jak reaktor Graco A-25 czy Graco H-30, H-40 i H-50, firma Graco opracowała też specjalnie dla Asteco model Gunteco PS-25, zapewniający niezawodność i stałą kontrolę temperatury nawet podczas natryskiwania z maksymalnym natężeniem przepływu, co wpływa na lepszą jakość pianki.

Asteco pisze nowy rozdział technologii natryskowych
Asteco pisze nowy rozdział technologii natryskowych

Marka Gunteco to także profesjonalne pistolety do natrysku tynków i farb. Asteco jest wyłącznym producentem modeli Gunteco PS-1 and PS-2, a także najnowszego, bardziej ergonomicznego i bardziej zaawansowanego modelu Gunteco PS-3, który jak jego poprzednicy ma szansę stać się jednym z najbardziej cenionych tego typu urządzeń na rynku.

Purteco – piany poliuretanowe nowej generacji

Jedną z najbardziej dynamicznych grup produktów, a jednocześnie jedna z 6 marek z portfolio Asteco jest Purteco – system pian poliuretanowych nowej generacji. System został specjalnie zaprojektowany do aplikacji natryskowej stosowanej w budownictwie oraz w przemyśle, cechuje je wysoka wydajność, duża higiena pracy, szybkość wykonania oraz znakomite parametry techniczne, w tym zakres izolacji. Charakteryzują się większą od innych tego typu produktów wydajnością, umożliwiają bardziej komfortowe warunki pracy dla wykonawcy, a przede wszystkim mogą się pochwalić rekordowymi parametrami izolacyjnymi. Ich współczynnik przewodzenia ciepła osiąga nawet 0,025 W/m∙K, a więc wynik lepszy nie tylko od tradycyjnych pian, ale także od innych dostępnych na rynku technologii izolacji poddasza. Do tego piany Purteco układają się równo i pozwalają aplikować na jeden raz warstwę o grubości do 25 cm. Nie pozostawiają specyficznego dla pian zapachu. Nic dziwnego, że w ostatnim czasie liczba wykonawców korzystających z poliuretanowych systemów do izolacji Purteco, osiągnęła rekordową dynamikę, co przełożyło się dwucyfrowy wzrost sprzedaży rok do roku.

Obecnie na rynku dostępne są 4 warianty pian Purteco: otwarto-komórkowa piana Purteco PSO 6 (współczynnik przewodzenia ciepła: 0,037 W/m∙K), otwarto-komórkowa piana Purteco PSO 7 (0,0369 - 0,0380 W/m∙K), oraz zamknięto-komórkowa piana Purteco PSC 35 (0,025 - 0,028 W/m∙K) i nowość Purteco PSC 50 (0,028 - 0,030 W/m∙K). Wszystkie dostępne są m.in. w ofercie Smart Plan – abonamencie, który umożliwia korzystanie z urządzeń dostarczonych przez Asteco.

Asteco pisze nowy rozdział technologii natryskowych
Asteco pisze nowy rozdział technologii natryskowych

Masy szpachlowe i kolejne premiery

To nie jedyne nowości w ofercie Asteco. Rosnącą popularnością cieszy się także masa szpachlowa Putzteco PST 03 do nakładania hydrodynamicznego i ręcznego. Putzteco jest łatwa w aplikowaniu i dalszej obróbce, zapewnia wysoką elastyczność i tiksotropię, brak rys przy kurczeniu, niski poziom zapylenia podczas szlifowania, a po wyschnięciu zachowuje śnieżno-biały kolor. Ma też dodatek zapachu, sprawiający, że praca staje się bardziej przyjemna.

Asteco zamierza też rozwijać inne gamy produktów. Obecnie trwają intensywne prace rozwojowe i certyfikacyjne nad kolejnymi grupami produktów dedykowanych branży drogowej – Roadteco oraz budowlanej – Hydroteco i Coateco.

Sieć centrów serwisowo-szkoleniowych

W związku ze wzrostem sprzedaży Asteco uruchomiło regionalne wsparcie techniczne i produktowe dla firm wykonawczych oraz zakładów produkcyjnych działających w branży budowlanej i przemysłowej. Kilka miesięcy temu powstały centra szkoleniowo-serwisowe w Poznaniu i Olsztynie – odpowiednio CSS Asteco West i CSS Asteco North. Poprzez te placówki Asteco chce budować długofalowe relacje z klientami z różnych części kraju. Odwiedzający centra mogą liczyć na fachową wiedzę i wysoki poziom serwisu. Filia w Poznaniu, podobnie jak oddział w Olsztynie, oferuje też szkolenia dla firm wykonawczych.

Swoim klientom Asteco oferuje program pomocy technicznej. Eksperci firmy pomagają wybrać urządzenie dostosowane do potrzeb wykonawcy i służą merytoryczną pomocą przed, w trakcie i po wdrożeniu projektu. Zaletą jest też możliwość skorzystania ze sklepu internetowego firmy.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej