Pustak H+H – przegląd najważniejszych informacji

Jak powstaje beton komórkowy H+H?

Bloczki H+H powstają z mieszaniny wody, piasku, wapna i cementu.

Do takiej mieszanki dodaje się środek spulchniający uzyskiwany z występującego w przyrodzie aluminium. W kolejnym etapie następuje proces autoklawizacji, tj. działania pary wodnej o temperaturze około 200 stopni Celsjusza oraz wysokiego ciśnienia, w wyniku którego otrzymujemy gotowy produkt przypominający strukturą twardą gąbkę. Obecność tysięcy zamkniętych pęcherzyków powietrza w każdym elemencie z betonu komórkowego wpływa na jego niską wagę.

Pustak H + H jest dostępny w wielu wariantach użytkowych i rozmiarowych. Jego zróżnicowane wymiary oraz waga zwiększają możliwości zastosowania. Sprawdź także artykuł z porównaniem pustaka ceramicznego i betonowego.

Beton komórkowy H+H i możliwości jego zastosowania

Jak już wspomnieliśmy bloczki betonowe posiadają wiele możliwości zastosowania. Zazwyczaj wykorzystujemy je do budowy domu. W zależności od swoich właściwości, pustaki H+H możemy wykorzystać do budowy ścian nośnych jednowarstwowych lub ścian nośnych kilkuwarstwowych.

Bloczki betonowe nadają się też na ściany działowe. Ściany wykonane z betonu komórkowego są lżejsze w porównaniu do tych wykonanych z typowych ceramicznych elementów, a tym samym można je umieszczać także na stropach o mniejszej nośności, np. w starym budownictwie. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o betonie komórkowym.

Pustaki H+H z betonu komórkowego to świetne rozwiązanie. Mają standardowe wymiary i dobrze właściwości cieplne
Beton komórkowy h+h - ceny, opinie, właściwości, zastosowanie, wymiary, porady

Opinie, najważniejsze wady oraz zalety pustaków H+H

Pustaki H+H szybko zdobyły popularność wśród inwestorów. Tego typu materiały budowlane zdobywają przychylne opinie użytkowników. Wszystko za sprawą atrakcyjnych kosztów zakupu. Cena za putak H+H będzie niższa w porównaniu do Ytong. Jest to jeden z często akcentowanych atutów tego rozwiązania. Co więcej, bloczki betonowe okazują się łatwe w obróbce.

Bloczki H+H posiadają niewielką masę, co dodatkowo ułatwia prace budowlane. Ich dodatkowym atutem okazuje się dobra izolacyjność termiczna, która umożliwia wykorzystanie ich do budowy ścian jednowarstwowych. A może zainteresuje cię także artykuł o pustakach szalukowych?

Niestety bloczki H+H mają także pewne wady. Najważniejszą z nich okazuje się duża nasiąkliwość (podobna w porównaniu do Ytong).

Jakie są wymiary betonu komórkowego i cena zakupu?

Popularne bloczki betonowe i ich wymiary

Gazobeton występuje w wielu wariantach wymiarowych. W ofertach sprzedaży znajdziemy popularny Suporex, pustak H+H oraz bloczki i belki nadprożowe Ytong. Poniżej przedstawimy wymiary wybranych produktów.

Biały bloczek Suporex marki Sobet – najpopularniejsze wymiary to 6x24x59 cm, 8x24x59 cm, 12x24x59 cm. Bloczek Suporex Soltet występuje także w rozmiarze 18x24x59 cm.

Wśród ofert sprzedaży dużą popularnością cieszą się też bloczki betonowe Solbet Max o wymiarach 24x24x49 cm oraz 30x24x49 cm. Sprawdź także artykuł z porównaniem pustaków różnych producentów.

Popularne bloczki komórkowe Ytong przybierają wymiary 24x59,5x19,9 cm. Są to produkty zbierające pozytywne opinie użytkowników.

Te produkty mogą cię zainteresować

Popularny gazobeton to oczywiście także bloczki H+H. Poniżej przedstawimy wymiary kilku popularnych rozwiązań.

Domy z betonu komórkowego to dobre, dość tanie rozwiazanie. Beton komórkowy ma szerokie właściwości i zastoswoanie
Beton komórkowy h+h - ceny, opinie, właściwości, zastosowanie, wymiary, porady

Bloczki H+H Silver występują w rozmiarach 59x24 cm. Ich odpowiednikiem o większej wytrzymałości na ściskanie pustak H+H Gold o rozmiarze 59x24 cm. W ofercie sprzedaży znajdziemy także popularny beton komórkowy H+H o większych oraz mniejszych rozmiarach.

Omawiając wymiary, warto przeanalizować także belki nadprożowe. W ofercie sprzedaży znajdziemy popularne belki nadprożowe H+H w rozmiarach 11,5x 12,5x125 cm, 11,5x12,5x150 cm, 17,5x12,5x125 cm. Dużą popularnością cieszą się także belki nadprożowe o większych rozmiarach, na przykład 17,5x12,5x250 cm oraz 17,5x12,5x300 cm.

W ofertach sprzedaży znajdziemy także gazobeton w innych wariantach rozmiarowych. Liczne bloczki, naproża, pustaki i kształtki nadają się do budowy domu oraz innych budynków użytkowych. Jeśli planujesz budowę domu, wykorzystaj ten kalkulator kosztów budowy, który pomoże ci oszacować budżet na ten cel.

Cena pustaków Suporex

Gazobeton występuje w wielu wariantach rozmiarowych oraz kosztowych. Poniżej przedstawimy kilka wybranych propozycji, wraz z cenami zakupu.

 • Bloczki komórkowe H+H białe o rozmiarze 59x24x24 cm – cena zakupu wynosi ok. 7,90 zł.
 • Bloczki komórkowe H+H białe o rozmiarze 59x12x24 cm – cena zakupu wynosi ok. 5,70 zł.
 • Bloczki komórkowe H+H białe o rozmiarze 59x6x24 cm – cena zakupu wynosi ok. 3,40 zł.
 • Bloczki betonowe Ytong o rozmiarze 24x59,9x19,9 cm – cena zakupu wynosi ok. 7,50 zł.
 • Bloczki Ytong Energo o grubości 36,5 cm – cena zakupu wynosi ok. 13,20 zł.
 • Bloczek betonowy Suporex biały o rozmiarze 12x24x60 cm – średnia stawka zakupu to 5,90 zł.


 • Bloczek betonowy Suporex o rozmiarze 24x24x49 cm – orientacyjna stawka zakupu wynosi 6,80 zł.
 • Bloczek betonowy Suporex o rozmiarze 12x24x59 cm –stawka zakupu wynosi 2,80 zł.
 • Dla porównania przedstawimy także ceny trzech wybranych bloczków ceramicznych Porotherm
 • Pustak ceramiczny P+W Porotherm o rozmiarze 24,9x37,3x25 cm – cena zakupu wynosi ok. 8,10 zł.
 • Pustak ceramiczny P+W Porotherm o rozmiarze 23,8x37,3x25 cm – uśredniona cena zakupu to 6,30 zł.
 • Pustak ceramiczny P+W Porotherm o rozmiarze 23,8x37,3x25 cm – cena zakupu wynosi ok. 6,60 zł.
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 94,5% czytelników artykuł okazał się być pomocny