Bojler Galmet - co warto wiedzieć?

Jaki ogrzewacz wody wybrać?

Wszystko zależy od tego, jak często użytkowane będzie urządzenie oraz jaka ilość domowników będzie z niego korzystać. Wśród oferty sprzedażowej Galmet wyróżniamy następujące ogrzewacze wody:

  • bojlery elektryczne – zbiorniki o pojemności do 140 l, wyposażone w termostat. Grzałka do bojlera jest zanurzona w zbiorniku, co pozwala ekspresowo podgrzać wodę i utrzymać jej temperaturę.
  • wymienniki c.w.u. – to bojler z wężownicą, pracujący z różnymi kotłami c.o. Razem z wężownicą spiralną gwarantuje wysoką wydajność oraz niskie koszta użytkowania. Modele są zazwyczaj od 80-1500 l. Opcjonalnie wymiennik c.w.u. może być też elektryczny i pracować samodzielnie.
  • wymienniki c.w.u. do pomp ciepła – owe wymienniki dedykowane są do pomp ciepła i kolektorów słonecznych.
  • wymienniki c.w.u. poziome – zasilane są z kotła c.o. i gwarantują komfortowe oraz ergonomiczne użytkowanie. Mogą być także wyposażone w bezobsługową anodę tytanową i komplet elektryczny GE z grzałką.
  • wymienniki c.w.u. z 2 lub 3 wężownicami – wymienniki pionowe z wężownicą spiralną (z podwójną wężownicą lub z wężownicą potrójną), które są w stanie zamienić czystą energię w nawet 1500 l wody. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o bojlerach.
  • kombinowane zbiorniki akumulacji ciepła – w miejscu dwóch instalowanych urządzeń montuje się jedno, które łącze ich najlepsze zalety. Oznacza to, że wymiennik bojler Galmet połączono z buforem instalacji c.o. w linii zbiorników Kumulo.
  • zbiorniki akumulacyjne-warstwowe multi-inox – umożliwiają ogrzewanie wody użytkowej przy użyciu ciepła akumulowanego w… buforze centralnego ogrzewania! To bojler z wężownicą (lub z podwójną wężownicą), który pozwala na zwiększenie wydajności poprzez podłączenie do niego kolektorów słonecznych bądź dodatkowego kotła.
  • zbiorniki c.w.u. do kotłów gazowych – taki zasobnik c.w.u. Galmet dedykowany jest do współpracy z kotłem gazowym, zapewniając komfort i… oszczędność pieniędzy!
  • zbiorniki buforowe nieemaliowane – pozwalają na akumulowanie ciepła wytworzonego przez różne urządzenia grzewcze. Ich wydajność można zwiększyć poprzez wybranie bufora z podwójną wężownicą stalową bądź z wężownicą spiralną miedzianą. A może zainteresuje cię także ten artykuł o bojlerach elektrycznych?

O czym pamiętać, wybierając bojler Galmet?

Pamiętaj przede wszystkim o sprawdzeniu mocy bojlera – to od niej zależeć będzie, jak szybko podgrzana zostanie woda. Ważna jest także wielkość zbiornika magazynującego wodę, która dopasowana powinna zostać do liczby domowników (m.in. 120 l dla 4-osobowej rodziny).

Bojler Galmet, czyli zasobnik ciepłej wody na tle szarej ściany oraz polecane bojlery elektryczne Galmet
Bojlery Galmet – przegląd oferty, opinie, ceny, porady zakupowe

Warto zainwestować także w bojler z elektronicznym układem sterowania natężeniem strumienia wody oraz w urządzenie wykonane z solidnego materiału – np. ze stali nierdzewnej. Pamiętaj o dokładnej analizie potrzeb rodziny oraz o zapewnieniu jej… bezpieczeństwa. Szybsze działanie urządzenia zwiększy jego cenę, zatem warto rozważyć każde „za i przeciw” , by dopiero później dopasować idealną opcję dla wszystkich mieszkańców. Sprawdź także ten artykuł o bojlerze dwupłaszczowym.

Popularne modele bojlerów Galmet

Bojler Galmet Vulcan Smart SG 60

Jest to najmądrzejszy ogrzewacz wody w swojej klasie, który wykonany jest technologią PLASTIC-SLEEVE. Dzięki przyłączom zamontowanym w jego dolnej części można wygodnie i łatwo zamontować owe bojlery elektryczne, gwarantując estetyczny wygląd całości instalacji. Dostępne pojemności to od 40 do 140 l.

Bojler Galmet Vulcan Smart SG 60 - parametry techniczne

Klasa efektywności energetycznej

B

Pojemność magazynowa

63,2 l

Roczne zużycie energii

1293 kWh

Moc grzałki elektrycznej

1,5 kW

Czas nagrzewania do 40 st. C

1,2 h

Czas nagrzewania do 65 st. C

2,5 h

Max. ciśnienie pracy zbiornika

0,6 MPa

Cena

ok. 628 zł

Bojler Galmet Vulcan Kombi 140

Jest to zasobnik ciepłej wody o unikalnym kształcie dennicy i szerokości 45,5 cm – dzięki temu zamontujesz go nawet w wąskiej wnęce. Wymiennik c.w.u. posiada źródło ciepła ukryte w wężownicy spiralnej, zasilanej przez dowolny kocioł c.o. bądź kominek. Opcjonalnie wymiennik może zasilać również grzałka do bojlera.

Polecane podgrzewacze wody - sprawdź promocje

Bojler Galmet Vulcan Kombi 140 - parametry techniczne

Klasa efektywności energetycznej

C

Pojemność magazynowa

140 l

Moc wymiennika

29 kW

Max. temperatura pracy zbiornika

100 st. C

Max. temperatura pracy wymiennika

110 st. C

Max. ciśnienie pracy zbiornika

0,6 MPa

Cena

ok. 1260 zł

Bojler Galmet Tower Biwal SGW (S) B 200

Pierwszy z serii biwalentny zasobnik c.w.u. Galmet, który posiada dwie wężownice spiralne pozwalające na maksymalne korzystanie z zasilania z wielu źródeł ciepła w jednym czasie. Można zakupić go pojemnościowo od 200 do nawet… 1500 litrów! Swoje zastosowanie znajdzie więc nie tylko w domach jednorodzinnych, ale i dużych budynkach użytku publicznego. A może zainteresuje cię także ten artykuł o wyborze bojlera gazowego?

Bojler Galmet Tower Biwal SGW (S) B 200- parametry techniczne

Klasa efektywności energetycznej

B

Pojemność magazynowa

197 l

Moc wymiennika

24 kW

Max. temperatura pracy zbiornika

100 st. C

Max. temperatura pracy wymiennika

110 st. C

Max. ciśnienie pracy zbiornika

1 MPa

Cena

ok. 2300 zł

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 88,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny