Basen ogrodowy to mnóstwo korzyści. Sprawdza się jako miejsc do spędzania wolnego czasu, spotkań w gronie przyjaciół, plac zabaw dla dzieci i arena do ćwiczeń fizycznych. Poprawia jakość życia i dodają energii. Możesz wybierać wśród wielu rodzajów konstrukcji: dmuchane, betonowe, rozporowe lub polipropylenowe. Renomowany producent basenów Poolcomplex dostarczy Ci produkt najwyższej jakości, który zapewni Ci wiele satysfakcji. Przeczytaj w artykule o zaletach basenów i ich rodzajach.

Dlaczego warto mieć basen ogrodowy?

W polskich warunkach z basenu ogrodowego można korzystać tylko przez kilka miesięcy w roku (jednak mogą być od tego wyjątki). To jeden z głównych argumentów przeciwników basenów. To prawda, że w zimie basen będzie bezużyteczny, ale radość, jaką da nam w ciepłe miesiące, w pełni to zrekompensuje. Każdy doceni przyjemną, orzeźwiającą kąpiel, gdy termometr wskazuje grubo ponad 30 stopni Celsjusza. Przebywanie w wodzie jest również wskazane dla Twojego zdrowia. Pływanie poprawia ogólną kondycję i wydolność, u dzieci koryguje wady postawy, łagodzi stres i koi nerwy. Zabawy w wodzie to rozrywka bez względu na wiek. Ponadto duży zbiornik wodny tworzy przyjemny mikroklimat wokół. Poczujesz wakacyjny klimat urlopu nad morzem lub nad jeziorem.

Basen ogrodowy to również wspaniała rozrywka dla dzieci. W bezpieczny sposób mogą nie tylko pływać, ale również aktywnie spędzać czas, grając w siatkówkę lub piłkę wodną. Nie zawsze masz czas i ochotę na wizytę w zatłoczonym aquaparku, a basen będzie Twoim prywatnym parkiem rozrywki.

Rodzaje basenów ogrodowych

Myśląc o basenie, najczęściej widzimy konstrukcję, która jest wkopana w ziemię. To najtrwalsze rodzaje basenów. Najpopularniejsze są betonowe i polipropylenowe. Możesz również zdecydować się na mobilny basen ogrodowy.

Basen ogrodowy betonowy i polipropylenowy

Jeżeli dysponujesz odpowiednią ilością przestrzeni, tego rodzaju baseny są najlepszym rozwiązaniem. Zapewniają wysoki komfort i bezpieczeństwo. Możesz dowolnie je zaaranżować i zdecydować się nawet na nietypowy kształt. Tego typu baseny mogą być użytkowane nawet w chłodniejsze dni. Wystarczy, że zamontujesz zadaszenie i system do podgrzewania wody. Brzmi nieźle?

Baseny dmuchane i rozporowe

Baseny dmuchane to najtańsza opcja. Decydują się na nie zazwyczaj osoby dysponujące ograniczoną przestrzenią. Tego typu rozwiązania sprawdzą się przede wszystkim jako rozrywka dla małych dzieci. Nie potrzebują one zbyt dużo przestrzeni do zabawy i głębokiego zbiornika. Taki basen możesz postawić w dowolnym miejscu i przenosić, kiedy masz ochotę. Baseny rozporowe to większe i solidniejsze konstrukcje. Zapewnią wspaniałą rozrywkę również dla dorosłych.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej