Beton b20

Wszystko o beton b20 - lista artykułów

Zapoznaj się z informacjami na temat beton b20. Nasze sprawdzone porady związane z beton b20 pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Strop monolityczny żelbetowy – cena, zbrojenie, grubość i inne cenne informacje

Strop monolityczny żelbetowy – cena, zbrojenie, grubość i inne cenne informacje

Strop monolityczny żelbetowy powstaje w całości na placu budowy. Jego cechą charakterystyczną jest możliwość zastosowania na budynkach o skomplikowanym kształcie i większej kubaturze. Z pewnością jest to jedno z rozwiązań, które warto rozważyć przed budową domu. Poniżej podpowiemy, kiedy warto stosować strop żelbetowy i jaka będzie przybliżona cena takiego przedsięwzięcia.
, 7 lipca 2017

Co to jest beton wodoszczelny?

Co to jest beton wodoszczelny?

Beton może osiągnąć wodoszczelność poprzez zastosowanie odpowiedniej technologii produkcyjnej. Szczelność takiego betonu, chroniąca przed przedostaniem się wody sprawia, że bywa nazywany również betonem wysokowartościowym. Beton wodoszczelny uzyskuje się na kilka sposobów. Miedzy innymi poprzez odpowiedni dobór składników czyli mieszanki betonowej. Ale również przez stosowanie domieszek, impregnatów oraz wibrując beton po wylaniu. Zapoznajmy się z technologią wyrobu betonu wodoszczelnego oraz jego ceną.
, 4 września 2016

Cement portlandzki – charakterystyka, cena, zastosowanie, rodzaje

Cement portlandzki – charakterystyka, cena, zastosowanie, rodzaje

Bardzo często oznaczenia na cemencie mogą przyprawić o ból głowy. Bez fachowej wiedzy łatwo pogubić się w gąszczu liter i cyfr które oznaczają czystość cementu, stosowane dodatki oraz właściwości danego produktu. Nie wszystkie cementy, które noszą nazwę portlandzki, na takie miano zasługują. Nieświadomość w tym zakresie może dużo kosztować nabywcę. Spróbujmy zdefiniować czym jest cement portlandzki, jakie są jego zastosowania i rodzaje.
, 2 września 2016

Kotwa chemiczna do betonu - cena, montaż, zastosowanie

Kotwa chemiczna do betonu - cena, montaż, zastosowanie

Kotwy chemiczne są wykorzystywane w budownictwie od lat 70-tych. Stosuje się je powszechnie i nierzadko są lepszym rozwiązaniem niż kotwy mechaniczne, śruby gruntowe czy kołki rozporowe. Jednak wymagają precyzji wykonania otworów montażowych i ogólnej sprawności wykonawczej. Te czynniki między innymi powodują, że część polskich inwestorów nadal nieufnie podchodzi do tych rozwiązań. Dodatkowym czynnikiem jest relatywnie niska świadomość dotycząca zastosowań kotew chemicznych. Kotwy chemiczne są jednak niewątpliwie atrakcyjną alternatywą dla kotew mechanicznych. Oba systemy posiadają swoje zalety i wady, jednak kotwy chemiczne mają stosunkową przewagę. Postaramy się przybliżyć do jakich zastosowań kotwy chemiczne sprawdzą się najlepiej oraz co je charakteryzuje.
, 17 maja 2017

Na co zwrócić uwagę kupując betoniarki używane?

Na co zwrócić uwagę kupując betoniarki używane?

Betoniarka to podstawowe narzędzie mieszalnicze, które powinno być obecne na każdym placu budowy. W ofertach producentów znajdziemy kilka popularnych typów betoniarek. Jednak przed ich zakupem warto też rozważyć zakup urządzenia używanego. Poniżej wskażemy, na co zwrócić szczególną uwagę podczas takiego zakupu.
, 24 kwietnia 2016

Beton i klasy betonu - to warto wiedzieć - sprawdzamy materiały budowlane

Beton i klasy betonu - to warto wiedzieć - sprawdzamy materiały budowlane

Jaki beton wybrać? Jakie mamy klasy betonu? Wybrać tradycyjną mieszankę betonową czy taką o specjalnym przeznaczeniu? Czym w ogóle jest beton i jakie są jego rodzaje? Jakie są klasy betonu i o czym one mówią? Wszystkiego, co musisz wiedzieć o betonie i związanymi z nim materiałami budowlanymi znajdziesz w tym artykule.
, 22 kwietnia 2016

Płyty chodnikowe – czy wiesz, które wybrać?

Płyty chodnikowe – czy wiesz, które wybrać?

Płyty chodnikowe to trwałe i bardzo funkcjonalne produkty, które możemy wykorzystać do wyłożenia różnych nawierzchni zewnętrznych. Świetnie sprawdzają się do ułożenia na chodnikach, alejkach oraz na tarasach. Nowoczesne płyty chodnikowe stanowią efektowne uzupełnienie zarówno nowoczesnych, jak i tradycyjnych aranżacji. W ofertach handlowych znajdziemy produkty o bardzo ciekawym wzornictwie, które efektownie wyeksponują walory naszej aranżacji. Przed zakupem warto jednak zapoznać się z charakterystyką i rodzajami płyt oraz ustalić ich orientacyjną cenę.
, 22 kwietnia 2016

Ceny materiałów budowlanych w Polsce

Ceny materiałów budowlanych w Polsce

Każda budowa generuje dość wysokie koszty inwestycyjne. O skali wydatków decyduje głównie cena materiałów budowlanych. Przed rozpoczęciem prac warto zaznajomić się z ceną poszczególnych produktów i ustalić orientacyjny kosztorys inwestycyjny. Dzięki temu będziemy dobrze przygotowani do inwestycji, a jej ostateczny koszt nie będzie stanowił dla nas zaskoczenia. W poniższym zestawieniu zaprezentujemy cennik najpopularniejszych materiałów używanych podczas budowy oraz remontu nieruchomości.
, 17 maja 2017

Budowa garażu - projekt, koszt, wykonanie

Budowa garażu - projekt, koszt, wykonanie

Odpowiednio wykonany garaż będzie spełniał wiele przydatnych funkcji - od miejsca parkingowego, aż po pomieszczenie umożliwiające przechowywanie sprzętów i narzędzi. Jego budowa powinna być starannie przemyślana, zwłaszcza, gdy budujemy go przy gotowym domu jako de facto osobne pomieszczenie. Najważniejszy jest wybór rodzaju garażu, zakup odpowiedniego projektu, materiałów budowlanych oraz właściwe ulokowanie budynku na naszej posesji. Wszystko powyższe czynniki bezpośrednio wpływają na koszt inwestycji, a także na zachowanie funkcjonalności garażu.
, 29 kwietnia 2016

Budowa fundamentów - koszt i etapy krok po kroku

Budowa fundamentów - koszt i etapy krok po kroku

Budowa fundamentów to jeden z najważniejszych etapów budowy domu. Pamiętajmy, że to właśnie fundamenty wpływają na trwałość całej konstrukcji. Zatem warto dołożyć wszelkich starań, by ich jakość była jak najlepsza. Bardzo istotne jest, by używać wyłącznie dobrych jakościowo materiałów. Tylko dobry jakościowo materiał zapewni dużą żywotność budynku oraz zmniejszy ryzyko powstania usterek. Owe usterki mogą znacznie przedłużyć czas budowy oraz zwiększyć sumaryczne koszty. Proces budowy tradycyjnych fundamentów możemy streścić w 15, opisanych poniżej etapach. Alternatywą dla nich jest płyta fundamentowa, o której informacje możecie znaleźć w innych artykułach na Kalkulatorach Budowlanych.
, 25 stycznia 2017

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij