Bateria stojąca a naścienna

Na pierwszy rzut oka baterie wyglądają tak samo, jednak to nie do końca prawda. Zanim zaczniemy poszukiwania tej wymarzonej, która odzwierciedli wystrój łazienki, będzie pasowała do umywalki i glazury, przyjrzyjmy się typom baterii. Pierwsze kryterium to typ baterii. Możemy wybrać baterię naścienną, która sprawdzi się także w przypadku wanny. Warto pamiętać, by już podczas prac z instalacją wodną zaplanować zastosowanie takiej baterii i umieścić odpowiednie części montażowe. Baterie stojące, zwane także sztorcowymi umieszcza się na umywalce lub wannie we wcześniej wykonanym otworze. Zwracajmy także uwagę na długość wylewki, tak by przy płytkiej misie woda nie wylewała się poza nią lub nie odbijała o porcelanową powłokę i nie ochlapywała podłogi. Nie chcemy przecież sprzątać za każdym razem kiedy umyjemy ręce...

23-bateria-umywalkowa-jaka-bedzie-najlepsza-1.jpg

Bateria umywalkowa z jednym czy dwoma uchwytami?

Znajdziemy zwolenników i jednego, i drugiego rozwiązania. Oba typy znacząco się od siebie różnią. Przeważnie baterie z 2 kurkami są stylizowane na dawne i świetnie komponują się z wnętrzami w stylistyce kolonialnej czy retro. Jednouchwytowe baterie częściej goszczą w nowoczesnych aranżacjach. Geometryczna formy, wykończenia w kolorze chromu czy satynowego niklu świetnie współgrają z modernistyczną wizją łazienki funkcjonalnej i eleganckiej. Warto jeszcze pamiętać, że od rodzaju uchwytów zależy wygoda korzystania z baterii. W bateriach jednouchwytowych bardzo łatwo można kontrolować temperaturę wody i dopasować ją do naszych potrzeb. Wystarczy wyregulować pokrętło, tak by głowica zmieszała zimna oraz ciepłą wodę. Przy dwukurkowych elementach wyregulowanie temperatury wody trwa dłużej.

23-bateria-umywalkowa-jaka-bedzie-najlepsza-2.jpg

Bateria umywalkowa dopasowana do wnętrza

Nie od dzisiaj wiadomo, ze klimat danego pomieszczenia tworzą dodatki. Od ich charakteru zależy to czy wnętrze będzie funkcjonalne, ale zwyczajne i nudne czy po wejściu do niego usłyszymy od znajomych wow!!! i zostaniemy zasypani gradem pytań. Tak jak w życiu, w aranżacji liczy się wyobraźnia. Dlatego jeśli dysponujemy odpowiednimi finansami, możemy wyczarować łazienkę naszych marzeń, a przynajmniej umywalkę. Jak powinna wyglądać bateria umywalkowa? Zobacz na przykład tu: https://www.castorama.pl/produkty/wykonczenie/armatura-lazienkowa/baterie/umywalkowe.html

23-bateria-umywalkowa-jaka-bedzie-najlepsza-3.jpg

W stylizacjach retro naszą uwagę przykuwa umywalka łazienkowa w odcieniu mosiądz. Model posiada 2 kurki, które posiadają oznaczenia ciepłej oraz zimnej wody. Wszystko jest utrzymane w stylistyce dawnej. Taka bateria będzie się świetnie prezentowała w pomieszczeniu o kolonialnym wystroju.

Aby wyczarować łazienkę w nowoczesnym stylu i w dobrym guście wybierzmy model cechujący się użytkowością, ale i klasą. Opływowy kształt, matowa powierzchnia, odcień chromu – to wszystko składa się na funkcjonalny zestaw.

artykuł zewnętrzny

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 48,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny