Beton b20

Beton B20 to jeden z popularnych materiałów budowlanych, często wybierany do budowy domów i innych budynków. Ze względu na szerokie zastosowanie nadaje się niemal na każdym etapie prac budowlanych. Produkt ten cieszy się dużym powodzeniem na rynku nie tylko z uwagi na swoją uniwersalność, ale także ze względu na stosunkowo niską cenę. Beton B20 to mieszanina sporządzona z odpowiednich proporcji, więc jego stosowanie jest bardzo łatwe i udogodnione, a co często ważne, nie wymaga betoniarki.
Strop monolityczny żelbetowy – cena, zbrojenie, grubość i inne cenne informacje
Strop monolityczny żelbetowy – cena, zbrojenie, grubość i inne cenne informacje
Co to jest beton wodoszczelny?
Co to jest beton wodoszczelny?
Cement portlandzki – cena, zastosowanie, skład, opinie
Cement portlandzki – cena, zastosowanie, skład, opinie
Kotwa chemiczna do betonu - cena, montaż, zastosowanie
Kotwa chemiczna do betonu - cena, montaż, zastosowanie

Beton B20 - czym się cechuje i jakie ma zastosowanie?

W czasie budowy domu jednym z najczęściej wykorzystywanych surowców jest beton. Na rynku są dziesiątki typów i różne klasy betonu, z których zdecydowana większość ma przeznaczenie budowlane. Jeden z nich na placu budowy pojawia się najczęściej. Jest to beton B20, najbardziej uniwersalna klasa betonu. Wyróżnia się bardzo szeroką gamą zastosowania. Jest to gotowy beton w workach, który można wykorzystać na każdym etapie budowy domu.

Beton i cement B20 mają bardzo konkretne parametry. W stanie suchym ich gęstość powinna wynosić od 2 do 2,6 tysięcy kilogramów na metr sześcienny. Po 28 dniach dojrzewania przechodzi próbę ściskania 20 MPa. Mają wysoką klasę wytrzymałości, dlatego zaprawa betonowa z dodatkiem betonu B20 jest wykorzystywana w wielu pracach budowlanych.

Na rynku jest kilku producentów, którzy zajmują się produkcją cementu B20. Najbardziej znane marki to przede wszystkim Kreisel i Axton. Obie marki mają swoje plusy i minusy. Warto jednak wiedzieć, że zarówno beton marki Kreisel, jak i ten produkowany Axton są identyczne pod względem parametrów. Charakterystyka i parametry tego typu betonu są ściśle określone, także przez wymagania narzucone przez Unię Europejską. Cena suchego betonu i jednej, i drugiej marki jest bardzo zbliżona, a ponieważ jest to uniwersalny rodzaj betonu, jest także stosunkowo niska.

Jest to gotowy beton w workach, więc jego zastosowanie jest bardzo łatwe. Jeśli zdecydujesz się na zastosowanie suchego betonu, nie musisz wypożyczać betoniarki i możesz zaoszczędzić czas. Jest to gotowa mieszanina w już odpowiednio dobranych proporcjach.

Zastosowanie betonu B20

Beton B20 ma bardzo szerokie zastosowanie. To jeden z najbardziej uniwersalnych z gotowych betonów w workach. Wylewkę betonową lub zaprawę betonową z jego udziałem można wykorzystać na każdym etapie budowy domu. Nadaje się do wylewania płyt fundamentowych, stop fundamentowych i samych fundamentów. Można zastosować go także później.

Suchy beton tej klasy to dobry surowiec do wykonania elementów podbudowy. Nadaje się na ściany, słupy, nadproża i wieńce. Nadaje się także do wylewania stropów. Wylewka betonowa może być stosowana także na zewnątrz ze względu na dużą wytrzymałość na warunki atmosferyczne. Nie straszny jej mróz, ulewne deszcze czy wysokie temperatury. Beton B20 nadaje się na schody zewnętrzne, tarasy i balkony.

Beton B20 nie jest szczególnie atrakcyjny wizualnie. Nie wpisuje się w najnowsze trendy zdobienia ścian, jak beton polerowany dekoracyjny. Jest to typ wybitnie budowlany, który można zastosować na budowie każdego rodzaju. Warto jednak wiedzieć, że o tym, czy można zastosować beton B20, decyduje projektant lub konstruktor. Wpływa na to bardzo wiele czynników.

Gdzie można zastosować beton B20?

Beton B20 jest często wykorzystywany w budownictwie także dlatego, że do jego zastosowania nie ma wielu zastrzeżeń. Nie w każdych warunkach jednak można go użyć. Czasami trzeba sięgnąć po beton i ceramikę budowlaną o innych parametrach. Na decyzję projektanta lub konstruktora wpływ mają czynniki zewnętrzne, takie jak rodzaj gruntu, poziom wilgotności i sposób ukształtowania terenu. Ogromne znaczenie ma także przewidziane obciążenie budynku, zwłaszcza jeśli chodzi o wylewanie fundamentów. Niestety może się okazać, że obciążenie będzie tak wysokie, że należy zastosować inne rozwiązanie, o większych parametrach prób ściskania.

CZYTAJ WIECEJ
Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij