Blum - ceny osprzętu Blum, opinie, przegląd najlepszych produktów

Blum to austriacka firma znana z innowacyjnych rozwiązań. Produkowane przez nią okucia meblowe są dostępne na rynku od lat. Szuflady, zawiasy i prowadnice tworzone w tym przedsiębiorstwie doskonale spełniają swoje role. Potrafią odmienić tradycyjne meble kuchenne. Opiszemy, zatem najciekawsze rozwiązania proponowane przez firmę Blum.

Systemy szuflad Blum Tandembox, Metabox i Legrabox

W każdej kuchni szuflady odgrywają bardzo ważną rolę. To w nich przechowujemy najważniejsze akcesoria potrzebne do gotowania. Potrzebujemy, więc szybkiego sposobu by się do nich dostać. To właśnie zapewnia system Blum Tandembox. Został w całości wyprodukowany ze stali i składa się z niewielu elementów. Dlatego wspomaga meble kuchenne, łazienkowe oraz te znajdujące się w przedpokoju. Ten system dba o ogromną stabilność szuflad nawet przy dużym obciążeniu. Dodatkowo pozwala na komfortowe wysuwanie i wsuwanie. Tandembox występuje w dwóch wersjach, invito oraz antaro.

System Blum Metabox powstał z solidnych materiałów i niewielkiej liczy komponentów. Można go zastosować we wszystkich pomieszczeniach. Nadaje się również do mebli sklepowych. Jest wyposażony w funkcję Blumotion. Odpowiada ona za ciche i lekkie zamykanie frontów. Bez znaczenia jest tu obciążenie znajdujące się w szufladzie. Wart uwagi jest też system Legrabox. Odznacza się prostotą i elegancją. Wszystkie elementy są do siebie idealnie dopasowane. Dodatkowo te wkłady do szafek mogą pochwalić się świetnymi właściwościami jezdnymi. Potwierdzają to opinie klientów. Ceny tych systemów są dość wysokie, lecz adekwatne, do jakości. To jednak nie wszystkie akcesoria meblowe, które może na zaproponować firma Blum.

Systemy zawiasów i prowadnic

Przedsiębiorstwo Blum produkuje okucia meblowe a więc i zawiasy. Pierwsze z interesujących nas rozwiązań nosi nazwę Clip top Blumotion. Tego typu zawiasy montuje się w drzwiach mebli. Ich zadaniem jest ciche i delikatne zamykanie. Co ważne ten system Blum dostosowuje swoje działanie do prędkości domykania drzwi. W zależności od odmiany może kosztować między 10 a 20 zł. W sprzedaży możemy też odnaleźć wersje zawiasów o nazwie Clip top oraz Modul. Pierwsze z wymienionych zamontujemy szybko i bez wykorzystania jakichkolwiek narzędzi. Do tego dochodzi łatwa regulacja w trzech płaszczyznach. Tymczasem odmiana Modul jest wszechstronna i sprawdzona. Ceny są tu podobne do wersji Clip top Blumotion.

Teraz czas na prowadnice występujące w odmianach Movento, Tandem i Standard. Wymienione tu akcesoria meblowe mają bardzo ważne cechy wspólne. Po pierwsze odpowiadają za płynny ruch szuflad z drewna. Bardzo dobrze wywiązują się z tego zadania. Po drugie wytrzymują bardzo duże obciążenia. By nie być gołosłownym będą działać niezawodnie przy ciężarze sięgającym 60 kg. Po trzecie są bardzo stabilne i łatwe w montażu oraz regulacji. W tym celu nie trzeba nawet sięgać po narzędzia. Za opisywane prowadnice trzeba dość sporo zapłacić. Ceny utrzymują się w okolicach 100 zł.

System podnośników frontowych Aventos

Opisaliśmy już wkłady do szafek, zawiasy i prowadnice. Czas, więc na system podnośników frontowych Aventos. Występuje w sześciu różniących się nieco odmianach. Wymienimy najważniejsze cechy tego systemu. Po pierwsze fronty otwierają się do góry, dzięki czemu mamy niczym niezaburzoną swobodę ruchy. Wszystkie elementy działają płynnie a w podnoszenie nie trzeba wkładać dużej siły. Co ważne front mebla może zatrzymywać się na dowolnej wysokości. Nie można też zapominać o tym, że siłowniki z łatwością dopasujemy do ciężaru frontu. Nic, więc dziwnego, że o tym systemie krążą tak dobre opinie.