Zabezpieczenie schodów przed dziećmi

Co dają barierki na schody dla dzieci?

Nawet najbezpieczniejsze schody metalowe czy drewniane nie są w stanie zagwarantować bezpieczeństwa najmłodszym użytkownikom. Raczkujące dziecko może próbować wchodzić na stopnie, jednak największą trudnością będzie dla niego proces schodzenia. W praktyce wiąże się to z dużym ryzykiem upadku.

Aby zapewnić możliwie najwyższy poziom bezpieczeństwa, montuje się stabilne barierki schodowe. Jest to najlepsze rozwiązanie, które zapewni wysoki poziom bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców.

Barierki ochronne dla dzieci możemy zamontować na górze oraz na dole stopni. Takie rozwiązanie sprawi, że barierka zabezpieczająca schody umożliwi bezpieczne poruszenie się dziecka na obu kondygnacjach budynku.

Popularne barierki na schody

Zabezpieczenie schodów przed dziećmi wymaga odpowiedniego przygotowania. W ofercie sprzedaży znajdziemy różne balustrady zabezpieczające dla dzieci. Poniżej wskażemy popularne rodzaje owych produktów. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o schodach wewnętrznych.

Rozporowe barierki na schody – rozporowa bramka zabezpieczająca schody to jedno z najbardziej uniwersalnych rozwiązań. Możemy przymontować je do ścian lub futryny drzwi. Co ważne, rozporowe barierki na schody nie wymagają wiercenia, przez co po ich złożeniu nie pozostawiamy widocznych śladów. Tego typu barierki schodowe dla dzieci zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa. Prawidłowo zamontowane będą nie do przejścia przez młodych użytkowników. Dobrej jakości modele zyskują przychylne opinie użytkowników. Bardziej zaawansowane produkty posiadają nawet dodatkowe sygnalizacje, informujące o prawidłowym zamontowaniu. Dzięki temu ich montaż będzie mogła wykonać nawet osoba, która nie posiada zbyt dużego doświadczenia.

Przykręcane barierki na schody – to najstabilniejsze barierki, zapewniające największy poziom bezpieczeństwa. Większość modeli otwiera się w dwie strony, umożliwiając przechodzenie pomiędzy kondygnacjami. Jak sama nazwa wskazuje, barierki przykręcane służą do stałego montażu w jednym miejscu. Możemy przytwierdzić je na stałe do ścian bądź ramy drzwi. Po rozłożeniu pozostaną widoczne ślady montażu, przez co tego typu barierki na schody posiadają dość zróżnicowane opinie. Entuzjaści tego rozwiązania podkreślają, że są to balustrady zapewniające najwyższy poziom bezpieczeństwa. Z kolei przeciwnicy podkreślają, że przykręcane barierki ochronne wiążą się z koniecznością maskowania ubytków w ścianie lub futrynie pozostawionych po demontażu produktu. A może zainteresuje cię także ten artykuł o schodach w salonie?

Zwijana bramka zabezpieczająca schody – to kolejne interesując rozwiązanie, posiadające przychylne opinie klientów. Jest to dość skuteczne zabezpieczenie schodów przed dziećmi. Tego typu barierki schodowe przytwierdza się na stałe do ściany lub futryny. Nie ma możliwości przenoszenia ich z miejsca na miejsce, a po demontażu pozostaną widoczne ślady wkrętów. Zwijana bramka zabezpieczająca na schody zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. Podczas zakupu zwróćmy uwagę na rodzaj zabezpieczenia przed przypadkowym otwarciem. Wybierajmy jedynie dobrej jakości barierki schodowe, które będą nie do sforsowania przez najmłodszych użytkowników. Zwijane zabezpieczenie schodów przed dziećmi sprawdzi się szczególnie dobrze w wąskich aranżacjach mieszkalnych, w którym typowe, otwierane barierki na schody zajmowałyby zbyt dużo miejsca.

Wybieramy bezpieczne barierki ochronne

Materiał wykonania

Bramka zabezpieczająca schody może być wykonana z kilku materiałów. Największą popularnością cieszą się produkty drewniane. Wyróżniają się łatwym montażem oraz dużą trwałością. Drewniane balustrady będą też komponować się z większością elementów wyposażenia pomieszczeń. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o schodach drewnianych.

Drugie rozwiązanie to metalowa bramka zabezpieczająca schody. Do wyboru mamy wiele modeli, które posiadają przychylne opinie użytkowników. Bramka metalowa może też oznaczać atrakcyjne ceny zakupu. Rozwiązanie uzupełni schody metalowe, tworząc wrażenie spójności.

Barierka schodowa dla dzieci i ich bezpieczeństwa, czyli polecane barierki dla dzieci, ich opinie i ceny
Barierka na schody dla dzieci - przegląd ofert, opinie, ceny, skuteczność

Do produkcji balustrady zabezpieczającej można też użyć tworzywa sztucznego lub materiału. Z reguły jest to dość lekka bramka zabezpieczająca schody, wykonana w konstrukcji zwijanej. Nada się zarówno na schody metalowe, jak i drewniane. Pamiętajmy jedynie, że balustrady z wypełnieniem materiałowym będą rozwiązaniem zabezpieczającym jedynie najmłodszych użytkowników. Przy nieco większych dzieciach lepiej sprawdzą się balustrady z drewna bądź metalu.

Te produkty mogą cię zainteresować

Ceny barierki na schody

Omówiliśmy już najważniejsze rodzaje balustrad zabezpieczających oraz wskazaliśmy materiały użyte do ich produkcji. Poniżej przybliżymy kilka wybranych modeli, określimy ceny ich zakupu oraz najważniejsze parametry.

Barierka zabezpieczająca LIonelo Truus – balustrada rozporowa do zabezpieczania drzwi i schodów. W całości wykonana z drewna i wyposażona w dwa przedłużenia, pozwalające regulować szerokość bramki. Model zdobył przychylne opinie klientów. Ceny zakupu to około 140 zł. Sprawdź także ten artykuł o schodach spiralnych.

Bramka ochronna Baby Dan Premier – kolejna balustrada rozporowa z dwoma rozszerzeniami. Posiada czarną barwę, którą można dopasować pod schody metalowe. Wyposażona w trzystopniowy mechanizm zabezpieczający przed otwarciem przez dziecko. Cena zakupu omawianego modelu wynosi niespełna 230 zł.

Barierka zabezpieczająca Quick Close – metalowa barierka przeznaczona do montażu w futrynie o rozmiarze 73 do 80 cm. Posiada bezpieczne zamknięcie oraz wysokość 78 cm. Produkt posiada dobre opinie klientów, a ceny jego zakupu wynoszą około 110 zł.Barierka zwijana Caretero – produkt z trwałą, tekstylną roletą. Przeznaczony do zabezpieczania drzwi i schodów o szerokości do 120 cm. Barierka ochronna posiada wysokość 80 cm. Ciekawostką jest wskaźnik prawidłowego montażu i wskaźnik zablokowania rolety, który zwiększa poziom bezpieczeństwa. Ceny zakupu omawianego modelu wynoszą około 242 zł.

Zwijane barierki ochronne Lionelo Tulia – bramka zabezpieczająca do schodów i drzwi o szerokości do 140 cm. Posiada dobre opinie użytkowników i podwójne zabezpieczenie przed otwarciem. Trwałe, tekstylne wypełnienie rozciąga wysokość 93 cm. Model o szarym zabarwieniu idealnie wyeksponuje schody metalowe. Cena za zabezpieczenie schodów przed dziećmi Lionelo Tulia to 195 zł. A może zainteresuje cię także ten artykuł o balustradach na schody?

Popularne barierki schodowe

Model

Cena zakupu

Barierka zabezpieczająca LIonelo Truus

140 zł/szt.

Bramka ochronna Baby Dan Premier

230 zł/szt.

Barierka zabezpieczająca Quick Close

110 zł/szt.

Barierka zwijana Caretero

242 zł/szt.

Zwijane barierki ochronne Lionelo Tulia

195 zł/szt.

Zaprezentowane powyżej ceny za barierki na schody stanowią wartości orientacyjne, wraz z podatkiem VAT.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny