Kratki.pl - przykładowa aranżacja salonu z Biokominkiem

Czym wyróżniają się biokominki?

Biokominek to doskonała alternatywa dla tradycyjnych systemów grzewczych. Podczas spalania opału z biokominka wydobywa się jedynie para wodna, ciepło oraz niewielkie ilości dwutlenku węgla (porównywalne z zawartością dwutlenku w wydychanym powietrzu). Biopaliwo spala się bezwonnie i bezdymnie, dzięki czemu nie stanowi żadnego zagrożenia dla zdrowia użytkowników.

Warto także dodać, że urządzenie poprawia mikroklimat panujący w pomieszczeniach i może zostać wykorzystane do aromaterapii. Jego niezaprzeczalnym atutem pozostaje łatwość montażu, a także wszechstronne możliwości wykorzystania. Montaż biokominka nie wymaga budowy zaawansowanej instalacji dymowej. Co więcej, podłączenie nie wiąże się z koniecznością uzyskiwania żadnych pozwoleń.

Nowoczesne biokominki nadają się zarówno do przestronnych domów jednorodzinnych, niewielkich mieszkań, jak również do luksusowych apartamentów. Szeroka oferta handlowa sprawia, iż każdy inwestor będzie w stanie dobrać urządzenie do własnych potrzeb, możliwości nieruchomości oraz upodobań wizualnych.

Ponadczasowy styl i elegancja

Ogień wprowadza do pomieszczeń luksusowy, ponadczasowy styl. Biokominki mogą podkreślić wiodącą stylistykę aranżacyjną, ogrzewać wnętrza, a jednocześnie nadawać im luksusowego charakteru. W ofercie firmy Kratki.pl znajdziemy zarówno modele wolnostojące, wiszące jak i przeznaczone do zabudowy w ścianie. Z łatwością odnajdziemy biokominek, który podkreśli styl aranżacyjny pomieszczenia i nada mu niebanalny charakter. Bardziej wymagający inwestorzy mogą zakupić model wysadzany kryształami Swarovskiego, bądź zamówić biokominek przygotowany według indywidualnego projektu. Dzięki temu wybór jest niemal nieograniczony i dopasowany do preferencji każdego klienta.

Łączenie żywiołów

Biokominek może znaleźć zastosowanie w nietypowych miejscach. Jednym z nich jest aranżacja łazienkowa. Połączenie żywiołu wody i ognia od zawsze przyciąga wzrok tworząc wspaniałe wrażenia wizualne. Duża łazienka z biokominkiem może być zatem jednym z najbardziej eleganckich pomieszczeń w domu lub mieszkaniu.

Biokominek sprawdzi się także w przypadku łazienki połączonej z sypialnią. Umiejętnie wkomponowany oddzieli poszczególne strefy pomieszczeń, a jednocześnie stworzy luksusową dekorację.

Wyprowadzamy żywioły do aranżacji zewnętrznych

Nowoczesne biokominki mogą znaleźć zastosowanie na tarasach, balkonach oraz we wnętrzach altan ogrodowych. Elegancko ożywią przestrzeń, a jednocześnie zwiększą jej walory użytkowe. Biokominki zewnętrzne ogrzeją użytkowników w chłodniejsze wieczory, a wrażenie ciepła umili wypoczynek i wprowadzi wrażenie harmonii z naturą. Płonący ogień uświetni uroczystości okolicznościowe, a przy okazji sprawi, że ogród wyróżni się spośród pobliskich aranżacji.  Większość biokominków zewnętrznych posiada konstrukcje mobilną. Z łatwością przeniesiemy je z miejsca na miejsce modyfikując design ogrodu.

Ciekawe modele biokominków firmy Kratki.pl

Kratki.pl to wiodący lider produkcji biokominków. W jego ofercie znajdziemy wiele ciekawych modeli dedykowanych do pomieszczeń mieszkalnych, oraz na zewnątrz budynku. Poniżej przedstawimy kilka przykładowych rozwiązań

  • ECHO – to wolnostojący, otwarty z obu stron model biokominka. Dobrze sprawdza się w pomieszczeniach mieszkalnych oraz na tarasach. Jego owalny kształt świetnie sprawdzi się w aranżacjach zainspirowanych stylem nowoczesnym. Model ECHO waży zaledwie 7,8 kg. Dzięki czemu może być z łatwością przenoszony z miejsca na miejsce.
  • TANGO – to model zabezpieczony z czterech stron szybą. Posiada klasyczną, prostokątną formę wpisującą się w tradycyjny design wnętrz. Występuje w czterech wariantach rozmiarowych. Szyba zabezpieczająca sprawia, że model TANGO świetnie sprawdza się do aranżacji po których poruszają się dzieci bądź zwierzęta domowe. Jego większym odpowiednikiem jest model ROMEO.
  • GALINA – kolejny ciekawy model kominka wolnostojącego, zabezpieczonego szybami. Może zostać wykorzystany we wnętrzach mieszkalnych oraz w aranżacjach zewnętrznych. Minimalistyczny design sprawia, że biokominek GALINA idealnie dopasowuje się do nowoczesnej stylistyki aranżacyjnej.

Wszystkie zaprezentowane powyżej modele firmy Kratki.pl zostały wykonane z najlepszej jakości materiałów zabezpieczonych przed korozją.

Aspekty bezpieczeństwa

Polecane biokominki w dobrych cenach

Biokominki to urządzenia bezpieczne w codziennym użytkowaniu. Dodatkowa szyba zabezpiecza przed poparzeniem i przypadkowym zaprószeniem ognia. Biopaliwo spala się bezwonnie i nie wytwarza dymu. Jednak do bezpiecznego użytkowania urządzenia konieczna będzie wydajna wentylacja pomieszczenia. Ogień należy rozpalać wyłącznie w specjalnie przygotowanym pojemniku, używając zapalarek bądź długich zapałek. Wygaszanie następuje poprzez przekręcenie pokrywy, która odcina dopływ powietrza. Eksperci z firmy Kratki.pl podkreślają, że korzystanie z biokominka nie stanowi żadnego ryzyka. Wystarczy stosować się do zasad bezpieczeństwa i używać dobrej jakości, atestowanego biopaliwa.

Advertisement

Artykuł sponsorowany od firmy Kratki.pl

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 93,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny