Automatyka w przemyśle

Z czym to się je?

Gdybyśmy mieli w prosty sposób wytłumaczyć, czym jest automatyka przemysłowa, to ograniczylibyśmy się do procesu wytwarzania, przetwarzania i innych procesów obróbki danego dobra w sposób automatyczny. Jest to gałąź przemysłu, która rozwija się niesamowicie prężnie, z dość prostego powodu: przecież nie tylko my chcemy mieć zautomatyzowane linie produkcyjne! Wbrew pozorom, nie chodzi tutaj wyłącznie o maszyny mające na celu wytworzenie produktu z konkretnego surowca czy półproduktu! Nie bez znaczenia pozostają tutaj wszelakie urządzenia zajmujące się kontrolą poszczególnych etapów produkcji, komputery zawierające w sobie aplikacji i niezbędne współrzędne czy nawet panele sterujące.

Automatuka przemysłowa

Źródło: www.fanuc.eu/pl/pl/roboty

Gdzie tu miejsce dla człowieka?

Wraz z rozwojem technologii automatyzacji da się usłyszeć głosy mówiące o tym, że dąży on do całkowitego wyeliminowania czynnika ludzkiego z procesu produkcji. Nic bardziej mylnego moi drodzy! Minie jeszcze sporo czasu, zanim maszyny staną się całkowicie samodzielne i do tego czasu nie obędzie się bez stanowisk mających na celu nadzór nad poprawnością ich funkcjonowania. Tylko tak można zapewnić to, że wszystkie fazy procesu produkcji przebiegają iście bezbłędnie.

Automatyka przemysłowa


Nikt nie ma żadnych wątpliwości, że automatyka przemysłowa to nieunikniona część przyszłości. Co lepsze, to już dzisiaj niemożliwe jest konkurowanie na tym rynku bez stosowania rozwiązań z zakresu tej technologii. Jeżeli zależy nam na produkowaniu wielu dóbr w krótkim czasie i z zachowaniem wysokiej jakości produktów już dziś powinniśmy zainwestować nawet małą sumę w zautomatyzowanie naszej fabryki!

Źródło zdjęć: fanuc.eu/pl/

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły