Segmentowa brama garażowa z napędem

Jednym z rodzajów bramy garażowej sterowanej elektrycznie jest brama segmentowa. Zbudowana jest ona z kilku segmentów, które zwijają się podczas otwierania. Bramy garażowe panelowe dzięki swojej budowie nie wymagają dużej ilości miejsca dookoła. Drzwi segmentowe chowając się w trakcie otwierania zajmują mniej przestrzeni niż otwieranie drzwi stalowych zewnętrznych czy drzwiczek ażurowych. Jest to ważne w przypadku krótkiego podjazdu z obrzeżami trawnikowymi, gdzie każdy m2 jest na wagę złota.

Segmentowa brama garażowa z napędem wyprodukowana jest z wysokiej jakości materiałów w różnych kolorach. Drzwi stalowe czy drzwi aluminiowe do garażu to jedne z propozycji. Bramy garażowe z uwagi na swoje przeznaczenie powinny być pokryte powłoką chroniącą przed korozją oraz spełniać określony poziom izolacji termicznej. Działanie czynników zewnętrznych atmosferycznych może wpłynąć niekorzystnie na całą konstrukcję. Warto pamiętać, że siła napędu powinna być dostosowana do ciężaru bramy. Inna będzie w przypadku bramy w garażu jednostanowiskowym, a inna w dwustanowiskowym.

Brama garażowa z napędem produkowana na wymiar u znanych producentów zazwyczaj oferowana jest z montażem w cenie. Najlepiej zdecydować się na sterowanie zdalne już na etapie zakupu. Można wtedy dostosować wymiary tak, aby montaż przebiegał sprawnie i szybko. W przypadku zakupu napędu w trakcie użytkowania bramy garażowej należy odpowiednio go dopasować. Napęd elektryczny do bram zwijanych do boku powinien być zamontowany tuż nad drzwiami. Natomiast w przypadku bramy chowanej do góry wybór lokalizacji napędu nie jest już dokładnie określony.

Brama garażowa uchylna z napędem

Innym rodzajem bramy z napędem elektrycznym jest wersja uchylna. W porównaniu do bramy segmentowej konieczne jest zachowanie wolnej przestrzeni przed garażem, aby wrota mogły się otworzyć w górę. W skład bramy garażowej uchylnej wchodzi płyta oraz specjalne profile. Płyta w całości chowa się do góry przy pomocy odpowiednio skonstruowanych prowadnic i sprężyn. Ręczne otwieranie bramy uchylnej wymaga odrobiny wysiłku. Wybór modelu z napędem elektrycznym zdecydowanie ułatwia zadanie.

Brama garażowa uchylna podobnie jak brama segmentowa może być wykonana z materiałów wysokiej jakości. Różne wzory i kolory bramy pozwalają dobrać odpowiedni model do oczekiwań klienta podobnie jak wtedy, kiedy trzeba się zdecydować na konkretne drzwiczki ażurowe czy obrzeża trawnikowe. Ochrona zewnętrzna płyty potrzebna będzie w celu jej ochrony przed działaniem wilgoci czy promieni słonecznych. Zaletą bram uchylnych z napędem jest ich niższa cena niż w przypadku bram segmentowych. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o bramach garażowych.

Bramy wjazdowe i napędy - sprawdź!

Otwieranie pilotem bramy garażowej z napędem, a także informacje, sposoby montażu, ceny oraz opinie
Brama garażowa z napędem, czyli najważniejsze informacje krok po kroku: rodzaje, ceny, sposoby montażu oraz opinie

Montaż bramy uchylnej z napędem może być w otworze drzwiowym lub w niewielkiej odległości za nim. Napęd elektryczny dostarczany jest razem z bramą. W innym razie należy wybrać model o sile odpowiedniej do wymiarów płyty. Brama uchylna w garażu dwustanowiskowym może być wyposażona w dwa napędy, ale muszą być one ze sobą doskonale zgrane.

Przegląd oferty bram garażowych z napędem - ceny oraz wymiary

Cena bramy garażowej otwieranej i zamykanej automatycznie zależna jest od kilku czynników podobnie jak nowoczesne drzwi stalowe czy aluminiowe. Im wyższa jakość materiałów, tym cena również będzie rosnąć. Właściwości termiczne czy akustyczne będą odgrywały dużą rolę w kształtowaniu ceny. Bramy garażowe z napędem o grubości 60 mm doskonale będą izolować przed utratą ciepła, a co za tym idzie, będą wpływać na zmniejszenie rachunków za prąd.

Produkcja bramy garażowej segmentowej czy uchylnie pod dany wymiar będzie droższa od modeli hurtowo produkowanych w standardowych wymiarach. Podobnie będzie z kolorem. Każdy niestandardowy kolor może wpływać rosnąco na całkowity koszt. Ceny drzwi garażowych z napędem kształtują się od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych w zależności od wymiarów i wybranych parametrów.Najpopularniejszymi producentami są firmy Hörmann, Dako, Krispol czy Gerda. Oferują oni wysokiej jakości produkty, które podlegają kilkuletniej gwarancji. Firmy te mają przedstawicieli w całej Polsce, dzięki temu można z łatwością zamówić odpowiedni model podobnie jak firmy oferujące obrzeża trawnikowe czy drzwiczki ażurowe.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 93,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny