Bramy kute

Bramy kute są rodzajem zabezpieczenia głównego wjazdu na posesje. Najczęściej dostępne w formie dwuskrzydłowej, uchylnej. Bramy kute stanowią trwały element ogrodzenia, a ich dodatkowym atutem są efektowne zdobienia, które zwiększają walory estetyczne otoczenia. Brama kuta może zostać wykonana na specjalne zamówienie lub kupiona z produkcji seryjnej (opcja tańsza).

Charakterystyka i możliwości zastosowania bram kutych

Zapoznaj się z informacjami na temat bramy kute. Nasze sprawdzone porady związane z bramy kute pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Wybieramy bramy wjazdowe – na co zwrócić uwagę?

Wybieramy bramy wjazdowe – na co zwrócić uwagę?

Już na etapie projektowania swojego wymarzonego domu warto pomyśleć nad tym, gdzie zlokalizowana będzie brama wjazdowa. To pozwoli na dobranie takiej konstrukcji, która będzie pasowała na posesję idealnie. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy jej zamówieniu.
, 16 lutego 2017

Bramy segmentowe - który model najlepiej wybrać?

Bramy segmentowe - który model najlepiej wybrać?

Wybór bramy garażowej segmentowej nie jest łatwy, ponieważ na rynku spotykamy wiele rozmaitych ich typów oraz dużą rozbieżność cenową. Zróżnicowane są też napędy do bram. Aby znaleźć najlepsze rozwiązanie, należy w sposób indywidualny określić nasze potrzeby, a zatem charakter działki, ilość dostępnego miejsca, a co najważniejsze wygodę i komfort użytkowania.
, 1 maja 2016

Bramy garażowe - pomagamy wybrać najlepszą

Bramy garażowe - pomagamy wybrać najlepszą

Na rynku dostępny jest już dziś każdy typ bram garażowych. Wybór będzie zależał od indywidualnych potrzeb i oczekiwań klienta. Uzależniony jest najczęściej od ilości miejsca potrzebnego do jej prawidłowego montażu oraz funkcjonalności, a dodatkowo także od zasobów finansowych. Nie ma co ukrywać, istnieją bramy garażowe z napędem, których koszt może dojść nawet do 10 tys. zł. Te są oczywiście najwygodniejsze w użytkowaniu, ale także najdroższe. Postanowiliśmy się przyjrzeć innym parametrom bram wjazdowych dostępnych na polskim rynku.
, 18 kwietnia 2016

Napędy do bram automatycznych i garażowych – wybierz świadomie

Napędy do bram automatycznych i garażowych – wybierz świadomie

Brama garażowa z napędem czy brama wjazdowa na posesję to przede wszystkim duży komfort i wygoda. Możliwość sterowania napędem do bramy bezpośrednio z wnętrza samochodu w pochmurny deszczowy dzień to prawdziwy luksus, który jednak trochę kosztuje. Automatyka do bram jest bez wątpienia inwestycją na przyszłość i warto zebrać potrzebne fundusze, aby ją nabyć. Tym bardziej, że ręczne otwieranie skrzydeł garażu, bramy segmentowej czy bramy przesuwnej może przysporzyć problemu, gdyż wymaga użycia pewnej siły fizycznej.
, 9 kwietnia 2017

Bramy przesuwne i napędy do bram - przegląd, ceny

Bramy przesuwne i napędy do bram - przegląd, ceny

Bramy przesuwne wjazdowe często widuje się dziś na prywatnych posesjach. Są nieco wygodniejszym rozwiązaniem, niż bramy rozwierane, ponieważ nie blokują miejsca na podjeździe. Aby jednak móc zamontować tego rodzaju bramę, należy posiadać dużą działkę, przynajmniej na szerokość przesuwnego skrzydła, które na czas otwarcia umiejscawia się po wewnętrznej stronie ogrodzenia. Koszty bram wjazdowych przesuwnych wyposażonych w napędy dla wielu mogą się okazać barierą nie do przebycia, jednak wygoda ich obsługi jest nieprzeceniona. Istnieją też możliwości obniżenia kosztów, na przykład wymieniając bramy kute na prefabrykowane - dzięki którym oszczędzisz nawet kilkadziesiąt procent. Zobacz ile kosztują takie bramy oraz napędy do nich.
, 22 kwietnia 2016

Bramy automatyczne - ile kosztują, jaki napęd wybrać?

Bramy automatyczne - ile kosztują, jaki napęd wybrać?

Garażowe bramy automatyczne są synonimem wygody i komfortu. Tradycyjne bramy wjazdowe niby nie są trudne w użytkowaniu, otwierają się szybko i sprawnie, bez wielkiego użycia siły, jednak tylko jeśli nie należą do dużych i ciężkich konstrukcji. Z biegiem czasu mogą przysparzać problemów ich właścicielom garażu, dlatego są wymieniane na automatyczne. Dlatego tak ważna jest odpowiednia automatyka do bram garażowych.
, 19 kwietnia 2016

Ile kosztują ogrodzenia metalowe?

Ile kosztują ogrodzenia metalowe?

Ogrodzenia metalowe są chętnie wybierane do odgrodzenia prywatnych posesji, placów, skwerków oraz obiektów użyteczności publicznej. Charakteryzuje je duża wszechstronność oraz bogactwo wzorów. Ogrodzenia wykonane z metalu nie są tylko elementem zabezpieczającym, coraz częściej spełniają też funkcję reprezentacyjną i stają się efektownym uzupełnieniem aranżacji. Koszty tego typu produktów są bardzo zróżnicowane - możemy wybrać drogie ogrodzenia i bramy kute, lub znacznie tańsze ogrodzenia metalowe złożone z prefabrykowanych segmentów. Na pewno są droższe niż siatka ogrodzeniowa, ale efekt wizualny jest nieporównywalnie lepszy. Cena zależy od specyfiki ogrodzenia oraz od jego właściwości.
, 16 stycznia 2017

Bramy wjazdowe - rodzaje, ceny, które wybrać?

Bramy wjazdowe - rodzaje, ceny, które wybrać?

Decyzja o wyborze odpowiedniej bramy wjazdowej powinna być podyktowana kwestią funkcjonalności. Zarówno brama jak i furtka będą intensywnie eksploatowane i warto dołożyć wszelkich starań, by korzystanie z nich było proste oraz przyjemne. Nie oznacza to jednak, że funkcjonalne bramy wjazdowe muszą być mało eleganckie. W ofertach handlowych znajdziemy wiele wygodnych konstrukcji, które efektownie ozdobią naszą posesje. Do zadecydowania mamy między innymi, czy wybrać wjazdowe bramy automatyczne - czy ręczne, bramy kute, czy raczej prefabrykowane i wiele innych elementów. Oto nasz skrócony poradnik.
, 22 kwietnia 2016

Koszt ogrodzenia działki siatką ogrodzeniową z bramą kutą

Koszt ogrodzenia działki siatką ogrodzeniową z bramą kutą

Budowa domu jest ogromnym wydatkiem, który często zniechęca inwestorów przed montażem kosztownych ogrodzeń. Okazuje się jednak, że można wykonać ogrodzenie w sposób ekonomiczny. Alternatywą dla kosztownych ogrodzeń panelowych i stalowych są tanie, a jednocześnie trwałe ogrodzenia z siatki, połączone z bramą kutą. Obecnie jest to jedno z najpopularniejszych, a jednocześnie najbardziej ekonomicznych rozwiązań, które możemy zastosować wokół domów. Zobaczmy więc, ile kosztuje ogrodzenie działki siatką i montaż bramy kutej.
, 12 maja 2017

Wszystko o bramach kutych - ceny, rodzaje i wiele więcej

Brama staje się elementem dekoracyjnym każdej posesji. To właśnie na nią zwracamy uwagę w pierwszej kolejności. Zatem dobrym pomysłem wydaje się zakup estetycznej bramy, która zaspokoi oczekiwania inwestora. Jednym z takich rozwiązań są kute bramy.

Brama kuta to zazwyczaj konstrukcja uchylna. Może skutecznie osłaniać działkę przed widokiem osób postronnych, a jednocześnie stanowić element dekoracyjny. Kute bramy, furtki i kute balustrady mogą być dziełami sztuki. Kowalstwo artystyczne daje bardzo ciekawe możliwości dekoracyjne. Ogrodzenia kute mogą zostać wykonane według indywidualnego zamówienia. Inwestor może wybrać spomiędzy wielu stylów i sposobów wykończenia. Kowalstwo artystyczne sprawia, że przygotowane na zamówienie, nowoczesne ogrodzenia wpisują się w architekturę każdego krajobrazu.

Warto wspomnieć, że kute bramy, furtki i kute balustrady są produktami wytrzymałymi. Ich niewątpliwą zaletą jest duża odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie niekorzystnych warunków pogodowych. Co prawda ogrodzenia kute wymagają regularnej konserwacji. Jednak przy odpowiedniej dbałości wytrzymają w idealnym stanie przez kilkadziesiąt lat.

Omawiając zalety, którymi odznaczają się kute bramy warto wspomnieć także o ich unikalności. Kuta brama produkowana według indywidualnego zamówienia posiada niepowtarzalny wzór. Tego rodzaju wjazdy i nowoczesne ogrodzenia są w stanie podkreślić stylistykę posesji, nadać jej ciekawy design, a także dodać luksusowego charakteru. Niestety wykonane na zamówienie kute balustrady, furtki oraz kute bramy mogą być dużym wydatkiem. Cena jest właściwie największym minusem, którym odznaczają się bramy kute. Dlatego ciekawą alternatywą są elementy ogrodzeniowe z produkcji seryjnej. Gotowe kute bramy może nie wyglądają tak efektowne jak ich odpowiedniki przygotowane na zamówienie. Jednak cena ich zakupu rozpoczyna się już od kilkuset złotych.

Jeśli interesują Cię ogrodzenia kute, zapraszamy do działu poniżej. Podpowiemy Ci ile kosztują bramy wjazdowe, jak wybrać odpowiednią bramę, a także jak kształtują się koszty ogrodzenia posesji. Na dole strony znajdziesz listę powiązanych tematów.

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij