Brama dwuskrzydłowa ogrodzeniowa – dlaczego warto ją wybrać?
Brama ogrodzeniowa dwuskrzydłowa to popularne rozwiązanie, spełniające z jednej strony funkcję praktyczną, ponieważ służy do ogradzania przestrzeni, a z drugiej estetyczną, gdyż podkreśla dbałość o wystrój przydomowych przestrzeni. W artykule przyjrzymy się, czym wyróżnia się brama dwuskrzydłowa oraz dlaczego warto rozważyć jej montaż. Ponadto poznamy jej wady, zalety i ogólną charakterystykę. Zapraszamy do lektury!
Czym jest brama dwuskrzydłowa ogrodzeniowa?
Bramy ogrodzeniowe dwuskrzydłowe to klasyczna i ponadczasowa konstrukcja, składająca się z dwóch niezależnie działających skrzydeł, które otwierają się na zewnątrz lub do wewnątrz posesji. Brama w tym typie jest elegancka, a wielu osobom kojarzy się z luksusowymi dworkami. Oczywiście dostępnych jest wiele różnorodnych modeli, w tym także nowoczesnych, czego doskonałym dowodem są np. warianty panelowe.
Dlaczego warto wybrać bramę dwuskrzydłową? Plusy i minusy
Brama dwuskrzydłowa to popularny wybór wśród nabywców, która ma zarówno wady, zalety, jak i pewne ograniczenia, o których warto wiedzieć przed podjęciem decyzji o zakupie tej bramy.
Zalety
Brama dwuskrzydłowa sprawdzi się na posesjach o ograniczonej szerokości. Wynika to z tego, że do jej otwarcia trzeba mieć odpowiednią ilość przestrzeni w głąb działki, a nie po bokach.
Dzięki swojemu tradycyjnemu designowi, brama dwuskrzydłowa dodaje charakteru każdej posesji.
Brama dwuskrzydłowa może zostać wyposażona w system automatycznego otwierania, który zwiększa wygodę jej otwierania i zamykania.
Często przy bramie dwuskrzydłowej można zamontować furtkę, co jest praktycznym rozwiązaniem dla domowników oraz gości, bez potrzeby otwierania całej bramy.
Wady
Aby brama dwuskrzydłowa mogła się swobodnie otworzyć, konieczna jest odpowiednia ilość miejsca na podjeździe.
W zimowych warunkach śnieg zalegający na podjeździe może utrudnić otwieranie skrzydeł, dlatego wymagane jest systematyczne odśnieżanie.
Automatyczny napęd do bramy dwuskrzydłowej jest droższy od tego do bramy przesuwnej.
Dla kogo sprawdzi się brama dwuskrzydłowa?
Brama dwuskrzydłowa wjazdowa to świetne rozwiązanie dla właścicieli niezbyt szerokich działek, uniemożliwiających montaż bramy przesuwnej, a także dla wielbicieli szybkiego montażu, gdyż dzięki swojej konstrukcji brama ogrodzeniowa dwuskrzydłowa nie wymaga skomplikowanych systemów prowadnic ani dodatkowego miejsca po bokach. Ponadto sprawdzi się ona wśród osób, które chcą konserwację ograniczyć do minimum – regularne smarowanie zawiasów oraz przegląd automatyki wystarczą, aby brama działała sprawnie przez lata.
Rodzaje bram dwuskrzydłowych ogrodzeniowych
Bramy dwuskrzydłowe tradycyjne – charakteryzują się klasycznym designem i zastosowaniem kutego metalu, często zdobią domy w stylu dworkowym lub willowym.
Bramy dwuskrzydłowe panelowe – wykonane zazwyczaj z ciężkiej, masywnej stali, idealnie pasują do prostych, nowoczesnych posesji.
Bramy dwuskrzydłowe nowoczesne – wyróżniają się oryginalnym designem, często także nieregularnymi kształtami i interesującymi fakturami.
Bramy dwuskrzydłowe pełne – stosowane tam, gdzie liczy się przede wszystkim prywatność, ponieważ ich skrzydła są całkowicie zabudowane.
Bramy dwuskrzydłowe ażurowe – lekkie, o otwartej konstrukcji, często zdobione delikatnymi elementami dekoracyjnymi.
Pod jakim kątem otwiera się brama dwuskrzydłowa?
Kąt otwarcia bramy dwuskrzydłowej powinien się zawierać w przedziale 85-95 stopni. Przedział ten zapewnia komfortowe korzystanie z niej na co dzień oraz swobodny i bezpieczny wjazd pojazdu, a jednocześnie nie zajmuje nadmiernej przestrzeni na podjeździe.
Jaki jest najlepszy napęd do bramy dwuskrzydłowej?
Wybór odpowiedniego napędu do bramy dwuskrzydłowej zależy od kilku czynników, takich jak wielkość skrzydeł, ich ciężar oraz częstotliwość użytkowania. Wśród najlepszych dostępnych napędów warto wymienić modele takie jak Sommer Twist 200E, Sommer Twist 350, Sommer Twist XL, Sommer Twist AM oraz Sommer Twist UG. To solidne i wydajne rozwiązania, które charakteryzują się niezawodnością i trwałością. Inną grupą napędów, które również cieszą się uznaniem, są modele BFT: Phobos BT A, Igea BT, Virgo oraz Athos. Te napędy cechują głównie nowoczesne funkcje, cicha praca, opcje zdalnego sterowania oraz zabezpieczenia przed przeciążeniem.
Gdzie kupić i ile kosztuje brama dwuskrzydłowa na wymiar?
Brama ogrodzeniowa dwuskrzydłowa (sprawdź na: https://migas-door.pl/bramy-ogrodzeniowe/bramy-ogrodzeniowe-dwuskrzydlowe/) to znakomite rozwiązanie, istotny jest jednak producent, od którego zależy jakość gotowej bramy oraz jej trwałość. Cena jest ustalana przez producenta zawsze na podstawie konkretnych wytycznych klienta, a ostateczny koszt realizacji zależy przede wszystkim od rodzaju oraz wymiaru skrzydeł.
Warto postawić na MIGAS-DOOR, producenta z wieloletnim doświadczeniem, który przez ponad 30-letnią obecność na rynku dopracował wszystkie swojego produkty do perfekcji. Firma ta oferuje bramy na zamówienie oraz ich montaż, jest ponadto godna zaufania, gdyż realizuje projekty z najwyższą możliwą starannością, jak i pomocna. Cenę końcową poznasz bezpośrednio po kontakcie z producentem, który ustali ją, biorąc pod uwagę wszystkie uzyskane dane.