Fitout

Biuro idealnie dopasowane, czyli fit-out

O tym, jak wielkie znaczenie ma funkcjonalna powierzchnia biurowa, mówi się dziś coraz więcej. Biuro to już nie tylko miejsce pracy, ale także przestrzeń sprzyjająca komunikacji i kreatywnemu myśleniu. Nic więc dziwnego, że wielu przedsiębiorców decyduje się na fit-out, czyli coś zdecydowanie więcej, niż samo zaadaptowanie biura do pracy. Co kryje się za tym pojęciem?

Fit-out, czyli wnętrza, które pasują do Ciebie

Czym jest owy fit-out? W najprostszych słowach - wykończeniem powierzchni biurowej tak, aby odpowiadała potrzebom najemcy, ale pojęcie to jest o wiele szersze. “Fit out”, czyli z angielskiego “wyposażać”, w tym ujęciu oznacza także komfort i kompleksowość. To doskonale oddaje ducha usług tego typu. Zakres działań jest tu bowiem bardzo rozległy, a firmy działające w tej branży muszą dbać o świetną organizacją pracy, umiejętne projektowanie przestrzeni, a przede wszystkim dysponować zespołem fachowców z wielu dziedzin.

“Ty tu urządzisz” w biurowej wersji

Fit-out obejmuje prace budowlane oraz aranżację przestrzeni tak, aby była jak najbardziej funkcjonalna i umożliwiała swobodną komunikację w firmie. Oznacza to, że w ramach usługi wykonawca zajmuje się zarówno montażem, podłączeniem wszelkich niezbędnych instalacji, jak i wykończeniem wnętrza oraz wyposażeniem go w meble. Dokładny zakres prac jest zawsze ustalany indywidualnie.

Nie to jest jednak kwintesencją tych działań.W fit-out chodzi przede wszystkim o to, aby poznać potrzeby oraz oczekiwania klienta i stworzyć przestrzeń, która idealnie się w nie wpisuje. Można więc stwierdzić, że decydując się na fit-out, przedsiębiorca otrzymuje biuro skrojone idealnie na miarę jego potrzeb.

Projekt skrojony na miarę, czyli biuro idealne

Aby przygotować projekt dopasowany do wyobrażeń klienta, firmy zajmujące się fit-outem biorą pod uwagę wiele danych. Istotne są informacje o strukturze przedsiębiorstwa, organizacji pracy i kultury firmy, a także wiele innych kwestii dotyczących pracowników, branży i zakresu działań ugrupowania. Pozwala to maksymalnie funkcjonalnie wykorzystać dostępną przestrzeń i zaaranżować ją tak, by spełniała oczekiwania klienta i jak najlepiej pasowała do stylu pracy danej firmy.

Jeśli więc przedsiębiorca chce w biurze stworzyć chill-room dla pracowników czy też zaaranżować strefę fitness, nie musi szukać miejsca, które będzie do tych oczekiwań pasować. Może wynająć firmę, która takie wnętrze stworzy specjalnie dla niego. Ma przy tym pewność, że każdy centymetr kwadratowy biura zostanie wykorzystany funkcjonalnie.

Fit-out, czyli kompleksowość przede wszystkim

Ogromną zaletą fit-outów jest fakt, że przedsiębiorca współpracuje z jedną firmą, która zajmuje się całym procesem przygotowania biura do użytku. Znacząco ułatwia to prace i sprawia, że nie jest konieczne poszukiwanie różnych wykonawców do poszczególnych zadań. Łatwiej też się dogadać i zachować spójność projektu, gdy za wszystkim stoi ta sama firma. Trzeba także zaznaczyć, że dzięki kompleksowemu działaniu znacząco zmniejsza się czas potrzebny na przygotowanie biura. 

Przygotowując projekt fit-out warto też pochylić się nad założeniami budżetowymi. Dzięki temu możemy uniknąć kosztownych pomyłek i opóźnień.

Czy rzeczywiście warto korzystać z usług fit-out, czyli o tym, jak wielkie znaczenie ma funkcjonalne biuro

Duże znaczenie aranżacji biura to nie wymysł, ale fakt. Dziś ważne jest nie tylko to, czy pracownik ma ergonomiczne krzesło, choć jest to oczywiście konieczność. Liczy się jednak również to, czy wnętrze, w którym wykonuje swoje obowiązki sprzyja komunikacji i skupieniu. A strefa relaksu, pokój gier czy miejsce na odpoczynek i wypicie kawy to nie fanaberia, ale inwestycja w lepszy nastrój zespołu i, co za tym idzie, bardziej wydajną pracę.

Dobrze urządzone biuro sprawia, że przebywające w nim osoby lepiej się czują, a dzięki temu chętniej wykonują swoje obowiązki i działają efektywniej. Co również ciekawe, potencjalni pracownicy mogą podejmować decyzję o przyjęciu oferty pracy w oparciu o wygląd i funkcjonalność biurowej przestrzeni. Warto o tym pamiętać w czasach, w których pracownik staje się coraz bardziej świadomy.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny