Automatyczny ekspres do kawy - najlepsze produkty, opinie, ceny

Automatyczny ekspres do kawy - najważniejsze informacje

Automatyczny ekspres do kawy - ogólna charakterystyka

Automatyczne ekspresy do kawy to ekspres ciśnieniowy, który w przeciwieństwie do ręcznego ekspresu kolbowego, jest w pełni zautomatyzowany. Tego typu urządzenia są co prawda droższe od ich ręcznych odpowiedników, są jednak znacznie prostsze w obsłudze. Funkcjonowanie tych urządzeń polega jedynie włączeniu odpowiedniego przycisku oraz postawieniu w odpowiednim miejscu filiżanki.

Automatyczny ekspres do kawy, podobnie jak ekspres ciśnieniowy, charakteryzuje się różnymi rodzajami, parametrami tych urządzeń, które umożliwiają korzystanie z kawy mielonej lub ziarnistej przygotowanie espresso lub cappuccino. Możemy zakupić automatyczny ekspres do kawy z młynkiem, czyli z funkcją mielenia kawy, a także z funkcją spieniania mleka, zaopatrzone z pojemnik na mleko. Warto wspomnieć o tym, że cena nie jest wyznacznikiem jakości ekspresu do kawy. Bardzo drogie urządzenia nie zawsze mają dobre opinie wśród użytkowników. Jeżeli decydujemy się na zakup automatycznego ekspresu do kawy powinniśmy wziąć pod uwagę kilka istotnych parametrów tych urządzeń, takich jak ciśnienie, funkcja spieniania mleka rodzaj kawy, jaki może zostać użyty w tym oraz jego walory estetyczne. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o ekspresach do kawy.

Ciśnienie w ekspresie do kawy

Ciśnienie to bardzo ważny parametr, który należy wziąć pod uwagę, jeżeli zdecydujemy się na zakup automatycznego ekspresu ciśnieniowego. Wysokociśnieniowe ekspresy automatyczne do kawy mają zwykle większą moc niż urządzenia o niskich ciśnieniach, i dzięki temu mają one doskonałe opinie wśród użytkowników. Sprawia to, że są lepszym rozwiązaniem.

Funkcja spieniania mleka w ekspresie automatycznym do kawy

Funkcja spieniania mleka jest kolejną cechą, którą powinniśmy wziąć pod uwagę przy zakupie automatycznego ekspresu ciśnieniowego do kawy. Większość tych urządzeń wyposażona jest w to wygodne i funkcjonalne rozwiązanie. Automatyczny ekspres ciśnieniowy do kawy posiada do tego celu zwykle specjalny zintegrowany pojemnik na mleko.

Polecane ekspresy do kawy - sprawdź ceny!

Rodzaje kawy stosowane w ekspresach automatycznych

W automatycznym ekspresie ciśnieniowym w zależności od jego funkcji możemy zastosować kawę mieloną lub kawę ziarnistą. W standardowych modelach parzenie kawy odbywa się z kawy mielonej wsypywanej do pojemnika. Funkcjonalne i ciekawe rozwiązanie to ekspres do kawy z młynkiem, czyli z funkcją mielenia. Umożliwia to zastosowanie w nich kawy w ziarnach. Ekspresy z młynkiem mają bardzo dobre opinie wśród użytkowników, gdyż wydobywają z kawy znacznie więcej doskonałego aromatu i smaku. A może zainteresuje cię także ten artykuł o ekspresie do kawy?

Automatyczny ekspres do kawy - najlepsze produkty, opinie, ceny

Wygląd automatycznego ekspresu do kawy

Kolejną ważną rzeczą, którą powinniśmy wziąć pod uwagę przy zakupie ekspresu automatycznego, jest jego wygląd, design, wygląd. Wśród zróżnicowanych ofert wiodących producentów mamy możliwość wybrania urządzenia o najlepszym dla siebie kolorze, wielkości czy wyglądzie.

Automatyczny ekspres do kawy - najlepsze modele wiodących marek

  • Ekspres ciśnieniowy DeLonghi Dinamica ECAM 350.55.B to cena 2388 zł. Ten wysokociśnieniowy ekspres automatyczny ma ciśnienie 15 bar i moc 1450 W. Posiada on elektroniczne sterowanie oraz podwójny dozownik. Dodatkowym atutem tego urządzenia jest spieniacz do mleka. Urządzenie to dostępne jest w czarnym kolorze.
  • Ekspres ciśnieniowy Saeco Incanto HD8917/09 to wydatek rzędu 2199 zł. Ten wysokociśnieniowy mały ekspres automatyczny do kawy pracuje pod ciśnieniem 15 bar, charakteryzuje się mocą 1850 i pojemnością 1,7 l. To automatyczny ekspres ze sterowaniem elektronicznym i podwójnym dozownikiem. Przeznaczony jest do kawy mielonej oraz ziarnistej. Możemy przygotować w nim espresso lub cappuccino. Występuje w kolorze czarnym.
  • Ekspres ciśnieniowy Philips HD8829/09 to ceny 1498 zł. Pojemność tego ekspresu wynosi 1,8 l, moc 1850 W, a ciśnienie 15 bar. Charakteryzuje się bardzo dobrymi opiniami wśród użytkowników. Ten wysokociśnieniowy mały ekspres automatyczny zaopatrzony został w sterowanie elektroniczne i podwójny dozownik. Występuje w czarnym kolorze. A może zainteresują cię także zebrane w tym miejscu artykuły o piekarnikach?
  • Ekspres ciśnieniowy Krups EA8161 kosztuje 1338 zł. Ten automatyczny ekspres wysokociśnieniowy posiada elektroniczne sterowanie z automatycznym wyłączaniem. Ekspres ten posiada także młynek do mielenia kawy oraz spieniacz do mleka. Moc tego urządzenia wynosi 1450 W, jego ciśnienie 15 bar, natomiast pojemność 1,8 l. Dostępny jest w bardzo ciekawej kolorystyce białej.
  • Ekspres ciśnieniowy Saeco Lirika One Touch Cappucino Titan wiąże się z wydatkiem 1498 zł. Charakteryzuje się on ciśnieniem 15 bar i mocą 1850 W. Pojemność tego urządzenia wynosi 2,5 l. Jest ekspres wysokociśnieniowy, w którym możemy przyrządzić doskonałe cappuccino. Urządzenie to posiada młynek do ziaren. Ekspres ten dostępny jest w bardzo ciekawej czarno-srebrnej kolorystyce.

  • Ekspres ciśnieniowy Saeco Lirika Black to cena 1181 zł. Moc tego automatycznego ekspresu wynosi 1850 W. Został zaopatrzony w elektroniczne sterowanie z wyświetlaczem. Posiada on także spieniacz do mleka oraz młynek do kawy. Ten automatyczny ekspres do kawy dostępny w czarnej kolorystyce.
  • Ekspres ciśnieniowy DeLonghi Autentica ETAM 29.660 SB to koszt 1989 zł. Urządzenie to charakteryzuje się ciśnieniem 15 bar, mocą 1450 W oraz pojemnością 1,4 l. Ekspres ten przeznaczony jest to użytku w gospodarstwach domowych. Posiada srebrno-czarną kolorystykę. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły na temat AGD.
  • Ekspres ciśnieniowy DeLonghi PrimaDonna Exclusive ESAM 6900.M to wydatek 3921 zł. Jest to ekspres o ciśnieniu 15 bar, mocy 1350 W i pojemności 1,4 l. Ma on zastosowanie w domu. Można w nim przygotować espresso, caffe latte, latte macchiato, czarną kawę, kawę long, cappuccino, czekoladę oraz spienione mleko na gorąco. Występuje w kolorze stalowo-czarnym.

Automatyczne ekspresy ciśnieniowe to urządzenia bardzo funkcjonalne i wygodne, które znacznie przyspieszają i ułatwiają parzenie kawy. Dodatkowym atutem tych urządzeń jest to, że potrafią one wydobyć doskonały smak i aromat kawy. Automatyczne ekspresy do kawy cieszą się świetnymi opiniami i dużą popularnością użytkowników. Mają zastosowanie w domach, w biurach, a także w obiektach gastronomicznych. Jeżeli decydujemy się na automatyczny ekspres do kawy powinniśmy zwrócić uwagę na jego ciśnienie, czy posiada on funkcję spieniania mleka, jaki rodzaj kawy możemy zastosować w tym urządzeniu i jego wygląd.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 94,1% czytelników artykuł okazał się być pomocny