Beton woskowany - co to jest?

Obecnie beton woskowany jest najpopularniejszym materiałem dekoracyjnym na terenie Francji, Austrii, Szwajcarii oraz Niemiec. Natomiast w Polsce staje się on coraz bardziej popularny. Uznawany jest za beton architektoniczny o jeszcze bardziej dekoracyjnym wyglądzie.

Beton Cire składa się nie tylko z samego cementu. W jego skład wchodzą również polimery. Dzięki temu beton dekoracyjny zyskuje cenne właściwości, którymi wyróżnia się tradycyjny beton. Jest on wyjątkowo wytrzymały, odporny na bardzo duże obciążenia, jak i również elastyczny. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź zebrane w tym miejscu artykuły o betonie.

Beton Cire - rodzaje i zastosowanie

Zastosowanie betonu woskowanego jest wyjątkowo szerokie, ponieważ sprawdzi się on jako element dekoracyjny w każdym pomieszczeniu: zarówno mieszkaniach, domach, jak i również w powierzchniach biurowych. Doskonale radzi sobie również w pomieszczeniach narażonych na wilgoć. Można go zatem stosować w kuchniach oraz łazienkach.

Przy pomocy betonu woskowanego możemy pokryć posadzki, ściany, meble, a nawet płyty ceramiczne. Oryginalnie prezentuje się jako okładzina na blatach kuchennych. Beton dekoracyjny sprawdzi się również jako ciekawe wykończenie schodów. A może zainteresuje cię także ten artykuł o betonie architektonicznym?

Beton Cire ze względu na zastosowanie możemy podzielić na:

  • Beton Cire Floor - ze względu na bardzo dużą wytrzymałość na ścieranie, świetnie sprawdza się jako okładzina na posadzkach. Wyróżnia się mocno zarysowaną fakturą.
  • Beton Cire Brut - posiada bardzo podobne właściwości do tych, którymi wyróżnia się beton stemplowany. Dlatego tego typ betonu dekoracyjnego można stosować na zewnątrz.
  • Beton Cire Flow - ten typ betonu dekoracyjnego stosuje się, chcąc uzyskać posadzkę imitującą naturalny kamień. Struktura jest podobna do wylewki samopoziomującej.
  • Beton Cire Metal Stuc - beton dekoracyjny wykorzystuje się do drobnych wykończeń wewnątrz budynków. Po wyschnięciu wyróżnia się ciekawym, metalicznym połyskiem. Taki efekt zawdzięcza domieszce w postaci miedzi, aluminium bądź żelaza. Odpowiednie szlifowanie betonu, uwydatni jego walory estetyczne. A może zainteresuje cię także ten artykuł o posadzkach betonowych?

Polecane grunty do betonu - zobacz cenę!

Beton woskowany - przykładowe ceny i opinie

Wszystkie opinie na temat betonu woskowanego są jak najbardziej pozytywne, ponieważ pozwala on na uzyskanie interesującego oraz estetycznego efektu. Beton dekoracyjny mimo świetnej prezencji nadal zachowuje swoje parametry, którymi wyróżnia się tradycyjny beton.

Beton woskowany ma szerokie zastosowanie. Zbiera bardzo dobre opinie a cena jego wykonania nie jest szczególnie wysoka
Beton woskowany - opis, zastosowanie, cena, opinie, porady

Jego nakładanie odbywa się ręcznie. To właśnie z tego powodu beton dekoracyjny zachowuje swoją naturalną teksturę. Identycznie jak beton architektoniczny, czy też beton stemplowany, może być dowolnie barwiony w celu uzyskania zamierzonego efektu. Pojawiają się pewne opinie specjalistów, że nawet barwiony beton ozdobny nie będzie odwzorowywał proponowanej próbki. Ponieważ po wylaniu kilkumilimetrowej warstwy zawsze wyróżni się swoistymi właściwościami. Oczywiście na końcu prac związanych obróbką, zaleca się szlifowanie betonu. Jeśli szukasz ciekawych inspiracji, sprawdź także ten artykuł o betonie stemplowanym.

Przykładowe ceny betonu dekoracyjnego kształtują się na następującym poziomie:

  • Beton decoratif wraz z robocizną - cena od 80 zł/m2
  • Beton ozdobny decoratif - 10 kg, Primacol - cena 230,00 zł
  • Beton ozdobny decoratif Ardex 25 kg - cena 199,00 zł
  • Beton stemplowany barwiony w masie 20 kg - cena 80 zł


Powyższe ceny mogą nieco odstraszać. Należy jednak pamiętać, że beton woskowany nakładany jest w warstwie wynoszącej ok. 4 mm. Dlatego jego wydajność jest naprawdę bardzo wysoka. Tym bardziej że beton woskowany wyróżnia się wszechstronnością, jeżeli chodzi o zastosowanie. Wystarczy odpowiednie szlifowanie betonu, by uzyskać jeszcze ciekawszą fakturę. Obecnie nakładaniem betonu woskowanego zajmują się wyłącznie specjaliści. Jednak można domniemać, że będzie on za jakiś czas dostępny również w postaci gotowych mieszanek do samodzielnego nakładania. Beton woskowany jako beton dekoracyjny to wybór wart rozważenia. w tym beton Cire. Zastosowanie betonu woskowanego w pomieszczeniach to ciekawa aranżacja. A może zainteresuje cię także artykuł o betonie wodoszczelnym?

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 95,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny