Krzesła i biurka w biurze

Gdzie można spotkać biurka metalowe?

Biurka i stoły z metalu oczywiście królują w warsztatach, magazynach, laboratoriach, garażach i piwnicach. Są ciężkie, odporne na działanie czynników zewnętrznych jak wilgoć czy wahania temperatury i uchodzą za wystarczająco masywne i ciężkie, żeby dało się przy nich pracować przy użyciu najrozmaitszych narzędzi. Meble metalowe produkowane z przeznaczeniem do laboratoriów mogą być dodatkowo laminowane, co sprawia, że mają wysoką odporność chemiczną i cechują się wyjątkową wytrzymałością na uderzenia, temperaturę i promieniowanie UV. Zresztą przywołajcie w pamięci jakikolwiek film, w którym akcja rozgrywa się w tajemniczych laboratoriach, halach magazynowych; w którym bohaterowie wdają się w bójkę w warsztacie samochodowym - ścieżka dźwiękowa pełna będzie efektów związanych z uderzeniami w metalowe meble, a przewracające się regały będą niczym potężna broń: wystarczająco ciężkie, by zabić. A biurka? A metalowe biurka zwykle mają zamykane szuflady, w których, mimo tej całej szamotaniny, bezpiecznie spoczywają dokumenty, kradzież których zlecono głównemu bohaterowi. Bo też dostać się do szuflady w metalowym biurku albo do szafki szufladowej można tylko przy pomocy klucza albo... siły.

I te właśnie - stabilne, trwałe, odporne biurka i stoły przeszły prawdziwą estetyczną rewolucję i dziś spotkać je można w zwykłym pokoju nastolatka w roli biurka do nauki, w jadalni w funkcji stołu obiadowego czy w sypialni w postaci szafki nocnej.

Dlaczego biurka metalowe cieszą się popularnością?

Biurka metalowe szturmem wkroczyły na salony, chociaż w salonowym wydaniu mają już niewiele wspólnego z ich warsztatowymi poprzednikami. Obok bardzo prostych stelaży, znajdziemy także biurka ze stelażami wyjątkowo ciekawie skonstruowanymi. Z jednej strony znajdziemy biurka proste, nawiązujące stylistyką do tych zapamiętanych z warsztatu dziadka czy garażu taty, z drugiej - stylizowane na XIX-weczne sekretarzyki, stare szkolne ławki czy stoły kreślarskie. Popularność wszystkich modeli wiąże się, ja już zaznaczyliśmy, z trendami w modzie, ale także z trwałością tych mebli oraz coraz bardziej wyszukaną stylistyką. Warto też pamiętać, że proste biurko z metalu może stanowić najciekawszy element aranżacji pomieszczenia, jeśli tylko wyjmiemy je z naturalnego warsztatowego czy laboratoryjnego środowiska i przeszczepimy na grunt prywatnego mieszkania.

biurko metalowe

Biurko metalowe proste (fot. sklep.techmark.com.pl)

Czy meble metalowe są droższe od zwykłych?

Metalowe meble nie muszą być droższe od tych wykonanych z innych tworzyw. Wszystko zależy od tego, czy szukamy ich w sklepie z meblami designerskimi, czy u producenta mebli metalowych. W pierwszym przypadku należy się liczyć z naprawdę wysokimi cenami, podbijanymi dodatkowo przez mody, trendy i nazwiska projektantów. W drugim, możemy znaleźć naprawdę ciekaw egzemplarze w niskich cenach - wszak to "tylko" meble do warsztatu... My już wiemy, że nie tylko i jeśli szukamy metalowych wieszaków ubraniowych, szafek szufladowych czy biurka, to znaczy, że mamy na nie pomysł. Nie zaczynajmy więc od salonów meblowych, ale właśnie od producentów mebli z metalu, stoisk w marketach budowlanych czy sklepach ogrodniczych - można tam trafić prawdzie cuda, które idealnie zagrają salonie, sypialni czy pokoju nastolatka.

Czy biurko metalowe nadaje się do użytku domowego?

Tak, biurko metalowe nadaje się do użytku domowego. Tak po prostu - do odrabiania zadań, do prowadzenia domowego biura. Jeśli nie lubimy zimnych metalowych blatów, można położyć podkład z korka albo tworzywa sztucznego. Metalowa konstrukcja nie wypaczy się pd wpływem wilgoci, ogrzewania w czasie zimy czy intensywnego użytkowania - popatrzcie jak obchodzą się ze swoimi meblami nastolatki: od nieustannego trzaskania drzwiami i szufladami fronty meblowe często zwisają na pojedynczych zawiasach... Nie z biurkiem metalowym takie numery.

Gdzie mogę kupić biurko metalowe?

Sklep internetowy https://sklep.techmark.com.pl/ to miejsce, w którym znajdziesz duży wybór mebli metalowych. Meble biurowe, warsztatowe czy szkolne z powodzenie mogą znaleźć swoje miejsce w zwykłym prywatnym mieszkaniu. Oczywiście możesz śmiało zmieniać ich przeznaczenie: jeśli tylko masz pomysł na aranżację industrialnego wnętrza, nawet szkolna szafka na buty czy warsztatowy regał okażą się wyjątkowo wyrafinowanymi egzemplarzami...

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny