Blaty kuchenne

Blat to jeden z elementów mebli kuchennych, tworzący powierzchnię roboczą. To właśnie na nim przygotowujemy posiłki i ustawiamy mniejsze akcesoria kuchenne. Blaty kuchenne mogą być wykonane z różnego typu tworzyw. Do najczęściej wykorzystywanych należy drewno, płyta laminowana, kamień syntetyczny i kamień naturalny. W niektórych aranżacjach kuchennych natrafimy też na blaty stalowe lub szklane. Każdy materiał wykończeniowy przynosi odmienne walory dekoracyjne i właściwości użytkowe.

Uniwersalne i praktyczne blaty kuchenne

Zapoznaj się z informacjami na temat blaty kuchenne. Nasze sprawdzone porady związane z blaty kuchenne pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Tanie meble kuchenne - oferty na gotowe zestawy mebli kuchennych

Tanie meble kuchenne - oferty na gotowe zestawy mebli kuchennych

Tanie meble kuchenne w zestawie to najprostsze rozwiązanie w przypadku urządzania kuchni od podstaw. Również, kiedy zamierzamy wymienić meble w kuchni, warto rozważyć zakup nowych mebli w zestawie. Zaoszczędzi nam to problemów z dopasowywaniem poszczególnych elementów stylistycznie i wymiarowo. Alternatywnie meble do kuchni można również zamówić na wymiar, jednak należy liczyć się z poniesieniem wyższych kosztów. W odpowiedzi na pytanie, jaki zestaw mebli kuchennych nabyć za niewielkie pieniądze, sprawdziliśmy ofertę polskich sklepów i producentów mebli.
, 14 maja 2017

Ile kosztuje remont kuchni w bloku i domu? Liczymy co do złotówki

Ile kosztuje remont kuchni w bloku i domu? Liczymy co do złotówki

Kuchnia jest nieodłącznym elementem każdego mieszkania czy domu. To w niej przygotowuje się posiłki. Często jest to również pomieszczenie, w którym rozgrywa się życie towarzyskie domowników. Decydując się na generalny remont kuchni warto dokładnie się do niego przygotować i przemyśleć kilka kluczowych kwestii, jak zamówienie kuchni na wymiar lub kupno gotowych mebli w markecie. Dobry pomysł na kuchnię to podstawa! Odpowiedni plan oraz przemyślane decyzje mogą uchronić przed zbędnymi wydatkami oraz niepotrzebnymi nerwami. Zobaczmy więc, ile kosztuje remont kuchni o powierzchni 9 m2. Kosztorys remontu kuchni uwzględni hydraulikę, położenie nowych płytek, pomalowanie ścian, jak również zakup nowych mebli kuchennych, zlewozmywaka, lodówki, zmywarki, piekarnika i oświetlenia podszafkowego.
, 21 kwietnia 2017

Jaka jest optymalna szerokość i wysokość blatu kuchennego

Jaka jest optymalna szerokość i wysokość blatu kuchennego

Blat kuchenny pełni funkcję powierzchni roboczej. To na nim przygotowujemy większość dań i napojów. Wygodny w użyciu blat kuchenny powinien znajdować się na odpowiedniej wysokości. Nie bez znaczenia będzie także jego szerokość oraz grubość. Poniżej podpowiemy na jakiej wysokości warto montować blat kuchenny i jakie są jego optymalne wymiary. 
, 5 kwietnia 2017

Jaki zlew kuchenny nadaje się do Twojej kuchni?

Jaki zlew kuchenny nadaje się do Twojej kuchni?

Zlew kuchenny to niezbędny element wyposażenia każdej kuchni. Jest to nasze miejsce pracy przy codziennym przygotowywaniu posiłków na kuchennym blacie. Dlatego zlewozmywak powinien być wybrany skrupulatnie. Musi też idealnie pasować do mebli kuchennych. Nie jest to element wyposażenia który często się wymienia. Tym bardziej powinniśmy kupić go raz a dobrze. Poznajmy popularne rodzaje zlewozmywaków i zastanówmy się, które rozwiązanie będzie najlepsze dla nas. Poniżej przegląd rodzajów i cen.
, 12 listopada 2016

Blat w kuchni – konglomerat czy czysty kamień?

Blat w kuchni – konglomerat czy czysty kamień?

Obecnie dużym powodzeniem cieszą się blaty kuchenne kamienne i z konglomeratu. Jeżeli również myślisz o wykorzystaniu takich stylowych blatów w swojej kuchni, sprawdź razem z nami, jakie są ich zalety i wady.
, 16 lutego 2017

Surowy urok betonu

Surowy urok betonu

Choć dla wielu osób beton kojarzy się głównie z budową, to jednak dekory wykorzystujące jego surowy urok od pewnego czasu są mocno obecnie we współczesnym wzornictwie na fali zainteresowania industrialną estetyką. Jednym z przykładów inspiracji jest blat kuchenny Raw Concrete.
, 16 lutego 2017

Ceny mebli kuchennych na wymiar oraz gotowych z marketu - porównanie

Ceny mebli kuchennych na wymiar oraz gotowych z marketu - porównanie

Zakup idealnych mebli kuchennych spełniających wszystkie oczekiwania ich późniejszych użytkowników nie jest prosty. Oprócz walorów wizualnych warto zwrócić uwagę na ich funkcjonalność, trwałość, a zwłaszcza na cenę. Niestety prawdą jest, że dobre i tanie meble kuchenne nie istnieją. W ofertach handlowych znajdziemy różne standardy zabudowy kuchennej, zarówno kuchnie na wymiar jak również gotowe zestawy mebli kuchennych z marketu. Spróbujmy zapoznać się z ich specyfiką i przybliżonymi kosztami zakupu.
, 14 maja 2017

Najlepsze meble do kuchni - co wybrać? Szukamy dobrych zestawów kuchennych

Najlepsze meble do kuchni - co wybrać? Szukamy dobrych zestawów kuchennych

Zakup nowych mebli kuchennych to przeważnie decyzja na wiele lat. Dlatego warto dołożyć wszelkich starań, by nowe elementy wyposażenia spełniały funkcje praktyczne oraz efektownie komponowały się w pomieszczeniu. Jednym z ważniejszych kryteriów wyboru staje się cena mebli kuchennych. Zamówić kuchnie na wymiar, czy kupić gotowe produkty z marketu? Poniżej zaprezentujemy koszty zakupu. Określimy tez ich podstawowe wady i zalety.
, 14 maja 2017

Blaty kuchenne - blat marmurowy, drewniany czy inny?

Blaty kuchenne - blat marmurowy, drewniany czy inny?

Blat to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdej aranżacji kuchennej. To na nim przygotowujemy posiłki i stawiamy najpotrzebniejsze akcesoria kuchenne. Dobrze dobrany blat będzie także efektowną ozdobą pomieszczenia, która podkreśli stylistykę aranżacyjną mebli kuchennych. Wybierając konkretny model blatu warto zwrócić uwagę zarówno na kwestie wizualne jak i na czynniki praktyczne.
, 21 kwietnia 2016

Kuchnie na zamówienie - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Kuchnie na zamówienie - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się meble kuchenne wykonywane na wymiar. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, zapewniające nam największy komfort użytkowy oraz optymalne wykorzystujące pomieszczenie kuchenne. Wybór kolorów i kształtów mebli kuchennych jest niemal nieograniczony. Wystarczy odpowiednio dopasować je do specyfiki pomieszczenia, a także do wiodącego stylu aranżacyjnego.
, 14 maja 2017

Luksusowa kuchnia za 35 000 zł

Luksusowa kuchnia za 35 000 zł

Jeżeli chcemy mieć naprawdę luksusową kuchnię, musimy na nią wydać bardzo duże pieniądze. Zobacz przykładowy kosztorys kuchni o powierzchni 35 m2. Kuchnia wykonana jest w najwyższym standardzie i przy wykorzystaniu drogich dodatków wykończeniowych oraz wysokiej jakości mebli kuchennych na wymiar.
, 14 maja 2017

Oświetlenie podszafkowe w kuchni - taśmy LED, halogeny, a może coś innego?

Oświetlenie podszafkowe w kuchni - taśmy LED, halogeny, a może coś innego?

Oświetlenia podszafkowe jest ważnym elementem doświetlania blatów roboczych, zlewozmywaków oraz kuchenek. Prawidłowe doświetlenie tych miejsc wpływa na nasze bezpieczeństwo, a także na zachowanie funkcjonalności całego pomieszczenia. Obecnie do oświetlenia podszafkowego stosuje się lampy halogenowe oraz taśmy LED. Niegdyś stosowano też tradycyjne świetlówki, jednak te zbyt mocno się nagrzewają i pobierają za dużo prądu.
, 15 maja 2017

Jaki zestaw mebli kuchennych wybrać - na wymiar czy z salonu?

Jaki zestaw mebli kuchennych wybrać - na wymiar czy z salonu?

Podczas dobierania mebli do naszej kuchni staniemy przed dylematem – kupić meble gotowe, czy zamówić kuchnie na wymiar? Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie posiada wady i zalety, które musimy zderzyć z naszymi potrzebami i możliwościami finansowymi. Projekty kuchni w firmach wykonujących meble na wymiar wyglądają cudownie, ale czy rzeczywiście taki wydatek jest potrzebny? Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie.
, 14 maja 2017

Projekty kuchni - jak zaprojektować kuchnię marzeń?

Projekty kuchni - jak zaprojektować kuchnię marzeń?

Projekt kuchni na wymiar powinny być dogłębnie przemyślane. Dzięki temu łatwiej nam będzie stworzyć eleganckie i funkcjonalne wnętrze. Przystępując do wykonania projektu powinniśmy zastanowić się nad wiodącym stylem. Od niego będą zależały wybór kolorów pomieszczenia oraz stylistyka i rozmiary mebli kuchennych. Do mebli będziemy musieli dobrać też odpowiednie sprzęty AGD, zlewozmywak czy drobne akcesoria kuchenne.
, 29 kwietnia 2016

Wymarzone aranżacje kuchni

Wymarzone aranżacje kuchni

Kuchnia jest jednym z najczęściej używanych pomieszczeń naszego domu, dlatego też wymaga praktycznych i przemyślanych rozwiązań. Wystrój kuchni powinien być atrakcyjny i wprawiać nas w pogodny nastrój – w końcu tam będziemy przygotowywać i spożywać posiłki. Dobrze dobrane meble, blaty kuchenne i wykończenie aranżacji kuchni drobnymi, ale istotnymi detalami sprawi, że nasza kuchnia będzie naprawdę idealna.
, 28 kwietnia 2016

Blaty kuchenne - materiały, ceny, aranżacje kuchni i inne

Blaty są nieodłącznym elementem wyposażenia pomieszczeń kuchennych. Dobrze dobrane do rozmiaru pomieszczenia zapewniają domownikom wysoki komfort użytkowy. Co więcej, blaty kuchenne są jednym z ważniejszych elementów dekoracyjnych.

Dobrze dobrany wielobarwny lub biały blat stanowi eleganckie połączenie pomiędzy dolnymi szafkami, a górnymi półkami. Z kolei widoczne akcesoria meblowe, takie jak listwa boczna dodają kompozycji walorów dekoracyjnych. Biały blat z płyty lub naturalne blaty kuchenne z drewna (np. dąb) mogą być efektownym elementem wyposażenia aranżacji, zainspirowanych stylem nowoczesnym, rustykalnym, śródziemnomorskim, czy nawet zasadami feng shui. Przed zakupem mebli kuchennych warto wykonać dodatkowy projekt, który ukaże jakie wyposażenie (biały blat, blaty z płyty, z drewna lub kamienia) będzie najlepszym rozwiązaniem.

Wybierając blaty kuchenne musimy zwrócić szczególną uwagę na trwałość materiału. Wyposażenie kuchni może okazać się mało odporne na działanie wilgoci (np. tanie blaty kuchenne z płyty laminowanej). Inne modele (np. biały blat z drewna, czy laminowana listwa boczna) nie wytrzymają zbyt dużych różnic temperatur. Jeszcze inne (narzędzia i akcesoria meblowe z kamienia) mogą być dość ciężkie. Dlatego każdy inwestor powinien wybrać blaty kuchenne, narzędzia i akcesoria meblowe, które spełnią jego indywidualne oczekiwania.

Kolejna istotna kwestia związana z blatami i meblami kuchennymi to koszt ich zakupu. W ofertach handlowych znajdziemy gotowe meble kuchenne. Ich zaletą jest atrakcyjna cena. Za standardowy zestaw o długości nieprzekraczającej 3 mb zapłacimy do 2 500 zł. W tej cenie otrzymamy laminowane meble i blaty kuchenne z płyty. Meble kuchenne na wymiar będą znacznie droższe. Ceny rozpoczynają się od 1 000 zł/mb. Warto jednak pamiętać, że kupując meble na wymiar możemy swobodnie dobierać blaty kuchenne, akcesoria meblowe i komponować parametry szafek. Stylistyka mebli zależy wyłącznie od upodobań i kreatywności inwestora.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat blatów i mebli kuchennych przejrzyj poniższy dział. Znajdziesz w nim praktyczne porady, inspiracje oraz wskazówki, które pomogą Ci w dokonaniu najlepszego wyboru. Na dole strony znajdziesz też listę powiązanych tematów.

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij