Wynajem długoterminowy – jakie ma zalety?

Wynajem samochodu to forma finansowania samochodu, która na polskim rynku dostępna jest stosunkowo niedługo. Jednym z najbardziej popularnych rodzajów najmu jest “najem na minuty”, który funkcjonuje w dużych miastach. Co jednak w sytuacji, kiedy chcielibyśmy cieszyć się nowym autem dłużej? Warto zapoznać się z możliwościami najmu długoterminowego, czyli inaczej autem na abonament.

To alternatywa dla zakupu, czy leasingu samochodu, coraz częściej wybierana zarówno przez przedsiębiorców jak i klientów indywidualnych. Czym wyróżnia się na tle pozostałych opcji finansowania? Przede wszystkim tym, że wpłata początkowa jak i miesięczne raty są znacznie niższe niż w innych formach finansowania samochodu. Zastanawiasz się jak to możliwe? Wynika to tego, że w przypadku najmu klient płaci za korzystanie z auta, a nie jego zakup. Po zakończeniu umowy samochód zwracany jest do firmy wynajmującej, a użytkownik ma możliwość ponownego wynajmu innego, nowego modelu.

Ta formuła skrywa wiele zalet, a jedną z nich jest niewątpliwie duża elastyczność. Miesięczny koszt wynajmu auta pozostaje niezmienny przez cały czas trwania umowy, co umożliwia łatwe i pewne rozplanowanie budżetu. Roczny najem umożliwia również dopasowanie typu auta do naszych potrzeb i oczekiwań, tu i teraz. W dynamicznych czasach, przy zmieniających się potrzebach, warto mieć możliwość wprowadzania zmian. Dzięki umowie na 12 miesięcy, możemy weryfikować swoje oczekiwania co roku i dopasowywać do swojego trybu życia najkorzystniejsze rozwiązanie. Mały, miejski samochód? A może rodzinny SUV? Na koniec umowy jeden samochód zwracasz, a drugi po prostu odbierasz.

Komfort wynajmowania samochodu

Kolejną często wskazywaną zaletą wynajmu auta w abonamencie jest wygoda. Decydując się na wynajem, jedyne o czym myślisz podczas użytkowania nowego auta to jego tankowanie i uzupełnianie płynu do spryskiwaczy. Uciążliwe kwestie, takie jak ubezpieczenie, wymiana opon, przeglądy serwisowe, czy rejestracja nie należą do Twoich obowiązków, ponieważ wszystkim zajmuje się firma wynajmująca.

Dużym wyróżnikiem jest również sam proces wynajmu, porównywany do zakupu sprzętu AGD na raty. Brak zbędnych formalności i szybka realizacja najmu, to komfort, który doceniają zarówno klienci prywatni, jak i duże przedsiębiorstwa. Auto na abonament możesz wynająć online, bez wychodzenia z domu. Co więcej, Twój nowy samochód może być dostarczony pod wskazany przez Ciebie adres, np. prosto pod dom.

Warto również podkreślić, że decydując się na wynajem długoterminowy użytkownik nie musi zastanawiać się nad wyceną wartości, odsprzedażą auta, wykupem czy formalnościami. W zależności od naszych założeń, po zakończeniu okresu trwania umowy samochód wraca do firmy wynajmującej, a my, albo decydujemy się na nowe auto, albo po prostu rezygnujemy z kontynuowania najmu.

Minusy wynajmu długoterminowego

Znamy już pozytywne strony formy finansowania, jaką jest auto na abonament, a co z minusami? Oczywiście każdy element należy rozpatrywać indywidualnie, ponieważ w zależności od tego czego szukamy, pojedyncze aspekty mogą budzić wątpliwości, ale wcale nie muszą. Czym jest więc minus? To co cechuje wynajem długoterminowy samochodów to ograniczony wybór modeli aut i ich konfiguracji.

W tej opcji finansowania nie mamy możliwości konfiguracji własnego modelu od A do Z. Zwykle nie jest to jednak problemem, ponieważ oferta samochodów jest na tyle zoptymalizowana, że każdy znajdzie model dla siebie. Takie auta są też szybciej dostępne, często od ręki. Od małych, kompaktowych modeli, aż po duże rodzinne SUV-y.

Optymalizacja dotyczy również samego wyposażenia samochodów, gdzie nawet w najmniejszych modelach znajdziemy nawigację, system multimedialny, elektrycznie otwierane szyby, czy automatyczną skrzynię biegów. Decydując się na auto z wyższego segmentu możemy liczyć na dużo bogatsze wyposażenie i maksimum komfortu podczas jego użytkowania.

Limit kilometrów - wybierz najkorzystniejszy pakiet

Kolejnym ograniczeniem w przypadku wynajmu auta na abonament jest oszacowanie ilości kilometrów, które pokonamy w ciągu roku najmu. Podstawowy limit roczny wynosi 10 tysięcy km. To ilość, która zadowoli użytkowników poruszających się głównie po mieście. Jeśli jednak, wiemy, że autem na abonament będziemy podróżować więcej, możemy odpłatnie zwiększyć limit o kolejne progi; 2,5, 5, 10 lub 15 tysięcy kilometrów, osiągając maksymalny limit 25 tysięcy km. Dzięki doprecyzowaniu tej opcji, zachowujemy stałe koszty miesięczne i unikamy dopłat za ewentualne dodatkowe kilometry.

Sprawdź, czy auto na abonament to oferta dla Ciebie

Zapoznaj się z ofertą Qarsona i sprawdź, czy auto na abonament to Twój sposób na własny samochód. Z rocznej oferty abonamentowej mogą skorzystać zarówno osoby fizyczne, jak i osoby prowadzące działalność gospodarczą, nie musisz więc prowadzić firmy by cieszyć się fabrycznie nowym autem i zaletami, które się z tym wiążą.artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny