Dlaczego blachodachówka modułowa jest optymalnym wyborem?

Rodzaje popularnych materiałów na poszycia dachowe?

Popularne i nowoczesne materiały, z których wykonuje się poszycia dachowe to przede wszystkim metalowa dachówka panelowa, a także blacha modułowa i blacha trapezowa. Najczęściej do tego celu wykorzystuje się różne rodzaje dachówek modułowych, których ceny są przystępne, a co za tym idzie atrakcyjne dla każdego.

Ponadto blachy trapezowe są najczęściej wybierane na pokrycie garaży i altanek, gdzie cena powinna być niewygórowana. Rodzaje blachy i kolorystyka są różne, a wymiary arkusza można dobierać w zależności od potrzeb. Arkusz blachy trapezowej jest tani i pokrycie dachu altany czy garażu nie uszczupla kieszeni. Podobne wyniki osiąga się, jeśli na pokrycie jest wykorzystywana blachodachówka płaska. Jeśli zainteresował cię ten temat, sprawdź zebrane w tym miejscu artykuły o blachodachówce.

Poza tym opinie na temat poszycia zbudowanego w oparciu o materiał, jakim jest blacha modułowa, są bardzo dobre i kuszą bliższym zainteresowaniem się tą techniką pokrycia dachowego. Blacha modułowa jest bardzo dobrym wyjściem, jednak łatwiejsza w montażu jest dachówka modułowa, gdzie całość składa się z modułów, dających swobodę w manipulacji nimi.  

Dlaczego najlepszym wyborem na pokrycia dachowe jest blacha modułowa?

Blacha modułowa, czyli blachodachówka swoją popularność bierze stąd, że posiada mnóstwo zalet czysto technicznych, jak i estetycznych. Dachówka modułowa jest mała, łatwa w transporcie i montażu, dzięki czemu możliwe jest łatwe i szybkie układanie jej na konstrukcji dachu i tworzeniu całego poszycia niejako z kawałków. Prócz tego mamy możliwość wyboru interesującej nas barwy pojedynczego modułu.

To jednak nie wszystko. Dachówka modułowa posiada możliwość dowolnego jej docięcia w zależności od przeznaczenia. Co prawda, łatwiej montuje się dachówkę bez konieczności docinania i strachu o pogorszenie jej właściwości uszczelniających, jednakże to nie jest problemem. A może zainteresuje cię także artykuł z cennikiem pokryć dachowych?

Blachodachówka modułowa wypada dużo lepiej niż blachodachówka trapezowa w arkuszach. Decydując się na blachę w arkuszach, musimy dokładnie obliczyć wymiary arkusza podczas przygotowań, a jeśli dach jest niesymetryczny, to docinanie sprawia trudności. Dachówka modułowa jest mniejsza, co pozbawia tego kłopotu, a docinanie jest bardzo łatwe.

Dachówka modułowa na pokrycia dachowe w praktyce

Popularni producenci: blachodachówki modułowe

Do najbardziej popularnych producentów blachodachówki na rynku należy firma Blachy Pruszyński, której produktem jest blachodachówka Pruszyński oraz Blach-Pol, którego modelem jest blachodachówka karpiówka. Należy jeszcze wymienić znaną markę, której sztandarowym produktem jest tak zwana blachodachówka Ruukki. Innym producentem z tej branży jest BudMat, twórca ciekawego modelu, jakim jest blachodachówka Venecja. Nie można zapomnieć o firmie Plannja AB, która szczyci się produktem takim, jak blachodachówka Plannja oraz Blachotrapez produkującej blachodachówki Germania wyglądającej ponadczasowo i nadające większej sztywności całemu panelowi. Sprawdź także ten artykuł z poradami o blachach na dach.

Właśnie ci producenci cieszą się dużą popularnością ze względu na różnorodność produktów. W ofercie producenta, którego sukcesem jest między innymi blachodachówka Ruukki, znajdzie się także blachodachówka trapezowa, a także dostępna jest blachodachówka płaska. Za to w ofercie firmy Blach-Pol znajduje się blachodachówka modułowa bardzo dobrze imitująca swoim wyglądem klasyczną dachówkę ceramiczną. Jest przy tym lżejsza i nadaje się do pokrywania nawet starszych budynków, nie obciążając konstrukcji.

Polecane pompy ciepła - sprawdź promocje

Ci producenci cieszą się w kraju dużym zainteresowaniem również dlatego, że oferują swoje produkty w nowoczesnych kolorach, jakimi jest na przykład antracyt, a także robiąca furorę blachodachówka grafitowa. Należy zwrócić uwagę na to, że blachy trapezowe również cieszą się popytem, ze względu na ich koszt. Śmiało mogą one służyć do pokrywania innych budynków niż domy mieszkalne. Arkusz blachy trapezowej jest dosyć tani i nierzadko jest używany do pokrycia dachu garażu lub przybudówki, a o wymiarach arkusza decyduje kształt zadaszenia.

Wymiary, ceny i opinie na temat popularnych produktów

Dachówka modułowa wymienionych producentów posiada różne wymiary arkusza. Są one podobne, ale różnica polega głównie na kształcie panelu, co dyktuje jego rozmiar. Weźmy pod lupę wybranych producentów. Dachówka modułowa od Ruukki posiada wymiary o długości modułu 330 mm i szerokości całkowitej 1190 mm. Rewelacyjnie wygląda w kolorze, którym jest antracyt. Blachodachówka karpiówka posiada wymiary arkusza o szerokości 1235 mm i 290 mm długości modułu, za to arkusz może mieć aż 3960 mm długości. Blacha modułowa marki Blachy Pruszyński, czyli blachodachówka Pruszyński dostarcza 350-400 mm długości i 1192 mm szerokości.

Pokrycia dachowe w dobrej cenie

Jeżeli szykujesz się do zakupu blachodachówki, blachy trapezowej, tradycyjnej dachówki lub innego pokrycia dachowego - koniecznie zbierz oferty z przynajmniej kilku źródeł. Dzięki kilku ofertom będziesz mógł wynegocjować lepszą cenę.

Jak to zrobić najłatwiej? Wypełnij ten formularz, a oferty od firm same do Ciebie spłyną.

Sprawdź!

Blachodachówka modułowa Germania od firmy Blachotrapez posiada standardowo wymiary 1220 mm całkowitej szerokości i 350 mm długości modułu. Blacha modułowa w arkuszu może mieć długość od 720 mm do 5970 mm o tej samej szerokości. Blachodachówka Plannja posiada następujące wymiary: 350 mm (długość) i 229 mm (szerokość), a blacha modułowa posiada szerokość 1190 mm. Ceny produktów wymienionych producentów są różne, jednak dosyć zbliżone i zależą od rodzaju modułu lub blachy. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że cena blachodachówki jest nierzadko porównywalna z ceną klasycznej dachówki wypalanej.

Blachodachówka modułowa na dachu dobrze się prezentuje. Jest to najtańsze rozwiązanie w czasie budowy domu
Blachodachówka modułowa - rodzaje, opinie, ceny, popularni producenci

Dla przykładu blachodachówka Plannja kosztuje między 40 a 60 zł za metr kwadratowy, natomiast cena blachy trapezowej Plannja plasuje się w okolicach 30 zł. Ceny blachodachówki marki BlachoTrapez kształtują się między 25 zł a 35 zł. Blacha modułowa marki Blachy Pruszyńskie ma ceny od około 30 zł do nawet 60 zł. Wynika to z typu jej pokrycia, połyskującego lub matowego, a także zabezpieczającego przed warunkami atmosferycznymi, co przyczynia się do znaczącego podniesienia okresu gwarancji na okres nawet 30 lat. Kupując blachy trapezowe czy inne blachy modułowe, zawsze warto udać się do dystrybutora po aktualny cennik.

Blachodachówka Venecja kosztuje w granicach od 45 zł do 60 zł, a wynika to przede wszystkim z zastosowanej powłoki, jaką jest zabezpieczona dachówka panelowa, ale nie tylko. Chodzi także o nadanie ostatecznego koloru, matowego lub błyszczącego. Cennik blach trapezowych zawiera się pomiędzy 25 zł a 45 zł za metr kwadratowy. Dachówka modułowa typu Germania charakteryzuje się równie przystępnymi cenami, które zawierają się w przedziale od 25 zł do 37 zł netto, a blachy trapezowe kosztują od 35 zł do 40 zł netto. Sprawdź także w tym artykule cenę blachodachówki za m2.

Montaż blachodachówki modułowej

Montaż blachodachówki modułowej nie jest trudnym zadaniem, szczególnie dla wykwalifikowanego dekarza. Prawidłowy montaż opiera się na dokładnym układaniu paneli dachowych, czyli dachówek i sprawdzeniu, czy wszelkie zapadki prawidłowo zadziałały. Dzięki temu mamy pewność, że panele prawidłowo na siebie nachodzą i zachowują wymaganą szczelność.

Należy zwracać uwagę na prawidłowe przykręcenie za pomocą wkrętów z uszczelkami wszystkich paneli, aby się nie poruszały. Tak ułożone poszycie zapewnia prawidłową szczelność. Jeżeli chodzi o dachy z wieloma spadkami albo posiadającymi nawet kształt tak zwanej koperty, potrzebne będzie docinanie modułów. Modułów nie wolno przycinać szlifierkami kątowymi, które powodują gromadzenie się odprysków i uszkadzają warstwę wierzchnią. Należy przycinać na zimno nożycami, bo tylko wtedy mają możliwość samoistnie pokryć się warstwą ochronną zapobiegającą korozji.Opinie na temat dachówki modułowej są bardzo pozytywne. Poszycie dachowe tego rodzaju jest trwałe i nie zmienia swoich parametrów przez długie lata. Rodzajów modułów jest bardzo wiele, tak samo ich ceny też są różne. Wyższa cena zależy jedynie od indywidualnych wymagań. Mniej zamożni mogą skorzystać z blach trapezowych, które wyglądem zbliżone są do blachodachówki modułowej, a wymiary arkusza blachy mogą sobie dowolnie dobierać. Cena za arkusz blachy jest rzeczywiście niewielka.

Jak zostało to udowodnione, blachodachówka modułowa znakomicie nadaje się na pokrycia dachów w sposób szybki i niesprawiający kłopotów, a posiada przy tym wiele zalet. Jest przede wszystkim lekka, co bardzo ułatwia jej transport na miejsce docelowe. Jej nowoczesne kształty i odcienie barw również są miłe dla oka. Można zastosować przeróżne jej rodzaje o fakturze błyszczącej lub matowej. Nadmienić należy, że blachodachówka grafitowa robi dużą furorę, a ceny nie są wygórowane.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 92,2% czytelników artykuł okazał się być pomocny