Brama garażowa segmentowa – krótka charakterystyka

Panelowa budowa bramy do garażu

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów bram garażowych. Każdy z nich posiada swoje wady oraz zalety. Wśród nich są wrota automatyczne, tanie bramy wysuwane do góry czy ręcznie otwierane bramy panelowe. Brama garażowa segmentowa, jak sama jej nazwa wskazuje, składa się z kilku segmentów.  Panelowe składanie sią bramy, pozwala na wyciągnięcie jej pod sam sufit bez zajmowania przestrzeni przed garażem. Można się także spotkać z bramą garażową panelową wsuwaną do boku.

Warsztat samochodowy, garaż bez pozwolenia czy garaż zawarty w bryle budynku to doskonałe miejsce na drzwi garażowe segmentowe. Ze względu na sprawne składanie wrót nie jest wymagany daleki podjazd. Co więcej brama wjazdowa może być nawet bardzo blisko garażu, a podjazd może być dość krótki. Wszystko to dzięki panelom, które zwijają się i nie wystają poza linię garażu.

Brama garażowa segmentowa wykonana jest zwykle z wysokiej jakości stali czy aluminium. Specjalna powłoka zewnętrzna zabezpiecza drzwi przed korozją. Śnieg, deszcz czy promieniowanie słoneczne nie są dużym wyzwaniem dla bram panelowych najlepszych producentów. Wysoka odporność na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych zapewnia trwałość na lata. Dodatkową zaletą bram segmentowych w garażach bez pozwolenia czy warsztatach jest ich niska wrażliwość na uszkodzenia mechaniczne. Zarysowania czy ślady po uderzeniu na drzwiach garażowych to częsta sytuacja z uwagi na dostępne w otoczeniu ciężkie narzędzia, kosiarki czy samochody. Im wyższej jakości powłoka ochronna, tym trwalsza będzie brama segmentowa.

Zalety bramy segmentowej do garażu

Budowa bramy panelowe pozwala uzyskać wysoką izolację termiczna i redukcję utraty ciepła. Im większa grubość bramy, tym większa ochrona cieplna. Wszystko to dzięki wypełnieniu wrót specjalną pianką poliuretanową, która posiada bardzo dobre właściwości termiczne. Jest to szczególnie ważne w przypadku garażu wchodzącego w skład bryły domu jednorodzinnego. Zabezpieczenie mostków cieplnych to ważny element utrzymania ciepła wewnątrz budynku.

Wypełnienie drzwi pianką poliuretanową wykonane jest także w celu uzyskania wystarczającej izolacji akustycznej. Będzie to duża zaleta w przypadku przydomowych warsztatów samochodowych, które generują hałas i mogą zakłócać spokój domownikom i sąsiadom. Im większa będzie grubość bramy, tym mniej niechcianych dźwięków będzie się przedostawać na zewnątrz garażu czy warsztatu. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o bramach segmentowych.

Brama panelowa z napędem? W jakich kolorach wrota?

Automatyczna brama panelowa z napędem – wygoda i komfort

Bramy garażowe segmentowe najczęściej wybierane są z napędami zdalnie sterowanymi. Choć cena takich zestawów nie jest niska, to komfort użytkowania bramy znacznie wzrasta. Wystarczy sobie wyobrazić srogą zimę czy obfite opady deszczu i konieczność wyjścia z samochodu, aby otworzyć bramę. Z pewnością każdy wolałby zostać w aucie i sterować otwieraniem oraz zamykaniem wrót przy pomocy niewielkiego pilota.

Automatyczna brama panelowa może być otwierana zdalnie zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz garażu. Zazwyczaj w zestawie od producenta można znaleźć dwa piloty oraz inne dodatkowe akcesoria niezbędne do montażu bramy. Jeśli jednak została ona zamówiona na wymiar u wiodących producentów, to z pewnością również jej zamontowanie będzie zawarte w całkowitej cenie. Bramy garażowe segmentowe z ręcznym otwieranie wciąż są popularne, głównie z uwagi na ich ceny.

Bramy garażowe i napędy - sprawdź!

Brama panelowa w odcieniu antracytu czy jasnego drewna?

Kolory bram garażowych segmentowych można z łatwością dopasować do drzwi zewnętrznych czy choćby obróbek blacharskich. Zwłaszcza jeśli brama i drzwi są wykonane przez tego samego producenta, który dysponuje standardową paletą barw. Warsztat samochodowy, garaż bez pozwolenia czy garaż w domu jednorodzinnym może być nie tylko funkcjonalny, ale także estetycznie wykończony, co potwierdzają opinie użytkowników.

Brama garażowa segmentowa i samochód stojący pod wiatą, a także modele, ceny i zastosowanie
Brama garażowa segmentowa biała, a także modele, ceny, zastosowanie, producenci, montaż

Nowoczesne budownictwo pełne jest odcieni szarości czy antracytu. Kolory te są coraz bardziej popularne i stają się ciekawą alternatywą dla ciepłych odcieni czerwieni czy beżu. Jasny brąz czy imitacje drewna są na tyle uniwersalnymi odcieniami, że sprawdzą się w każdych aranżacjach. Warto dokładnie przemyśleć wybór bramy garażowe segmentowej, aby idealnie współgrała z resztą budynku. Szeroka gama kolorów pozwala wybrać odpowiedni model dostosowany do oczekiwań klienta.

Brama garażowa segmentowa – polecane modele oraz ceny

Dodatkowe akcesoria oraz ich wpływ na cennik bram

Im więcej udogodnień, tym cena bramy garażowe będzie wyższa. Cennik każdego producenta uwzględnia grubość bramy, wybrane wypełnienie, kolor czy dodatkowe akcesoria takie jak napęd zdalnie sterowany. Tanie bramy garażowe dostępne w marketach budowlanych są dostępne na konkretny wymiar bez możliwości zbyt dużych zmian. Dlatego warto się zastanowić nad zaprojektowaniem bramy garażowej na wymiar, który będzie idealnie współgrał z projektem domu czy innego budynku użytkowego.

Cena z bramę garażową kształtuje się w granicach kilku tysięcy złotych za podstawową wersję do jednostanowiskowego garażu. Podwójna brama garażowa segmentowa to również dwukrotnie wyższy koszt całej inwestycji. Z drugiej jednak strony wybór tańszego rozwiązania może pociągać za sobą niższą jakość wykonania. Często jednak całkowity koszt bramy na wymiar jest znany dopiero po opracowaniu dokładnego kosztorysu. Kierując się cennikiem producenta można jedynie wstępnie oszacować przyszły koszt.

Przegląd oferty znanych producentów bram garażowych segmentowych

Jednym z wiodących producentów bram garażowych czy drzwi zewnętrznych jest firma Hörmann. Oferuje ona wysokiej jakości produkty opatrzone kilkuletnią gwarancją. Szeroka paleta kolorów oraz różnorodny wybór modeli bram segmentowych pozwala dobrać odpowiedni model, który będzie służył przez długie lata. Firma Hörmann w swojej ofercie posiada bramy panelowe o grubości dochodzącej nawet do 67 mm. Jest to niewątpliwie ich ogromna zaleta. Przykładem może być brama garażowa segmentowa LPU 67 Thermo.

Podobną jakość można znaleźć w produktach firm takich jak Krispol czy Dako. Ich flagowe modele bram są o grubości 60 mm, co gwarantuje wysoką izolację termiczną oraz akustyczną. Zewnętrzna strona pokryta jest blachą stalową ocynkowaną dostępną w wielu kolorach, a środek wypełnia wysokiej jakości pianka poliuretanowa. Obie te firmy produkują bramy panelowe, które spełnią nawet najwyższe wymagania klientów i inwestorów.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 93,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny