Badania geotechniczne

Wszystko o badania geotechniczne - lista artykułów

Zapoznaj się z informacjami na temat badania geotechniczne. Nasze sprawdzone porady związane z badania geotechniczne pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Gdzie można znaleźć mapy geodezyjne? Przegląd miejsc

Gdzie można znaleźć mapy geodezyjne? Przegląd miejsc

Kiedy inwestor decyduje się na zakup działki i później kiedy przystępuje do budowy szuka map różnego typu. Mapy geodezyjne, mapy topograficzne są dostępne na oficjalnych geoportalach państwowych a także w systemach informacji przestrzennych poszczególnych gmin i miast. Gdzie dokładnie szukać dokumentacji geodezyjnej? Gdzie znajdują się mapy tematyczne. Jak korzystać z serwisów geoportal mapy? Na te i inne pytania udzielamy odpowiedzi poniżej.
, 26 grudnia 2016

Czy warto budować na gruntach wysadzinowych?

Czy warto budować na gruntach wysadzinowych?

Przed budową domu warto zbadać warunki gruntowo wodne działki. To właśnie od nich zależy specyfika posadowienia fundamentów. Na niektórych działkach budowlanych występuje grunt wysadzinowy. Warto przeanalizować, jakie badania geotechniczne będą potrzebne, czy budowa na takim terenie będzie w ogóle możliwa i nie wygeneruje zbyt wysokich kosztów inwestycyjnych. Sprawdzimy też, jaki typ fundamentów można tu zastosować - ławy czy płytę fundamentową.
, 6 września 2016

Budowa domu na działce rolnej, czyli jak odrolnić działkę

Budowa domu na działce rolnej, czyli jak odrolnić działkę

Grunty rolne bywają kilkukrotnie tańsze od tych przeznaczonych pod budownictwo. Dlatego też wiele osób decyduje się na zakup takiej ziemi, aby ją odrolnić i zmienić jej status na działkę budowlaną. Budowa domu na działce rolnej to potencjalnie dobry pomysł, pod warunkiem, że nie przerażają nas procedury z tym związane. Dowiedz się z nami, jak odrolnić działkę.
, 30 stycznia 2017

Badania geotechniczne gruntu przed rozpoczęciem budowy

Badania geotechniczne gruntu przed rozpoczęciem budowy

Gotowe projekty domów jednorodzinnych są przystosowane pod budowę na przeciętnym, stabilnym gruncie. Jeśli planujemy budowę na gruncie o mniejszej nośności, to fundament przewidziany w projekcie może nie przenosić właściwie obciążeń. Wiąże się to z nierównomiernym osiadaniem budynku oraz z pęknięciami ścian. Dlatego przed rozpoczęciem budowy należy zrobić badania geotechniczne.
, 28 sierpnia 2016

Budowa fundamentów - koszt i etapy krok po kroku

Budowa fundamentów - koszt i etapy krok po kroku

Budowa fundamentów to jeden z najważniejszych etapów budowy domu. Pamiętajmy, że to właśnie fundamenty wpływają na trwałość całej konstrukcji. Zatem warto dołożyć wszelkich starań, by ich jakość była jak najlepsza. Bardzo istotne jest, by używać wyłącznie dobrych jakościowo materiałów. Tylko dobry jakościowo materiał zapewni dużą żywotność budynku oraz zmniejszy ryzyko powstania usterek. Owe usterki mogą znacznie przedłużyć czas budowy oraz zwiększyć sumaryczne koszty. Proces budowy tradycyjnych fundamentów możemy streścić w 15, opisanych poniżej etapach. Alternatywą dla nich jest płyta fundamentowa, o której informacje możecie znaleźć w innych artykułach na Kalkulatorach Budowlanych.
, 25 stycznia 2017

Projekty domów – czym kierować się podczas zamawiania?

Projekty domów – czym kierować się podczas zamawiania?

Wybierając projekty domów jednorodzinnych często pomijamy ważne czynniki, które determinują właściwe podjęcie decyzji. Nieważne czy jest to projekt gotowy czy indywidualny, istotną rzeczą jest skrupulatna analiza wszystkich aspektów zapewniających funkcjonalność naszego przyszłego domu przez długie lata. Dlatego przedstawiamy listę rzeczy, które należy wziąć pod uwagę podczas wyboru projektu naszego wymarzonego domu.
, 29 kwietnia 2016

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij