Hale produkcyjne

Ewakuacja

Zacznijmy od początku - czyli od planów budowy naszej hali. Już w tym momencie musimy zwrócić uwagę na drogi ewakuacyjne (mogą to być np. drabiny ewakuacyjne od firmy www.Crynoline.pl). Takie drogi stanowią nieodzowny element bezpieczeństwa, o który należy zadbać już na poziomie planów konstrukcyjnych. Już w tym momencie musimy przewidzieć ewentualne drogi ewakuacyjne i przewidzieć, w których miejscach powinny się znajdować. Sprawne systemy ewakuacyjne ratują życie, dlatego warto wybrać firmę, która dysponuje drabinami z pełną gamą polskich norm i przepisów związanych z bezpieczeństwem i zasadami BHP.

Oznakowanie

Drugim ważnym aspektem jest oznakowanie dróg ewakuacyjnych. Musimy zadbać o to, żeby znaki wyznaczały kierunek dróg ewakuacyjnych, drzwi, miejsc zbiórki podczas sytuacji wymagających ewakuację. Obowiązek oznakowania dróg ewakuacyjnych wynika z przepisów, dlatego trzeba o nich pamiętać - to kolejny krok do bezpieczeństwa.

Czystość

Dbanie o porządek stanowisk pracy oraz o ogólny ład hali produkcyjnej stanowi klucz do bezpieczeństwa. Osoby zarządzające powinny uczulać pracowników, aby dbali o swoje miejsce pracy - uporządkowali narzędzia, dbali o zorganizowanie i czystość przestrzeni, która ich otacza. Efektywność i higiena pracy to konsekwencja zorganizowania i dbania o przedmioty, które służą jako podstawowe narzędzia pracy. Dobrze jest, jak wszyscy pracownicy wiedzą, gdzie co jest i intuicyjnie potrafią poruszać się po hali. W obliczu zagrożenia zmniejszy to czas ewakuacji i usprawni poruszanie się pracowników po drogach ewakuacyjnych.

Podsumowanie

Bezpieczna hala produkcyjna to efekt wielu czynników, które rzetelnie wprowadzane i usystematyzowane stanowią efekt komfortowej i spokojnej pracy. Pamiętajmy, aby w pierwszej kolejności zadbać o drogi ewakuacyjne i to już na poziomie planowania. Następnie oznakuj je i zadbaj o to, by nie były obce Twoim pracownikom. Polecamy zorganizowanie dwóch, trzech próbnych ewakuacji. Ostatnią rzeczą o której należy pamiętać to porządek - dzięki niemu sama praca będzie bezpieczna, a w przypadku sytuacji ewakuacyjnej żadne przedmioty nie będą stanowiły zagrożenia. Organizacja, odpowiedzialność i konsekwencja to części składowe bezpiecznej hali produkcyjnej - zadbajmy o nie.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 60,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny