Najciekawsze wzory bram kutych, ceny i opinie użytkowników

Bramy ogrodzeniowe występują w wielu wersjach. Do najczęściej stosowanych należą odmiany rozwieralne i przesuwne. Te elementy płotu powstają przeważnie z metalu lub drewna. W tym artykule skupiliśmy się na pewnej odmianie metalowych wrót. Chodzi tu o bardzo ciekawe bramy kute. Zdecydowanie warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Dlatego też przytoczyliśmy najważniejsze informacje. Do tego opisaliśmy najciekawsze wzory oraz ceny.

Bramy kute i ich charakterystyka

Interesujące nas bramy ogrodzeniowe są przez wielu uważane za najładniejsze i niejako luksusowe. Jednakże o ich walorach estetycznych opowiemy w dalszej części artykułu. W tym miejscu skupimy się na innych zaletach. Przede wszystkim bramy jak i ogrodzenia kute są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Do tego radzą sobie doskonale z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Metal, z którego powstają jest przeważnie ocynkowany i malowany proszkowo. Owszem przy długim użytkowaniu będą wymagać regularnej konserwacji. Jeżeli jednak nie przeszkadzają nam tego typu prace, bramy wjazdowe i płoty kute są produktami na lata.

Wysoka wytrzymałość to oczywiście nie wszystko. Bramy kute doskonale sprawdzają się też w innym zadaniu. Stanowią świetne zabezpieczenie posesji przed włamywaczami czy wandalami. Groty znajdujące się na górze skrzydła nie są tylko dekoracją. Dzięki nim brama staje się przeszkodą trudną do sforsowania. Oczywiście możemy też postawić na projekty pomijające groty. Takie rozwiązanie nie obniża poziomu bezpieczeństwa posesji. Po prostu stosuje się inne warianty konstrukcyjne. W ten sam sposób tworzy się całe ogrodzenia kute.

Warto też wspomnieć o sposobie otwierania i zamykania wrót. Otóż ogrodzenia metalowe kute a konkretnie ich bramy występują w dwóch wersjach. Pierwsza to tradycyjne bramy rozwieralne. Mogą składać się z jednego lub dwóch skrzydeł, które otwierają się na boki w głąb posesji. Tymczasem drugą wersją są wrota przesuwne. Projekty tego typu zawierają wyłącznie jedno skrzydło. Bramy wjazdowe przesuwne otwiera się przesuwając skrzydło wzdłuż wewnętrznej strony ogrodzenia. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić sporo miejsca. Teraz możemy już opisać bramy pod kątem estetyki. Dodamy do nich także balustrady i furtki kute.

Kute bramy ogrodzeniowe, balustrady i furtki kute – wzory i ceny

Ogrodzenia kute i ważne ich elementy, czyli bramy wjazdowe wnoszą na posesję niezwykłe walory dekoracyjne. Komponują się z niemal każdą aranżacją. Producenci oddają do dyspozycji klientów standardowe wzory. Można też zamawiać indywidualne projekty, dokładnie dopasowane do naszych wymagań. Kute płoty czy wrota przygotowywane na specjalne zamówienie nie podnoszą bardzo mocno ceny produktu. Jeśli chodzi o wzory, podstawą są proste bramy składające się poprzecznych i pionowych belek. W bardziej fantazyjnych egzemplarzach, na dole lub na górze wrót pojawiają się motywy kwiatowe. Bramy mogą być przy tym ażurowe lub częściowo przesłaniające widok.

Przygotowywane na indywidualne zamówienie kute ogrodzenia metalowe i ich bramy tak naprawdę mogą przybierać rozmaite kształty. Wzory nawiązują do starych posiadłości, okalanych przez fantazyjne płoty. Wyposażone w kwiatowe lub geometryczne wzory. Obecnie możemy postawić też na nowoczesne wzornictwo pasujące do futurystycznych aranżacji. Warto też wspomnieć, że przęsła ogrodzeń i skrzydła bram komponują się z innymi materiałami. Popularne metalowe słupki można zastąpić słupkami z cegły klinkierowej, betonu czy bloczków łupanych. Warto przeglądać zdjęcia takich aranżacji. Teraz prześledzimy cennik bram tego typu.

Kute bramy i ogrodzenia metalowe są stosunkowo drogie. I to jest jeden z niewielu ich mankamentów. Chociaż można znaleźć na rynku tańsze wyroby. Cennik bram kutych produkowanych seryjnie rozpoczyna się w okolicach 800-1000 zł. Wersje wytwarzane na indywidualne zamówienie są droższe. Standardowy przedział cenowy to 1200-1800 zł za bramę. W tym przedziale znajdują się zarówno egzemplarze uchylne jak i przesuwne. Warto też wspomnieć balustrady i furtki kute. Balustrady dzielimy na wewnętrzne i zewnętrzne. Powstają na tych samych zasadach, co bramy kute. Kosztują średnio od około 500 do 1000 zł. Furtki, mające równie wiele wzorów, co bramy, są już droższe. Cennik rozpoczyna się w okolicach 900-1000 zł i sięga do około 1300-1500 zł.

Wszystko o bramach kutych - ceny, rodzaje i wiele więcej

Brama staje się elementem dekoracyjnym każdej posesji. To właśnie na nią zwracamy uwagę w pierwszej kolejności. Zatem dobrym pomysłem wydaje się zakup estetycznej bramy, która zaspokoi oczekiwania inwestora. Jednym z takich rozwiązań są kute bramy.

Brama kuta to zazwyczaj konstrukcja uchylna. Może skutecznie osłaniać działkę przed widokiem osób postronnych, a jednocześnie stanowić element dekoracyjny. Kute bramy, furtki i kute balustrady mogą być dziełami sztuki. Kowalstwo artystyczne daje bardzo ciekawe możliwości dekoracyjne. Ogrodzenia kute mogą zostać wykonane według indywidualnego zamówienia. Inwestor może wybrać spomiędzy wielu stylów i sposobów wykończenia. Kowalstwo artystyczne sprawia, że przygotowane na zamówienie, nowoczesne ogrodzenia wpisują się w architekturę każdego krajobrazu.

Warto wspomnieć, że kute bramy, furtki i kute balustrady są produktami wytrzymałymi. Ich niewątpliwą zaletą jest duża odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie niekorzystnych warunków pogodowych. Co prawda ogrodzenia kute wymagają regularnej konserwacji. Jednak przy odpowiedniej dbałości wytrzymają w idealnym stanie przez kilkadziesiąt lat.

Omawiając zalety, którymi odznaczają się kute bramy warto wspomnieć także o ich unikalności. Kuta brama produkowana według indywidualnego zamówienia posiada niepowtarzalny wzór. Tego rodzaju wjazdy i nowoczesne ogrodzenia są w stanie podkreślić stylistykę posesji, nadać jej ciekawy design, a także dodać luksusowego charakteru. Niestety wykonane na zamówienie kute balustrady, furtki oraz kute bramy mogą być dużym wydatkiem. Cena jest właściwie największym minusem, którym odznaczają się bramy kute. Dlatego ciekawą alternatywą są elementy ogrodzeniowe z produkcji seryjnej. Gotowe kute bramy może nie wyglądają tak efektowne jak ich odpowiedniki przygotowane na zamówienie. Jednak cena ich zakupu rozpoczyna się już od kilkuset złotych.

Jeśli interesują Cię ogrodzenia kute, zapraszamy do działu poniżej. Podpowiemy Ci ile kosztują bramy wjazdowe, jak wybrać odpowiednią bramę, a także jak kształtują się koszty ogrodzenia posesji. Na dole strony znajdziesz listę powiązanych tematów.