Automatyka do bram garażowych

Co prawda, starszego typu, ręcznie otwierane bramy garażowe nie są zbyt trudne w obsłudze. Jednak to właśnie bramy automatyczne kojarzą się z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, komfortem oraz luksusem. Nic zatem dziwnego, że automatyka do bram cieszy się tak dużym zainteresowaniem inwestorów.

W ofertach producentów znajduje się zarówno automatyka do bram skrzydłowych, jak i automatyka do bram przesuwnych. Najlepszym rozwiązaniem byłby zakup w komplecie z bramą. Dzięki temu upewnimy się, że siłownik czy napęd Nice będzie optymalny do konkretnego modelu i wagi bramy. Zarówno automatyka do bram skrzydłowych jak i automatyka do bram przesuwnych nie muszą być zbyt dużym wydatkiem. Najtańszy sterownik oraz napęd można nabyć poniżej kwoty 600 zł. Lepszej jakości automatyka do bram dwuskrzydłowych lub przesuwnych, siłownik oraz napęd (np. napęd Nice) może już wiązać się z wydatkami powyżej 2 000 zł.

Oferta handlowa jest bardzo bogata. Automatyka do bram skrzydłowych i automatyka do bram przesuwnych może posiadać coraz to bardziej nowoczesne rozwiązania. Opcją dodatkową może być pilot, czy akumulator, który zapewnia pracę podczas przerw w dostawie prądu. Droższa automatyka do bram dwuskrzydłowych i przesuwnych może posiadać fotokomórki, czytniki linii papilarnych bądź sterownik kodowy. Wybór odpowiedniej automatyki zależy wyłącznie od zasobności naszego portfela.

Jak już wspomnieliśmy na początku, automatyka do bram to dość popularny asortyment. W ofertach sprzedaży znajdziemy produkty firmy Nice, Somfy, JB Partner, Faac i wielu innych.

Jeśli interesuje Cię automatyka do bram, zapraszamy do działu poniżej. Znajdziesz w nim wskazówki dotyczące wyboru bramy i dodatkowej automatyki. Podpowiemy Ci również jak wybudować garaż i zamontować optymalną bramę. Na dole strony odnajdziesz listę powiązanych tematów.