Co sprawia, że bramy kute z roku na rok są coraz bardziej pożądane?

Wielu właścicieli nieruchomości, którym zależy na zaakcentowaniu unikalności swojej posesji coraz częściej rozważa inwestycję w ozdobne, ręcznie wykuwane bramy. Dzieje się tak nie bez powodu. Piękne bramy kute są efektem ręcznej pracy rzemieślników specjalizujących się w kowalstwie artystycznym. Pasja połączona z wieloletnim doświadczeniem sprawia, że na życzenie powstają jedyne w swoim rodzaju, atrakcyjnie zdobione elementy ogrodzeń. Wyszukane i wymagające projekty, wyrafinowane ornamenty oraz różnorodne motywy i wzory nie stanowią w tym przypadku żadnego problemu. Profesjonaliści z firmy MB Nyle (zobacz na https://www.mb-nylec.com/bramy-kute/) tworzą niezwykłe i dbające o pełne bezpieczeństwo mieszkańców bramy wjazdowe, które jednocześnie śmiało określać można mianem dzieł sztuki. Ten finezyjnie zdobiony wytwór kowalstwa artystycznego jest zarazem produktem bardzo solidnym, trwałym, odpornym na uszkodzenia oraz na zmienne warunki atmosferyczne. Inwestorzy mogą wybierać spośród setek wzorów, a także dodatkowych ich wariantów. Najbardziej ekskluzywne bramy powstają w oparciu o indywidualne projekty. Wersja dwuskrzydłowa, przesuwna, czy też wysoka brama kuta z nie otwieraną, efektowną koroną? Dla fachowców z firmy MB Nylec kwestie problemowe nie istnieją.

Wyjątkowe bramy wjazdowe – ich stylistyka mówi wiele o właścicielach posesji

Najbardziej typowe, eleganckie, ażurowe bramy są hołdem oddanym tradycji i podkreślają wagę rzemieślniczego kunsztu. Upodobają je sobie zwłaszcza właściciele tradycyjnych dworków oraz pokaźnych rezydencji. Nie brakuje również amatorów majestatycznych bram pałacowych, bogato dekorowanych wymyślnymi ornamentami. Łączenie tradycyjnych technik kowalstwa artystycznego z nowymi technologiami pozwala na uzyskanie jeszcze bardziej spektakularnych i zadziwiających efektów. Tak powstają zdumiewające bramy w stylu antycznym, gotyckim, barokowym, art deco, vintage, czy też nowoczesnym. Korony, herby, kolumny, kratownice, wyszukane motywy roślinne i zwierzęce kontra minimalistyczna stylistyka. Wszystko zależy od gustu właścicieli i bliskich im aranżacyjnych klimatów.

Obok bram ażurowych klienci coraz chętniej decydują się na zapewniające intymność bramy pełne. Cechują się one skomplikowaną budową wewnętrzną, w której skład wchodzi kilka nachodzących na siebie i ręcznie kutych warstw stali. Do najpopularniejszych należą pełne bramy kute zdobione z obu stron. Stylowe wypełnienie drewniane sprawi, że brama nabierze typowego industrialnego charakteru i doskonale sprawdzi się przy posiadłościach należących do wielbicieli loftów.

Firma MB Nylec wychodzi również naprzeciw rosnącemu popytowi na stylistykę orientalną. Ręcznie wykute bramy inspirowane azjatycką kulturą kuszą wakacyjnym klimatem oraz są elementem w pełni wytłumaczalnej chęci odchodzenia od standardów. Pokłosiem wzmożonego zainteresowania klientów krajami Dalekiego Wschodu jest zupełnie odmienna oferta bogato dekorowanych bram pełnych złoceń i nierzadko masywnych detali. Takie bramy stanowić mogą idealne tło nie tylko dla ogrodów japońskich.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej