Balustrada balkonu

Decydując się na zakup balustrady balkonowej konieczne jest to aby była stylistycznie scalona z innymi elementami budynku. Pełni ona także bardzo ważne funkcje. Jedną z nich jest to, że osłania przestrzeń balkonu, co ważniejsze gwarantuje bezpieczeństwo jednocześnie stanowiąc element dekoracyjny. Za bardzo wymyślna balustrada może sprawiać wrażenie pretensjonalnej, a z kolei zbyt prosta może wyglądać banalnie. Dlatego też, dopasowanie balustrady do budynku jest tak bardzo istotne.

Co więcej, powinna ona komponować się odpowiednio z materiałami wykończeniowymi balkonowej płyty, jak również z elementami zewnętrznego odwodnienia, gdyż tworzą one optycznie całość. Bardzo dobrze jeśli wysokość, kształt i rodzaj materiału z którego powstanie balustrada, jak również sposób jej wykończenia i zamocowania będą skonsultowane z firmą produkującą balustradę.

Balustrady

Kształt balkonu a balustrada

Przy wyborze balustrady na balkon, trzeba mieć na uwadze przede wszystkim jego kształt. Balkon, który wystaje w kształcie litery C bądź U może sprzyjać ekspozycji narożnych elementów. Zarówno owalny, jak i półokrągły balkon zdecydowanie ogranicza wybór wypełnienia, ponieważ kształty miękkie zazwyczaj najlepiej wytyczyć z pionowych, przykładowo nierdzewnych elementów. Trudnością może być również wygięcie poręczy w łuk, jednak istnieją firmy specjalizuję się w tego rodzaju modelach. Jeśli chodzi o loggie to warto stwierdzić, że balustrada balkonowa powinna być odpowiednio i proporcjonalnie dopasowana do fragmentów, które przylegają do konstrukcji. Co więcej, ważne jest, aby zaprojektować ładną poręcz oraz elementy wypełnienia, gdyż w głównej mierze to właśnie one zwracają największą uwagę. Jeśli chodzi o mocno wysuniętą płytę balkonową pozbawioną podparcia to najlepszą opcją są balustrady optycznie lżejsze, przykładowo ze szklanych lub stalowych elementów. Przy wyborze miejsca zamocowania balustrady warto uwzględnić szerokość balkonu. Poprzez dosunięcie jej do krawędzi płyty znacznie zwiększy się ilość miejsca, co z pewnością będzie istotne jeśli chodzi o wąskie balkony. Jedno z ograniczeń mogą stanowić konstrukcyjne słupy, na zewnątrz których z reguły balustrad się nie montuje.

balustrady

Styl balustrady a materiał

Jak wiadomo balustrady wykonywane są z różnych materiałów - stali, drewna, szkła, betonu lub kamienia. Należy jednak mieć na uwadze konieczność dopasowania wybranego materiału do stylu domu oraz innych architektonicznych detali. Balustrady ze stali nierdzewnej cieszą się obecnie największą popularnością, co wynika w ogromnej mierze z ich nowoczesnego designu, dzięki któremu idealnie wpisują się we współczesną architekturę. Nie bez znaczenia pozostaje również trwałość tego rodzaju balustrad.

Układ, styl, rodzaj balustrady to niezmiernie ważne elementy, na które należy zwrócić uwagę podczas zamawiania produktu. Oczywiście nie musicie być znawcami w tej branży. Każda profesjonalna firma służy fachowym doradztwem i odpowie na nurtujące nas pytania.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny