Gdzie można płacić bitcoinem?

Płatności bitcoinem stają się coraz bardziej powszechne, szczególnie w internecie. Kryptowalutą można zapłacić niemal za wszystko - czy to posiłek z dowozem do domu, zamówienie ze sklepu internetowego, nocleg w hotelu, czy nawet miesięczny karnet na siłownię. Choć miejsc stacjonarnych gdzie można płacić bitcoinem (zobacz na efinanse.pl), jest mniej, niż możliwości płatności internetowych, nie oznacza to, że nie ma ich zupełnie. Aby znaleźć takie lokalizacje w swojej okolicy, warto zapoznać się z mapą coinmap. To na nią naniesione zostają punkty, którymi oznacza się różnego rodzaju lokale, hotele, biura, czy sklepy, które akceptują płatność za pomocą kryptowalut. Miejsc takich z czasem pojawia się coraz więcej, dlatego mapa jest aktualizowana na bieżąco.

Płatności bitcoinem - dlaczego są opłacalne?

Bitcoin tak jak inne mniej popularne kryptowaluty to wygodny sposób płatności dla obu stron transakcji. Klient podczas zakupu dowolnego towaru czy usługi nie musi podawać żadnych swoich danych osobowych. W przypadku płatności kartą lub nawet przelewem z konta bankowego sprzedający wraz z należnością otrzymuje od klienta dane takie jak imię, nazwisko, numer karty kredytowej, numer konta bankowego, a nawet adres zamieszkania. Płatności bitcoinem pozwalają zachować pełną anonimowość podczas transakcji. Nawet płatność gotówką podczas osobistego spotkania nie gwarantuje takiej anonimowości - wówczas przecież trzeba się znaleźć w lokalu czy siedzibie firmy, więc tajemnicą nie pozostaje przynajmniej wygląd zewnętrzny samego klienta.

Jakie korzyści bitcoin zapewnia sklepom i firmom przyjmującym płatności? Przede wszystkim szybkie rozliczenia i wyjątkowo niskie koszty w porównaniu do tradycyjnych form płatności wirtualnych. Do tego podczas regulowania należności z użyciem kryptowaluty sprzedawca nie naraża się na tak zwany chargeback. Wiąże się on z reklamacją ze strony klienta i koniecznością zwrócenia poniesionych przez niego kosztów.

Gdzie kupić bitcoin?

Kupując kryptowaluty takie jak bitcoin, cena odgrywa niezwykle ważną rolę, wraz z bezpieczeństwem całej transakcji. Bitcoin powinien być kupowany tylko z w pełni legalnych i bezpiecznych źródeł, ponieważ w innym przypadku szybko może się okazać, że mimo opłaconej ceny waluty, wcale nie dotarła ona do portfela wirtualnego należytego właściciela. Reklamacje nie zdadzą się na zbyt wiele, gdy cała transakcja nie była zabezpieczona. Ponieważ bitcoin cena w ostatnim czasie znacznie się podniosła i osiągnęła kilkadziesiąt tysięcy polskich złotych, znaczna większość transakcji opiera się na używaniu ułamkowych sum tej waluty.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny