Bezpieczeństwo

Wszystko o bezpieczeństwo - lista artykułów

Zapoznaj się z informacjami na temat bezpieczeństwo. Nasze sprawdzone porady związane z bezpieczeństwo pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Twój dom został okradziony z cennych sprzętów i przedmiotów? Sprawdź, jak krok po kroku wygląda proces ubiegania się o pieniądze z ubezpieczenia majątkowego i jakie formalności należy spełnić po zdarzeniu

Twój dom został okradziony z cennych sprzętów i przedmiotów? Sprawdź, jak krok po kroku wygląda proces ubiegania się o pieniądze z ubezpieczenia majątkowego i jakie formalności należy spełnić po zdarzeniu

Wiele osób wychodzi do pracy lub wyjeżdża na kilka dni, nie myśląc o tym, co może wydarzyć się pod ich nieobecność. Tymczasem zdarza się, że po powrocie do domu widok poważnie zaskakuje... negatywnie. Ewidentne ślady włamania oraz brakujący sprzęt to skutek kradzieży. Jeśli mieszkanie było ubezpieczone, właściciel ma prawo domagać się odszkodowania. Jakich formalności należy dopełnić?
, 25 maja 2017

Jakie elementy wpływają na bezpieczeństwo domu?

Jakie elementy wpływają na bezpieczeństwo domu?

Dom jest najważniejszym miejscem w życiu każdego z nas. By czuć się w nim naprawdę komfortowo, musimy wiedzieć, że dostęp do niego mają tylko ci, których chcemy zaprosić. Można o to zadbać, sięgając po inteligentne systemy zabezpieczeń.
, 20 kwietnia 2017

Instalacja odgromowa - cennik 2017 w różnych regionach Polski

Instalacja odgromowa - cennik 2017 w różnych regionach Polski

Domy jednorodzinne są często narażone na działanie niekorzystnych zjawisk pogodowych, a w tym na wyładowania elektryczne. Dlatego coraz więcej osób interesuje się kwestią montażu instalacji odgromowych. Dobrze dobrana i profesjonalnie wykonana instalacja może zwiększyć bezpieczeństwo zamieszkiwania nieruchomości. Poniżej podpowiemy jak przedstawia się cennik instalacji odgromowej 2017 w różnych regionach Polski.
, 15 stycznia 2017

Do czego służy i jak wybrać naczynie wzbiorcze?

Do czego służy i jak wybrać naczynie wzbiorcze?

Każda instalacja C.O. wymaga zabezpieczenia przed wzrostem ciśnienia, które wytwarza się na wskutek podgrzania wody. Skutecznym rozwiązaniem okazuje się naczynie wzbiorcze, zwane także naczyniem wyrównawczym. To właśnie od skuteczności jego działania zależy bezpieczeństwo całej instalacji. Dlatego warto przyjrzeć się bliżej temu elementowi systemu i wiedzieć, który rodzaj będzie pasował pod konkretne centralne ogrzewanie.
, 9 sierpnia 2016

Łóżko wodne - przegląd, ceny i opinie użytkowników

Łóżko wodne - przegląd, ceny i opinie użytkowników

Zastosowanie najwyższych gatunkowo materiałów wpływa na wysoką jakość łóżek wodnych dostępnych obecnie na polskim rynku. Dzięki najnowszym technologiom łóżko wodne jest nie tylko wygodne i bezpieczne ale również bardzo wytrzymałe. Modele łóżek wodnych dostępne na rynku mają także właściwości zdrowotne. Sprawdzamy jakie łóżko wodne warto wybrać i jakie są ceny łóżek wodnych.
, 31 sierpnia 2016

Wymogi Sanepidu dla małej gastronomii - wykończenie wnętrz

Wymogi Sanepidu dla małej gastronomii - wykończenie wnętrz

Gastronomia jest jedną z szybciej rozwijających się branży rynkowych. W większości dużych miast powstają nowe kawiarnie, restauracje i bary szybkiej obsługi. Jednak przed otworzeniem takiej działalności trzeba pamiętać o wymaganiach stacji sanitarno-epidemiologicznych dot. wykończenia wnętrz. Poniżej przybliżymy najważniejsze wymogi Sanepidu, którym musi sprostać każdy lokal gastronomiczny.
, 27 czerwca 2016

Zadatek a zaliczka przy zakupie mieszkania

Zadatek a zaliczka przy zakupie mieszkania

Kupno mieszkania często wiąże się z koniecznością podpisania umowy przedwstępnej. Elementem tego zobowiązania prawnego jest uiszczenie stosownej kwoty pieniężnej na rzecz sprzedającego. Owe świadczenie pieniężne może posiadać status zadatku bądź zaliczki. Teoretycznie oba te rozwiązania są bardzo podobne. Jednak prawdziwe różnice pojawiają się w przypadku, gdy jedna ze stron zerwie umowę przedwstępną. Poniżej wskażemy, które rozwiązanie będzie wiązać się z wyższym bezpieczeństwem interesów strony kupującej i sprzedającej.
, 1 czerwca 2016

Zastanawiasz się nad monitoringiem? Poznaj zalety Monitoringu IP

Zastanawiasz się nad monitoringiem? Poznaj zalety Monitoringu IP

Zastanawiasz się nad zastosowaniem monitoringu domu i nie jesteś pewien jaki system wybrać? Cóż,  jeżeli nie interesują cię półśrodki i poszukujesz profesjonalnego systemu, powinieneś wybrać monitoring IP. Gdybym miał go krótko scharakteryzować, powiedział bym coś w stylu – najwyższa szczegółowość i funkcjonalność dostępna na rynku. Zainteresowany?
, 10 kwietnia 2017

Dla wygody i bezpieczeństwa

Dla wygody i bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo to wartość nie do przecenienia. By zapewnić je sobie lub pracownikom, niekiedy wystarczy zadbać o podstawowe akcesoria - okulary i maski, odzież roboczą czy rękawice. Produkty takie - wykonane z dobrych materiałów, dostosowanych do różnych warunków i środowisk pracy - znaleźć można w asortymencie Högert Technik.
, 27 marca 2017

Jak zabezpieczyć plac budowy?

Jak zabezpieczyć plac budowy?

Rozwój firmy, powiększanie biura, w końcu plany nowej inwestycji, która ma zapewnić nowe możliwości i drogi rozwoju. Tyle w teorii. Jednak w praktyce rozpoczynając budowę niewielkiej firmy jak i ogromnej hali produkcyjnej powinniśmy przede wszystkim zabezpieczyć się przed złodziejami, którzy szczególnie w okresie urlopowym czekają na obiekty pozostawione bez żadnego nadzoru.
, 28 listopada 2016

Instalacje i systemy alarmowe do domu jednorodzinnego

Instalacje i systemy alarmowe do domu jednorodzinnego

Systemy alarmowe to obok monitoringu domu jedna z najskuteczniejszych metod ochrony przed włamaniem. Obecność systemu może uchronić nasze mienie, a także działać odstraszająco na potencjalnych włamywaczy. W ofertach producentów znajdziemy wiele skutecznych instalacji. Poniżej podpowiemy, jaki alarm do domu wybrać, jakie są najpopularniejsze rodzaje systemów i na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu.
, 25 kwietnia 2016

Zabezpieczenie i zagospodarowanie placu budowy – jak to zrobić?

Zabezpieczenie i zagospodarowanie placu budowy – jak to zrobić?

Zabezpieczenie oraz zagospodarowanie terenu budowy jest kwestią o pierwszorzędnym znaczeniu nie tylko dla postępów pracy, ale też dla bezpieczeństwa. Maszyny budowlane czy otwarte wykopy mogą być niebezpieczne dla zdrowia i życia. W jaki sposób się to odbędzie i jakie wykorzystamy do tego środki zależy w dużej mierze od nas, ale w nie mniejszym stopniu od przepisów prawa, które narzucają nam pewne rozwiązania. Sprawa bezpieczeństwa, ochrony życia ludzkiego i mienia należy do najważniejszych, dlatego zabezpieczenie placu budowy jest jednym z pierwszych poważnych zadań, przed którymi staje inwestor.
, 25 kwietnia 2016

Azbest w dzisiejszym budownictwie i jego usuwanie

Azbest w dzisiejszym budownictwie i jego usuwanie

Azbest to nic innego jak włókna pochodzenia mineralnego, naturalnie występujące w przyrodzie, które od lat 50 ubiegłego stulecia były masowo wykorzystywane jako materiał izolacyjny oraz przy pokryciu dachów budynków, jako niepalny materiał budowlany. Największe wykorzystanie azbestu jako materiału budowlanego zanotowano w Polsce w latach 1950 - 1980. Po tym czasie zaczęto odchodzić od rozwiązań w budownictwie, wykorzystujących azbest.
, 19 kwietnia 2016

Czujnik czadu i detektor gazu w domu - co musisz wiedzieć?

Czujnik czadu i detektor gazu w domu - co musisz wiedzieć?

Sezon zimowy przynosi ryzyko zatrucia tlenkiem węgla. Każdego roku w Polsce ginie zatrutych czadem przynajmniej kilka osób. Dlatego tak ważny jest montaż skutecznych czujników i systemów alarmowych, które informują o zaistniałym zagrożeniu. Poniżej przedstawimy podstawowe zasady montażu tego typu urządzeń i dokonamy ich ogólnej charakterystyki.
, 25 kwietnia 2016

Jakie zewnętrzne drzwi wejściowe wybrać ? Przegląd najlepszych modeli na rynku

Jakie zewnętrzne drzwi wejściowe wybrać ? Przegląd najlepszych modeli na rynku

Drzwi wejściowe powinny być solidne, trwałe, wykonane z wysokojakościowych materiałów a także powinny być estetyczne i stanowić ozdobę budynku. Na rynku istnieje szeroki wybór drzwi wejściowych, wielu różnych producentów tak więc przed zakupem należy sprecyzować swoje preferencje i usystematyzować wiedzę potrzebną do właściwej decyzji zakupowej.
, 22 kwietnia 2016

Monitoring domu przez internet

Monitoring domu przez internet

Z upływem czasu można zaobserwować stały wzrost przestępczości. Coraz więcej właścicieli nieruchomości mieszkalnych obawia się pozostawiać swój dom bez żadnego nadzoru. Idealnym rozwiązaniem może okazać się zastosowanie nowych technologii informatycznych. Wśród dostępnych na rynku rozwiązań coraz większą popularnością i zaufaniem wśród klientów cieszy się monitoring domu przez internet. Zestawy wykorzystywane do monitoringu mogą obejmować dowolną część domu jednorodzinnego lub mieszkania. Monitoring może być wykorzystywany do obserwacji domu, ale także może służyć jako obserwacja dziecka. Korzystny zwłaszcza w przypadku zwierząt z lękami separacyjnymi może okazać się też monitoring zwierząt.
, 20 kwietnia 2016

Piorunochron – cena, zasada działania, prawidłowy montaż

Piorunochron – cena, zasada działania, prawidłowy montaż

Każdy dom jednorodzinny może być w różnym stopniu narażony na uderzenia piorunów. Dlatego dobrym pomysłem jest montaż instalacji odgromowej, która znacznie zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców. Poniżej wyjaśnimy prawne aspekty montażu piorunochronów, a także wskażemy, na co zwrócić szczególną uwagę.
, 12 maja 2017

Najlepszy piekarnik elektryczny – który wybrać?

Najlepszy piekarnik elektryczny – który wybrać?

Remontując kuchnię, często wymieniamy starą kuchenkę z piekarnikiem na nowocześniejszą, bardziej  funkcjonalną i bezpieczną w użytkowaniu. Podjęcie decyzji nie ogranicza się tylko do wyboru modelu, który najbardziej nam się podoba. Planując zakup piekarnika uwzględnić należy przede wszystkim dostęp do mediów, możliwości techniczne,  także bezpieczeństwo użytkowania, a także późniejsze koszty eksploatacyjne.
, 3 września 2015

Najlepsze sposoby ogrzewania domu jednorodzinnego

Najlepsze sposoby ogrzewania domu jednorodzinnego

Największą bolączką domów wolnostojących jest konieczność ich samodzielnego ogrzewania. Mieszkanie w bloku, to pod względem ogrzewania dużo większy komfort i wygoda. Elektrociepłownia zapewnia stałe dostawy energii cieplnej, a użytkownik musi martwić się tylko i wyłącznie i opłacenie rachunków. W domu musimy wyposażyć kotłownię i kontrolować jej pracę. Wybór sposobów ogrzewania domu jest duży, a decyzję należy podejmować jak najwcześniej, gdy dom jest jeszcze w fazie projektu. Użyte do budowy domu materiały budowlane będą zależały od naszego wyboru. Warto krótko omówić kilka dostępnych na rynku rozwiązań.
, 28 kwietnia 2017

Jakie płytki łazienkowe wybrać? Przegląd najważniejszych parametrów

Jakie płytki łazienkowe wybrać? Przegląd najważniejszych parametrów

Wybierając płytki łazienkowe zazwyczaj kierujemy się ich wyglądem oraz ceną, bardzo rzadko zwracając uwagę na ich parametry techniczne. Zanim więc zdecydujemy się na konkretny model płytek, powinniśmy wziąć pod uwagę ich ścieralność, antypoślizgowość, nasiąkliwość, rozmiary, właściwości chemiczne i wytrzymałość na zginanie.
, 27 kwietnia 2016

Jak urządzić pokój dla 5-latka?

Jak urządzić pokój dla 5-latka?

Pięcioletnie dzieci bardzo intensywnie rozwijają umiejętność abstrakcyjnego myślenia, szybko uczą się nowych ról społecznych i chętnie oddają się najróżniejszym zabawom – warto zwrócić na to szczególną uwagę podczas urządzania pokoju. Tworząc wnętrze dla takich małych mieszkańców musimy pomyśleć o ich bezpieczeństwie, komforcie wypoczynku oraz o możliwościach abstrakcyjnego wykorzystania poszczególnych przedmiotów.
, 19 kwietnia 2016

Jak urządzić pokój dla niemowlaka?

Jak urządzić pokój dla niemowlaka?

Pokój naszej pociechy jest odzwierciedleniem pragnień związanych z posiadaniem własnego, długo oczekiwanego dziecka. Jesteśmy wówczas przepełnieni radością i szczęściem, które staramy się podkreślić pastelowymi kolorami i nagromadzeniem intensywnych barw. Nie ma przecież nic przyjemniejszego, od projektowania i przygotowywania pokoju, w którym będzie mieszkał nowy, ukochany domownik. Oto kilka rad, jak urządzić pokój dla niemowlaka.
, 19 kwietnia 2016

Ochrona domu jednorodzinnego za pomocą agencji ochrony

Ochrona domu jednorodzinnego za pomocą agencji ochrony

Podejmując decyzję o sposobie ochrony domu jednorodzinnego przed włamaniem mamy kilka opcji. Zaopatrzenie się w solidne systemy alarmowe, antywłamaniowe okna, system kamer lub oświetlenie wyposażone w czujniki ruchu to podstawowe minimum. Ciekawą opcją jest też monitoring domu. Jeżeli jednak dysponujemy większymi funduszami na ten cel, warto zainteresować się profesjonalnymi agencjami ochrony.
, 25 kwietnia 2016

Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem - systemy alarmowe i nie tylko

Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem - systemy alarmowe i nie tylko

Pozbawione zabezpieczeń domy jednorodzinne stanowią bardzo łatwy kąsek dla każdego włamywacza. Tak naprawdę niewielu właścicieli domów myśli o solidnej ochronie domu. Aby uniknąć tej niepożądanej wizyty, poniżej przedstawiamy kilkanaście rozwiązań, które pomogą zabezpieczyć nasz dom, a nawet stworzyć z niego prawdziwą fortecę. Monitoring domu, systemy alarmowe, wynajęcie agencji ochrony czy po prostu solidne drzwi antywłamaniowe to podstawy bezpiecznego domu.
, 25 kwietnia 2016

Ranking najlepszych producentów zewnętrznych rolet okiennych

Ranking najlepszych producentów zewnętrznych rolet okiennych

Rolety okienne znajdują bogate zastosowanie w domach i obiektach usługowych, wykonanych zarówno w nowoczesnym jak i starym budownictwie. Wybór pomiędzy poszczególnymi modelami rolet nie jest łatwy, jednak podczas zakupu zawsze powinniśmy brać pod uwagę oferty wiodących producentów. Renomowany producent zapewni najlepszą jakość, funkcjonalność i trwałość rolet okiennych, udzieli długiego okresu gwarancyjnego i sprawi, że zakup będzie w pełni zadowalający.
, 24 kwietnia 2016

Kierownik budowy - obowiązki, uprawnienia, kto może nim zostać?

Kierownik budowy - obowiązki, uprawnienia, kto może nim zostać?

Kierownik budowy jest jedną z najważniejszych osób, które koordynują i zarządzają procesami budowlanymi. Bez jego obecności nie można rozpoczynać ani prowadzić żadnej budowy ani rozbudowy domu, która wymaga pozwolenia na budowę oraz podlega bezpośrednim przepisom prawa budowlanego. Warto pamiętać, że za obecność kierownika budowy bezpośrednio odpowiada inwestor.
, 15 maja 2017

Rolety zewnętrzne antywłamaniowe – koszty, które wybrać

Rolety zewnętrzne antywłamaniowe – koszty, które wybrać

Wiele osób zastanawia się czy warto inwestować w zewnętrzne rolety antywłamaniowe na okna drewniane. Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na to pytanie, bowiem wszystko zależy od miejsca w którym rolety mają być umieszczone. Tego typu produkty wiążą się z dość dużym wydatkiem, dlatego nie opłaca się umieszczać ich na piętrach bloków czy też na wyżej położonych oknach domów jednorodzinnych. Z kolei w niskim domku, położonym z dala od sąsiadów, zewnętrzna roleta antywłamaniowa może być bardzo przydatnym i funkcjonalnym rozwiązaniem.
, 24 kwietnia 2016

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij