Fotel biurowy

Fotel do wielogodzinnej pracy

Pisanie, liczenie lub przygotowywanie kolejnych, skomplikowanych projektów zajmuje wiele godzin w ciągu dnia, dlatego skutki pracy siedzącej często odczuwane są w postaci bólu kręgosłupa, zaburzeń krążenia w kończynach dolnych, napięcia mięśni w odcinku szyjnym. Po kilku miesiącach pracy w złych warunkach pracownik może odczuwać senność, rozdrażnienie, brak koncentracji, spada jego zaangażowanie i zmniejsza się jakość wykonanej pracy. Takie objawy mogą świadczyć o tym, że pracujemy w nieodpowiednich warunkach. Pierwsze, o co należy zadbać, to wygodny fotel, czyli głęboki, z wysokim oparciem podtrzymującym odcinek lędźwiowy i z regulowaną wysokością. Świetnie sprawdzi się fotel obrotowy, który pozwala na swobodne przemieszczanie się w obrębie biura i umożliwia wygodne siadanie przy blacie biurka oraz odchodzenie od pracy.

Jaki fotel obrotowy wybrać?

Ponieważ fotel obrotowy jest niezastąpiony w każdym biurze, modeli do wyboru, zwłaszcza w dobre zaopatrzonym sklepie meblowym https://www.edinos.pl/fotele-obrotowe , jest bardzo dużo. Wszystkie jednak łączy funkcjonalność oraz znakomity wygląd, który wpasuje się w każde biuro. Osoby szczególnie wymagające mogą przyjrzeć się fotelom obrotowym z mechanizmem TILT, który zapewnia znakomite podparcie każdego odcinka ciała oraz przyjęcie wygodnej pozycji podczas siedzenia. Fotele wyposażone w funkcję Multiblock umożliwiają użytkownikowi zablokowanie ustawień w ulubionej pozycji. Meble wykonane są z różnego rodzaju tworzyw i mają pokrycie z ekoskóry, tkaniny lub są wykonane w całości z tworzywa, także perforowanego, które zapewnia cyrkulację powietrza.

Właściwa pozycji przy biurku

O właściwej pozycji podczas pracy przy biurku decyduje nie tylko wielkość fotela, ale także indywidualne ustawienia każdego właściciela biura. W przypadku foteli obrotowych z regulacją wysokości i kąta nachylenia oparcia każdy użytkownik niezależnie od swojej wysokości, wagi i poziomu blatu biurka, może siedzieć wygodnie. Siedzisko fotela powinno znaleźć się na takiej wysokości, by jego użytkownik opierał całe stopy płasko na podłodze, a kolana miał zgięte pod kątem 90 stopni. Oparcie musi idealnie dopasowywać się do kształtu pleców, w szczególności podpierać odcinek lędźwiowy kręgosłupa. W modelach z wysokim oparciem znajdują się także zagłówki. Przydatne bywają także podłokietniki, które podpierają przedramiona podczas pisania na klawiaturze komputera.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny