Czym charakteryzuje się blachodachówka modułowa Venecja?

Blachodachówka Venecja (spotykana także pod nazwą wenecja) jako pokrycua dachowe stanowi jeden z produktów firmy BudMat. W ofercie można znaleźć także blachy na wymiar oraz blachy trapezowe. Blachodachówka Venecja pochodzi ze Szwecji, dlatego często w przypadku tego pokrycia dachowego można spotkać się z określeniem „szwedzka jakość”. Oznacza to bardzo trwałą i wytrzymałą blachodachówkę.

Produkt wyróżnia się także oryginalnym kształtem. Blachodachówka modułowa Venecja posiada 6 wierzchołków oraz 5 dolnych fal. Dodatkowo naroża arkuszy uformowane są w taki sposób, aby podczas montażu przylegały do siebie wręcz idealnie. Liczy się bowiem precyzja. Dolna krawędź fali posiada tłoczenia, dzięki czemu blachodachówka do złudzenia przypomina dachówkę ceramiczną. Blacha dostępna jest w arkuszach o szerokości 1190 mm. Z kolei długość blachy to 736 mm.

Tłoczenie ma wysokość 35 mm, a całkowita wysokość arkusza wynosi 61 mm. A więc ponad połowa blachy zdobiona jest tłoczeniem. Jeden arkusz blachodachówki waży ok. 3,7kg. Produkt występuje w wielu kolorach, dzięki czemu z łatwością dobierzemy odpowiednie pokrycie dachowe do naszego domu. A może zainteresuje cię także ten artykuł z cennikiem pokryć dachowych?

Blachodachówka Venecja na pokrycia dachowe

Zalety tego typu pokrycia dachowego

Pozytywnych cech blachodachówki Venecja jest bardzo dużo. Nie bez powodu ten rodzaj pokrycia dachowego posiada tak dobre opinie, a nawet rekomendacje Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy. Ogromną zaletą blachodachówki jest wysoka jakość oraz innowacyjność. Ważna jest także długoletnia gwarancja, która sięga do 50 lat gwarancji. Na dodatek unikatowy kształt blachy sprawia, że stanowi ona ozdobę budynków, podkreślając jednocześnie ich charakter.

Blachodachówka modułowa Venecja charakteryzuje się systemem montażu na tzw. spinkę. Dzięki temu użyte do mocowania wkręty są ukryte. Całokształt wygląda bardzo estetycznie i elegancko. Sam montaż to banalnie prosta sprawa, z uwagi na rozwiązania opatentowane przez firmę BudMat. Specjalne otwory montażowe dają możliwość precyzyjnego łączenia arkuszy oraz skracają ogólny czas montażu. Sprawdź także ten artykuł z poradami o blachach na dach.

Materiał, z którego produkowana jest blachodachówka, pochodzi ze światowej sławy szwedzkiej huty. Trwałość blachy zapewnia przede wszystkim unikalna powłoka ochronna x-matt. Do zalet blachodachówki modułowej Venecja zalicza się także podwinięcie dolnej krawędzi arkusza. Dzięki temu spływ wody z dachu jest znacznie bardziej ułatwiony. Produkt występuje w kilku kolorach. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź zebrane tutaj artykułu o blachodachówce.

Najbardziej popularne kolory blachodachówki Venecja to czerwień w różnych odcieniach. Blachodachówka Venecja ma bardzo dobre opinie
Blachodachówka Venecja - opinie, ceny, popularne modele i kolory

Dostępne modele i kolory

Blachodachówka Venecja występuje w trzech modelach. Różnica polega bowiem na rodzaju powłoki ochronnej blachy. W ofercie firmy BudMat można znaleźć blachodachówkę z powłoką x-matt, d-matt oraz s-pure. Każdy model to inna gwarancja. Najdłuższą posiada blacha z powłoką x-matt – 50 lat, która występuje w pięciu kolorach (czarny, grafitowy, brązowy, ceglasty i wiśniowy).

Pokrycia dachowe w dobrej cenie

Jeżeli szykujesz się do zakupu blachodachówki, blachy trapezowej, tradycyjnej dachówki lub innego pokrycia dachowego - koniecznie zbierz oferty z przynajmniej kilku źródeł. Dzięki kilku ofertom będziesz mógł wynegocjować lepszą cenę.

Jak to zrobić najłatwiej? Wypełnij ten formularz, a oferty od firm same do Ciebie spłyną.

Sprawdź!

Kolejny model blachodachówki Vennecja to d-matt. Blachy tego typu posiadają 30 lat gwarancji i są dostępne w czterech kolorach: czarny, grafitowy, brązowy i ceglasty. Ostatnim rodzajem blachodachówki jest s-pure z 20-letnią gwarancją. Produkt posiada zaledwie trzy kolory: czarny, brązowy i grafitowy.

Najlepsze opinie posiada blachodachówka Venecja x-matt, produkowana przez szwedzką firmę SSAB. Cechą charakterystyczną niepowtarzalnej powłoki ochronnej jest wysoka odporność na korozję. Dzięki nowoczesnym technologiom blacha jest także odporna na zarysowania i promieniowanie UV. Niewątpliwą zaletą tego rodzaju pokrycia dachowego jest bardzo długa żywotność. Jeśli interesuje cię ten temat, sprawdź także artykuł z porównaniem blachy trapezowej i dachówki.

Polecane pompy ciepła - sprawdź promocje

Cena blachodachówki „wenecja”

Ceny blachodachówki Venecja uzależnione są od rodzaju powłoki. Na przykład za 1 szt. arkusza blachy x-matt zapłacimy ok. 50 zł. Cena za metr kwadratowy efektywny tej samej blachy to już koszt ok. 61 zł. Nieco tańsza jest blachodachówka d-matt. Arkusz ceniony jest na ok. 45 zł, natomiast m2 efektywny – ok. 55 zł.

Najniższe ceny blachodachówki modułowej firmy BudMat dotyczą modelu s-pure. Za pojedynczy arkusz zapłacimy ok. 40 zł, a za m2 efektywny – 50 zł. Jak widać, najwyższa cena idzie w parze z najdłuższą gwarancją produktu. Warto więc podczas wyboru blachy zasugerować się opiniami innych. To przecież najlepsze źródło, które pomaga podejmować dobre decyzje.

Blachodachówka modułowa Venecja jest wysoko cenionym produktem na polskim rynku. Dzięki zastosowaniu niebywałej precyzji producenta jesteśmy narażeni na minimalne straty materiału. To ogromny plus produktu, który daje mu przewagę nad innymi pokryciami dachowymi. Firma BudMat posiada także w swojej ofercie blachy trapezowe, elementy wykończeniowe, panele dachowe oraz blachodachówki na wymiar. Sprawdź także ten artykuł z cenami blachodachówki za m2.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 97,5% czytelników artykuł okazał się być pomocny