Basen superpools

Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety, warto jednak wiedzieć, które względy przeważają.

Basen murowany

Basen murowany to wariant najbardziej tradycyjny. Do jego budowy wykorzystywane są bloki betonowe lub żelbetowe, wnętrze zaś wykłada się płytkami. Do zalet rozwiązania zaliczyć wypada szeroki wachlarz możliwości: dozwolony jest każdy kształt i wielkość, na które pozwala specyfika działki. Poważnymi wadami są jednak: wysoka cena oraz długi czas realizacji przedsięwzięcia. Basen murowany stworzyć można wyłącznie we współpracy z wykwalifikowaną ekipą, która nie tylko wykona odpowiedni wykop, ale także zamontuje całą instalację. Kilkunastometrowy basen to nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Basen poliestrowy

To rozwiązanie cieszy się bardzo dużą popularnością. Zalet jest sporo: niska cena, znacznie szybszy i łatwiejszy montaż, a także łatwość utrzymania w czystości. Minusem może być mniejsza dowolność w wyborze formy, całość jest bowiem przygotowywana fabrycznie. To jednak pozory. Na przykład basen poliestrowy superpools występuje w na tyle szerokiej gamie wymiarów, że użytkownik nie musi czuć się ograniczony w żaden sposób. Możliwe są również różne kształty.

Basen stalowy

Konstrukcje basenów stalowych wykonywane są z odpornej na wilgoć stali ocynkowanej. Mogą one zostać wkopane w ziemię lub umieszczone na podwyższeniu. Niewątpliwą zaletą basenów stalowych jest łatwość czyszczenia i konserwacji oraz nieskomplikowany montaż, jednak nie mamy tu zbyt wielkiego pola do popisu w zakresie kształtu oraz wielkości.

Basen drewniany

Baseny drewniane - podobnie jak stalowe - można umieszczać w wariancie wkopanym w ziemię lub naziemnym. Ta druga forma, ze względu na walory dekoracyjne drewna, jest znacznie częściej spotykana. Baseny drewniane świetnie utrzymują temperaturę wody, występują w kilku kształtach i dobrze komponują się z ogrodem. Rozwiązanie ma jednak kilka wad: przede wszystkim należy zwrócić uwagę na właściwe ustabilizowanie i wyrównanie podłoża. Na późniejszym etapie konieczna jest odpowiednia pielęgnacja.

Każde z powyższych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Basen poliestrowy superpools ma korzystny stosunek ceny do jakości oraz wyróżniających go zalet.artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny