Automatyka do bram

Automatyka do bram to innymi słowy wszystkie elementy sterujące i automatyczne siłowniki, których przeznaczeniem jest zapewnienie sprawności działania bramy. Automatyka do bram może przybierać różnorodną formę, specyfikę działania i rozmiary. Najczęściej dobieramy ją pod kątem rodzaju bramy oraz do jej wagi. W ofertach sprzedaży dostępna jest automatyka do bram garażowych, skrzydłowych, przesuwnych oraz do bram przemysłowych.

Automatyka do bram garażowych

Zapoznaj się z informacjami na temat automatyka do bram. Nasze sprawdzone porady związane z automatyka do bram pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Jakie drzwi garażowe wybrać? Porady od eksperta

Jakie drzwi garażowe wybrać? Porady od eksperta

Kiedy już zapadnie decyzja o budowie lub dobudowie garażu, następną ważną sprawą jest, jakie drzwi do garażu wybrać. Obecnie producenci drzwi garażowych oferują nam szerokie spektrum możliwości. Jak odnaleźć się w tym gąszczu propozycji? Na co zwrócić szczególną uwagę? Czym kierować się przy wyborze drzwi do garażu? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania.
, 21 kwietnia 2016

Bramy garażowe - pomagamy wybrać najlepszą

Bramy garażowe - pomagamy wybrać najlepszą

Na rynku dostępny jest już dziś każdy typ bram garażowych. Wybór będzie zależał od indywidualnych potrzeb i oczekiwań klienta. Uzależniony jest najczęściej od ilości miejsca potrzebnego do jej prawidłowego montażu oraz funkcjonalności, a dodatkowo także od zasobów finansowych. Nie ma co ukrywać, istnieją bramy garażowe z napędem, których koszt może dojść nawet do 10 tys. zł. Te są oczywiście najwygodniejsze w użytkowaniu, ale także najdroższe. Postanowiliśmy się przyjrzeć innym parametrom bram wjazdowych dostępnych na polskim rynku.
, 18 kwietnia 2016

Napędy do bram automatycznych i garażowych – wybierz świadomie

Napędy do bram automatycznych i garażowych – wybierz świadomie

Brama garażowa z napędem czy brama wjazdowa na posesję to przede wszystkim duży komfort i wygoda. Możliwość sterowania napędem do bramy bezpośrednio z wnętrza samochodu w pochmurny deszczowy dzień to prawdziwy luksus, który jednak trochę kosztuje. Automatyka do bram jest bez wątpienia inwestycją na przyszłość i warto zebrać potrzebne fundusze, aby ją nabyć. Tym bardziej, że ręczne otwieranie skrzydeł garażu, bramy segmentowej czy bramy przesuwnej może przysporzyć problemu, gdyż wymaga użycia pewnej siły fizycznej.
, 9 kwietnia 2017

Bramy przesuwne i napędy do bram - przegląd, ceny

Bramy przesuwne i napędy do bram - przegląd, ceny

Bramy przesuwne wjazdowe często widuje się dziś na prywatnych posesjach. Są nieco wygodniejszym rozwiązaniem, niż bramy rozwierane, ponieważ nie blokują miejsca na podjeździe. Aby jednak móc zamontować tego rodzaju bramę, należy posiadać dużą działkę, przynajmniej na szerokość przesuwnego skrzydła, które na czas otwarcia umiejscawia się po wewnętrznej stronie ogrodzenia. Koszty bram wjazdowych przesuwnych wyposażonych w napędy dla wielu mogą się okazać barierą nie do przebycia, jednak wygoda ich obsługi jest nieprzeceniona. Istnieją też możliwości obniżenia kosztów, na przykład wymieniając bramy kute na prefabrykowane - dzięki którym oszczędzisz nawet kilkadziesiąt procent. Zobacz ile kosztują takie bramy oraz napędy do nich.
, 22 kwietnia 2016

Bramy automatyczne - ile kosztują, jaki napęd wybrać?

Bramy automatyczne - ile kosztują, jaki napęd wybrać?

Garażowe bramy automatyczne są synonimem wygody i komfortu. Tradycyjne bramy wjazdowe niby nie są trudne w użytkowaniu, otwierają się szybko i sprawnie, bez wielkiego użycia siły, jednak tylko jeśli nie należą do dużych i ciężkich konstrukcji. Z biegiem czasu mogą przysparzać problemów ich właścicielom garażu, dlatego są wymieniane na automatyczne. Dlatego tak ważna jest odpowiednia automatyka do bram garażowych.
, 19 kwietnia 2016

Bramy wjazdowe - rodzaje, ceny, które wybrać?

Bramy wjazdowe - rodzaje, ceny, które wybrać?

Decyzja o wyborze odpowiedniej bramy wjazdowej powinna być podyktowana kwestią funkcjonalności. Zarówno brama jak i furtka będą intensywnie eksploatowane i warto dołożyć wszelkich starań, by korzystanie z nich było proste oraz przyjemne. Nie oznacza to jednak, że funkcjonalne bramy wjazdowe muszą być mało eleganckie. W ofertach handlowych znajdziemy wiele wygodnych konstrukcji, które efektownie ozdobią naszą posesje. Do zadecydowania mamy między innymi, czy wybrać wjazdowe bramy automatyczne - czy ręczne, bramy kute, czy raczej prefabrykowane i wiele innych elementów. Oto nasz skrócony poradnik.
, 22 kwietnia 2016

Budowa garażu - projekt, koszt, wykonanie

Budowa garażu - projekt, koszt, wykonanie

Odpowiednio wykonany garaż będzie spełniał wiele przydatnych funkcji - od miejsca parkingowego, aż po pomieszczenie umożliwiające przechowywanie sprzętów i narzędzi. Jego budowa powinna być starannie przemyślana, zwłaszcza, gdy budujemy go przy gotowym domu jako de facto osobne pomieszczenie. Najważniejszy jest wybór rodzaju garażu, zakup odpowiedniego projektu, materiałów budowlanych oraz właściwe ulokowanie budynku na naszej posesji. Wszystko powyższe czynniki bezpośrednio wpływają na koszt inwestycji, a także na zachowanie funkcjonalności garażu.
, 29 kwietnia 2016

Co warto wiedzieć przed decyzją w sprawie automatyki do bram?

Co prawda, starszego typu, ręcznie otwierane bramy garażowe nie są zbyt trudne w obsłudze. Jednak to właśnie bramy automatyczne kojarzą się z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, komfortem oraz luksusem. Nic zatem dziwnego, że automatyka do bram cieszy się tak dużym zainteresowaniem inwestorów.

W ofertach producentów znajduje się zarówno automatyka do bram skrzydłowych, jak i automatyka do bram przesuwnych. Najlepszym rozwiązaniem byłby zakup w komplecie z bramą. Dzięki temu upewnimy się, że siłownik czy napęd Nice będzie optymalny do konkretnego modelu i wagi bramy. Zarówno automatyka do bram skrzydłowych jak i automatyka do bram przesuwnych nie muszą być zbyt dużym wydatkiem. Najtańszy sterownik oraz napęd można nabyć poniżej kwoty 600 zł. Lepszej jakości automatyka do bram dwuskrzydłowych lub przesuwnych, siłownik oraz napęd (np. napęd Nice) może już wiązać się z wydatkami powyżej 2 000 zł.

Oferta handlowa jest bardzo bogata. Automatyka do bram skrzydłowych i automatyka do bram przesuwnych może posiadać coraz to bardziej nowoczesne rozwiązania. Opcją dodatkową może być pilot, czy akumulator, który zapewnia pracę podczas przerw w dostawie prądu. Droższa automatyka do bram dwuskrzydłowych i przesuwnych może posiadać fotokomórki, czytniki linii papilarnych bądź sterownik kodowy. Wybór odpowiedniej automatyki zależy wyłącznie od zasobności naszego portfela.

Jak już wspomnieliśmy na początku, automatyka do bram to dość popularny asortyment. W ofertach sprzedaży znajdziemy produkty firmy Nice, Somfy, JB Partner, Faac i wielu innych.

Jeśli interesuje Cię automatyka do bram, zapraszamy do działu poniżej. Znajdziesz w nim wskazówki dotyczące wyboru bramy i dodatkowej automatyki. Podpowiemy Ci również jak wybudować garaż i zamontować optymalną bramę. Na dole strony odnajdziesz listę powiązanych tematów.

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij