Tekstylia łazienkowe - jaki materiał wybrać?

Tekstylia łazienkowe mają zwiększać bezpieczeństwo i komfort korzystania z pokoju kąpielowego, a także wpływać korzystnie na jego aranżację. Wybór tego typu produktów jest naprawdę szeroki - wystarczy zajrzeć do sklepu internetowego Wenko pod adres https://wenko-sklep.pl/pol_m_Lazienka_Tekstylia-lazienkowe_Maty-antyposlizgowe-i-dywaniki-2284.html aby szybko przekonać się, że bez trudu dobierzemy do swojej łazienki dywanik w każdym stylu, rozmiarze i kolorze. Co ważne, dywaniki łazienkowe wcale nie muszą być wykonane z tkanin. Dużą popularnością, zwłaszcza w nowoczesnych wnętrzach, cieszą się dywaniki z drewna bambusowego, idealne do aranżacji w stylu skandynawskim, japandi czy nawet industrialnym. Wybierając takie tekstylia do łazienki, warto pamiętać, że w tego typu pomieszczeniu najlepiej sprawdzą się:

  • materiały szybkoschnące - jak poliester czy inne włókna syntetyczne,
  • materiały, które nadają się do prania w pralce;
  • produkty z warstwą antypoślizgową, która zachowuje swoje właściwości nawet wtedy, kiedy dywanik jest mokry.

Dywaniki do łazienki - ilość, kształt, rozmiar

Dywaniki do łazienki często sprzedawane są w kompletach. Najbogatsze zestawy zawierają jeden egzemplarz maty pod umywalkę, jeden pod muszlę sedesową i jeszcze jeden pod wannę lub prysznic. Nie każdy potrzebuje jednak aż takiej ilości tekstyliów w swojej łazience. Najważniejszy jest tak naprawdę dywanik pod prysznic i/lub wannę, ponieważ to on pełni najwięcej funkcji:

  • dba o bezpieczeństwo użytkownika po wyjściu z kąpieli,
  • podnosi komfort cieplny,
  • poprawia estetykę aranżacji.

Wbrew pozorom, wygląd takich tekstyliów ma ogromne znaczenie dla ogólnego wystroju wnętrza. Przy wyborze dywanika warto zachować więc proporcje pomieszczenia (do większej łazienki większy dywanik i odwrotnie) oraz jego kształty. Zasada jest prosta - jeśli w pokoju kąpielowym dominują formy obłe, lepiej będzie postawić na tekstylia zaokrąglone, a jeśli wanna i umywalka są prostokątne, najlepiej wyglądać będzie dywanik w kształcie prostokąta lub kwadratu. 

Tekstylia łazienkowe - jak dobrać kolor i wzór?

Tekstylia - również te do łazienki - pełnią rolę praktyczną i dekoracyjną. Większość osób dobiera je tak, aby nadać aranżacji charakter, ale dywaniki mogą posłużyć też jako element tonujący bardzo wyrazisty wystrój. Jeśli więc wnętrze łazienki zostało urządzone nieco monotonnie, utrzymane w palecie naturalnych, delikatnych barw, warto postawić na dywaniki z ciekawym wzorem lub w kontrastującym kolorze. Z kolei do łazienki ze wzorzystymi płytkami, kolorowej, pełnej dodatków, lepiej będzie wybrać tekstylia gładkie, o neutralnej barwie, która wprowadzi do aranżacji równowagę.

Artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny