Balustrady tarasowe z drewna

Drewno jest bardzo uniwersalnym materiałem, dzięki czemu możemy je dostosować do różnych stylów. Najczęściej jednak drewniane barierki tarasowe wybierane są przez właścicieli domów drewnianych w stylu regionalnym. O takim rozwiązaniu mogą pomyśleć posiadacze domów z cegły lub tynkowanych. Poręcze tarasowe z drewna ocieplą też nowoczesne bryły budynków. Bogactwo kolorów tego surowca cieszy się coraz większą popularnością wśród miłośników natury. Niestety balustrady zewnętrzne wymagają regularnej konserwacji, dlatego nie są polecane osobom zapracowanym.

Betonowe balustrady zewnętrzne

Balustrady tarasowe z betonu są nieodłącznym elementem nowoczesnych, jak i zabytkowych budynków w stylu dworkowym. Ich forma jest w dużej mierze uzależniona od kształtu balkonu, dachu, jak i podtrzymujących je kolumn. Przy półokrągłych balkonach najlepiej jest zastosować balustradę zewnętrzną z pionowych elementów. Nie zaleca się natomiast wykorzystania wypełnienia z elementów o dużej powierzchni. Więcej na temat balustrad i poręczy zebraliśmy dla ciebie w tym miejscu.

Metalowe balkony tarasowe to świetne rozwiązanie. Można wykorzystać także drewno lub kutą stal.
Balustrady tarasowe - popularne materiały, ciekawe rozwiązania, ceny

Poręcze tarasowe metalowe i barierki tarasowe szklane

Balustrady wykonane z przęsła metalowego charakteryzują się wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne. Ich atrakcyjny wygląd szczególnie przypadnie do gustu miłośnikom stylu klasycznego. Warto jednak pamiętać o tym, że kształt poręczy tarasowych z metalu powinien nawiązywać do kształtu okna. Proste linie najlepiej sprawdzą się przy prostych oknach, półokrągłe natomiast zaleca się przy oknach łukowatych. Propozycje zawiera galeria zdjęć, którą łatwo znaleźć w Internecie.

Balustrady zewnętrze szklane doskonale współgrać będą z nowoczesnymi konstrukcjami. Takie rozwiązanie nie tylko zapewni modernistyczny wygląd, ale też powiększy przestrzeń użytkową. Z tego względu barierki szklane są szczególnie polecane posiadaczom domów nowoczesnych w stylu zachodnim.

Balustrady na taras ze stali nierdzewnej

Na korzyść tego rozwiązania przemawia wiele zalet. Jedną z nich jest nieograniczony dostęp światła. Stal nierdzewna wyróżnia się wysoką wytrzymałością na czynniki zewnętrzne, w tym korozję. Dodatkowo łatwo ją utrzymać w czystości. Balustrady zewnętrzne wypełnione płytą mleczną zapewnią więcej intymności niż barierki tarasowe z szybą przezroczystą. Tego typu balustrady najczęściej wybierane są przez miłośników minimalistycznych i prostych rozwiązań.Koszt balustrady tarasowej

Ceny najtańszych balustrad balkonowych rozpoczynają się od 180 zł/m2. Balustrady zewnętrzne wykonane z lepszej jakości drewna mogą nas kosztować ok. 400 zł/m2. Nieco droższe mogą okazać się kute barierki tarasowe, które mieszczą się w zakresie cenowym 300-700 zł/m2. Tyle samo zapłacimy też za eleganckie balustrady szklane, które odmienią oblicze każdego budynku. W przypadku balustrady ze stali nierdzewnej nasz budżet pomniejszy się o ok. 250-550 zł/m2. Gotowe propozycje zawiera galeria zdjęć, którą łatwo znaleźć w Internecie.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 92,5% czytelników artykuł okazał się być pomocny