Betoniarka

Wszystko o betoniarka - lista artykułów

Zapoznaj się z informacjami na temat betoniarka. Nasze sprawdzone porady związane z betoniarka pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Strop Filigran - cena, wytrzymałość, wymiary, przekrój i inne ciekawostki

Strop Filigran - cena, wytrzymałość, wymiary, przekrój i inne ciekawostki

Strop typu Filigran jest dość ciekawym rozwiązaniem, które możemy wykorzystać w budownictwie domów jednorodzinnych. W odróżnieniu do swoich gęstożebrowych odpowiedników świetnie sprawdza się w budynkach o nietypowych kształtach. W poniższym artykule opiszemy zastosowanie stropu typu Filigran, określimy jego najważniejsze wady i zalety, a także wskażemy orientacyjne koszty.
, 28 kwietnia 2017

Zaprawa wapienna - skład, zastosowanie, cena

Zaprawa wapienna - skład, zastosowanie, cena

, 8 października 2016

Co to jest beton wodoszczelny?

Co to jest beton wodoszczelny?

Beton może osiągnąć wodoszczelność poprzez zastosowanie odpowiedniej technologii produkcyjnej. Szczelność takiego betonu, chroniąca przed przedostaniem się wody sprawia, że bywa nazywany również betonem wysokowartościowym. Beton wodoszczelny uzyskuje się na kilka sposobów. Miedzy innymi poprzez odpowiedni dobór składników czyli mieszanki betonowej. Ale również przez stosowanie domieszek, impregnatów oraz wibrując beton po wylaniu. Zapoznajmy się z technologią wyrobu betonu wodoszczelnego oraz jego ceną.
, 4 września 2016

Ile trwa i kosztuje wykonanie płyty fundamentowej?

Ile trwa i kosztuje wykonanie płyty fundamentowej?

W polskim budownictwie jednorodzinnym coraz częściej pojawiają się domy posadowione na płycie fundamentowej. Taka płyta fundamentowa to dość nowoczesne rozwiązanie, które możemy wykorzystać w trudnych warunkach glebowych. Taki fundament zapewnia równomierne osiadanie budynku, a cena jej wykonania może być dość atrakcyjna. Dlatego w poniższym artykule przybliżymy etapy jej budowy, oszacujemy czas wykonania oraz koszt płyty fundamentowej.
, 22 maja 2017

Jaką betoniarkę najlepiej kupić? Przegląd maszyn budowlanych

Jaką betoniarkę najlepiej kupić? Przegląd maszyn budowlanych

Betoniarka to jedna z podstawowych maszyn budowlanych, które wykorzystujemy podczas prac budowlanych i remontowych. W ofertach handlowych znajdziemy wiele typów tego typu narzędzi. Poszczególne maszyny różnią się od siebie specyfiką pracy, pojemnością, typem mieszalnika, jakością materiałów użytych do produkcji itp. Wybór najlepszego urządzenia wcale nie jest taki prosty. Dlatego w poniższym tekście podpowiemy, jaką betoniarkę kupić.
, 21 kwietnia 2016

Na co zwrócić uwagę kupując betoniarki używane?

Na co zwrócić uwagę kupując betoniarki używane?

Betoniarka to podstawowe narzędzie mieszalnicze, które powinno być obecne na każdym placu budowy. W ofertach producentów znajdziemy kilka popularnych typów betoniarek. Jednak przed ich zakupem warto też rozważyć zakup urządzenia używanego. Poniżej wskażemy, na co zwrócić szczególną uwagę podczas takiego zakupu.
, 24 kwietnia 2016

Surowy urok betonu

Surowy urok betonu

Choć dla wielu osób beton kojarzy się głównie z budową, to jednak dekory wykorzystujące jego surowy urok od pewnego czasu są mocno obecnie we współczesnym wzornictwie na fali zainteresowania industrialną estetyką. Jednym z przykładów inspiracji jest blat kuchenny Raw Concrete.
, 16 lutego 2017

Wiercenie w betonie – zrób to sam!

Wiercenie w betonie – zrób to sam!

Beton, ze względu na swoje właściwości jest materiałem w którym bardzo trudno wykonuje się różnego rodzaju otwory. Wpływa na to jego twardość a także gęstość. Sprawę utrudnia fakt, iż beton nie jest kruchym, lecz bardzo wytrzymałym spoiwem. Dlatego, celu wywiercenia w nim otworów (np. do puszek instalacyjnych) potrzebujemy najlepszych i najbardziej wytrzymałych urządzeń. Przedstawimy Wam, sprzęt, którego potrzebujecie by wywiercić pożądany przez Was otwór w betonie, a także kroki jakich bezwzględnie należy przestrzegać podczas tego typu prac.
, 28 kwietnia 2016

Betonowanie zimą - czy to możliwe?

Betonowanie zimą - czy to możliwe?

Zima jest dla większości z nas sporym zaskoczeniem, mimo, iż przychodzi cyklicznie w każdym roku. Oczywistą sprawą jest, że najlepiej skończyć wszystkie roboty przy budowie przed zimą. Niejednokrotnie jednak zdarza się inaczej i trzeba je kontynuować mimo mrozów i niesprzyjającej aury. Co do zasady betonowanie zimą jest bezskuteczne, ponieważ woda zawarta w betonie zamarza. Istnieją jednak sposoby aby betonowanie zimą było możliwe do przeprowadzenia bez negatywnego wpływu na parametry budynku.
, 29 kwietnia 2016

Beton i klasy betonu - to warto wiedzieć - sprawdzamy materiały budowlane

Beton i klasy betonu - to warto wiedzieć - sprawdzamy materiały budowlane

Jaki beton wybrać? Jakie mamy klasy betonu? Wybrać tradycyjną mieszankę betonową czy taką o specjalnym przeznaczeniu? Czym w ogóle jest beton i jakie są jego rodzaje? Jakie są klasy betonu i o czym one mówią? Wszystkiego, co musisz wiedzieć o betonie i związanymi z nim materiałami budowlanymi znajdziesz w tym artykule.
, 22 kwietnia 2016

Wybieramy betoniarkę! Która będzie dobra i tania?

Wybieramy betoniarkę! Która będzie dobra i tania?

Betoniarka to niezastąpione narzędzie, które wykorzystujemy podczas remontów i budowy domów. Jej zakup może być dość problematyczny. Mnogość ofert producentów z pewnością nie ułatwi nam wyboru. Poniżej zaprezentujemy najpopularniejsze rodzaje betoniarek i wskażemy, jak dobrać produkt do naszych indywidualnych potrzeb. Okazuje się bowiem, że na dobrą oraz funkcjonalną betoniarkę nie trzeba wcale wydawać zbyt dużych pieniędzy.
, 3 września 2015

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego zamiast zakupu – gdzie, jak i czy to się opłaca?

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego zamiast zakupu – gdzie, jak i czy to się opłaca?

W Polsce prosperuje wiele dużych wypożyczalni sprzętu budowlanego. Możemy wypożyczyć w nich niemal wszystkie maszyny potrzebne do wykonywania robót budowlanych. Korzystanie z oferty wypożyczalni i większych parków maszyn może być dobrym sposobem na zaoszczędzenie sporych pieniędzy. Okazuje się, że wcale nie musimy inwestować w drogi sprzęt, a w późniejszym czasie płacić za koszty jego utrzymania. Z pewnością warto zastanowić się nad kwestią wypożyczania sprzętu i ocenić, które rozwiązanie będzie dla nas bardziej opłacalne pod względem finansowym i logistycznym.
, 25 listopada 2016

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij