Bosch - przegląd oferty narzędzi budowlanych, ceny, opinie, porady zakupowe

Bosch to firma znana w wielu zakątkach świata. Na jej popularność w dużej mierze wpłynęły znakomite części i akcesoria samochodowe. Użytkownicy cenią sobie również sprzęt gospodarstwa domowego tej marki. My nie będziemy się zajmować wspomnianymi produktami. Opiszemy za to sprzęt budowlany oferowany przez tego popularnego producenta. Będą to urządzenia, bez których ciężko obyć się na placu budowy.

Narzędzia budowlane Bosch

Narzędzia Bosch dzielą się na dwie kategorie. Pierwsza to tak zwana linia zielona. Jest ona skierowana do domowych majsterkowiczów. Druga, seria niebieska, skupia elektronarzędzia dla rzemiosła i przemysłu. W tym artykule zajmiemy się drugą z podanych linii. Ważny sprzęt budowlany to wiertarki, wiertarki udarowe oraz młoty udarowe. Każde z tych urządzeń odgrywa niezwykle istotną rolę na placu budowy. Zwykłe wiertarki nadają się do wiercenia w różnych materiałach. Tymczasem wersje udarowe poradzą sobie z twardymi powierzchniami jak beton. W sieci sklepów Castorama zapłacimy za nie od 250 do 600 zł. Jeśli zaś chodzi o młoty udarowe, służą one do wyburzeń ścian itp. W Leroy Merlin można dostać je w podobnej cenie, co wiertarki.

Niezbędne narzędzia budowlane to też różnego rodzaju szlifierki. Są to między innymi duże lub małe szlifierki kątowe. Służą, jak sama nazwa wskazuje, do szlifowania rozmaitych materiałów. Dzięki nim możliwe jest też cięcie metalu, kamieni, drewna itp. Castorama oferuje tego typu sprzęt w cenie 250-650 zł. Koszty zależą od mocy i wydajności urządzenia. Odmiany kątowe to jednak nie jedyne szlifierki do wyboru. Do dyspozycji mamy też wersje mimośrodowe, oscylacyjne czy też taśmowe. Każde z tych urządzeń służy do precyzyjnej obróbki rozmaitych materiałów.

Kolejne ważne narzędzia Bosch

Na każdym placu budowy swoją przydatność objawiają pilarki tarczowe. Przecież wiele elementów budynku powstaje z drewna lub płyt wiórowych i innych. Oczywiście Bosch zajmują się produkcją tego typu sprzętu. Dostępny on jest w sieci sklepów Castorama lub Leroy Merlin. Cena to około 450-600 zł. Poza nimi przydatne są piły łańcuchowe i szablaste. Z kolei przy wykańczaniu budynku przydadzą się wyrzynarki. Na tym nie kończy się oferta firmy Bosch. W jej asortymencie odnajdziemy znacznie więcej ważnych urządzeń. Takich jak na przykład mieszarki, frezarki czy też sprzęt pomiarowy.