Bramy przemysłowe - rodzaje

Rodzaje bram przemysłowych dotyczą przede wszystkim sposobu ich otwierania, a także tego, a jakiego materiału zostały wyprodukowane. Najczęściej mamy do czynienia ze stalowymi lub ocynkowanymi bramami wjazdowymi. Wybór bramy do hali będzie zależeć również od tego, jakie wymiary nas interesują, a także do czego ma być ona przeznaczona. Zupełnie inne bramy przemysłowe są potrzebne w przypadku ruchu pieszego i samochodów osobowych, a inne gdy na plac wjeżdżają samochody ciężarowe.

Wśród najpopularniejszych bram przemysłowych pod względem sposobu otwierania wymienimy:

  • Bramy przemysłowe przesuwne - są to bramy wjazdowe, które podczas otwierania chowają się na ścianie obiektu lub na siatce ogrodzeniowe. Sprawdzają się w obiektach, w których mamy ograniczoną ilość miejsca na bramy podnoszone w inny sposób.
  • Bramy segmentowe - wyjątkowo popularne rozwiązanie, które sprawdza się praktycznie w każdym typie obiektów. Bramy segmentowe mogą być podnoszone do góry lub otwierane na bok. Ich zaletą jest na pewno mała ilość zajmowanego miejsca. Ponadto w ten sposób podnoszone bramy przemysłowe mogą być wykonane z paneli poliwęglanowych, dzięki czemu można jeszcze lepiej doświetlić obiekt.
  • Bramy przemysłowe rolowane - bramy magazynowe nazywane również rolowanymi, sprawdzają się w obiektach, w których nie można w inny sposób otworzyć skrzydła drzwi do hali. Montaż tego typu bram poleca się w hali, która wymaga obecności wysokiego wjazdu.
  • Drzwi do hal podwieszane - wjazdowe bramy tego typu, podnoszone są w oparciu o szynę nadprożową. Magazynowe drzwi mogą być zamontowane po każdej stronie ściany fasadowej obiektu. Wyróżnia się bramy podwieszane jednoskrzydłowe oraz dwuskrzydłowe.
  • Drzwi do hal harmonijkowe - tego typu bramy są montowane dość rzadko, ze względu na ich specyficzny charakter. Otwierają się jak harmonijka, przez co idealnie pasują do bardzo dużych wjazdów. Idealnie uzupełniają specjalistyczne budownictwo przemysłowe. Ich obecność wykorzystuje się w bardzo dużych magazynach bądź hangarach lotniczych.

Drzwi do hal - wymiary

Jeżeli interesuje nas to, jakie wymiary posiadają standardowe bramy magazynowe, to niestety nie znajdziemy takich informacji u żadnego producenta. Trzeba mieć na uwadze, że budownictwo przemysłowe zawsze opiera się o indywidualnie wykonane projekty, dostosowane do potrzeb konkretnego inwestora. Wjazdowe bramy przeznaczone są do takich obiektów jak warsztaty, hale magazynowe, hale produkcyjne, hipermarkety, obiekty przeładunkowe, hangary, czy też salony sprzedażowe.

Brama przemysłowa do hali przemysłowej, a także najlepsze bramy przemysłowe, wymiary, sposoby montażu, rodzaje, producenci oraz ceny
Bramy przemysłowe krok po kroku, czyli rodzaje, wymiary, metody montażu, sposoby, zastosowanie oraz ceny

Dlatego przy zamówieniu bramy wjazdowej, każdy inwestor podaje indywidualne wymiary. Warto zwrócić uwagę na dodatkowe cechy i elementy, którymi mogą wyróżniać się bramy do hali. Producenci mają w sprzedaży drzwi przeciwpożarowe czy też szybkobieżne. Inwestorzy muszą ustalić, czy bramy wjazdowe do hali powinny być ocieplane, czy jednak nie ma takiej potrzeby. Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się bramy do garaży zbiorczych. Znajdują one zastosowanie w metropoliach, w których brakuje miejsc parkingowych. Z tego powodu, buduje się parkingi w podziemiach lub na dachach budynków. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o ogrodzeniach i bramach.

Bramy wjazdowe i napędy - sprawdź!

Budownictwo przemysłowe - jak zamontować bramę wjazdową?

Sposób montażu bramy przemysłowej jest uzależniony od jej typu. Do najczęściej wybieranych zaliczają się bramy segmentowe podnoszone do góry. Również ich montaż nie zalicza się do zbyt skomplikowanych, ponieważ pierwszym krokiem jest dokładne skręcenie oraz przytwierdzenie do ściany szyn, na których będzie prowadzona brama. Należy pamiętać również o przymocowaniu prowadnicy poziomej, a także sprawdzeniu czy nie ma żadnych odchyłów w ich prowadzeniu.

Gdy już przygotujemy prowadnice, to kolejnym etapem jest przymocowanie paneli bramy. Ostatnim etapem jest montaż lin oraz sprężyn. Są to elementy, które odpowiadają za podnoszenie całej bramy. Oczywiście musimy sprawdzić, czy na pewno cała konstrukcja działa. Wtedy dopiero możemy spokojnie korzystać z bramy wjazdowej. W innym przypadku może dojść do zatrzaśnięcia lub nagłego zamknięcia bramy. Jeżeli z jakichś powodów nie możemy wykonać samodzielnego montażu, lepiej jest skorzystać w tej kwestii z pomocy doświadczonych fachowców.

Bramy wjazdowe do hali - cennik

Zamawiając bramy warsztatowe lub przemysłowe, koniecznie musimy podać określone wymiary. Na podstawie typu bramy wjazdowej, a także wymiarów, producenci dokonują indywidualnej wyceny. Oczywiście w sprzedaży można również znaleźć gotowe, tanie bramy przemysłowe. Jednak nie zawsze ich standardowe parametry będą pasować do naszego obiektu.

Przykładowy cennik bram przemysłowych

Nazwa produktu

Cennik

Tanie Bramy przemysłowe warsztatowe segmentowe

Ceny od 1500,00 zł

Tanie Bramy warsztatowe segmentowe Winchester

Ceny od 1900,00 zł

Tanie bramy warsztatowe przemysłowe, segmentowe Aluprof PA77, ocieplane

Ceny od  2748,00 zł

Brama przemysłowa do warsztatu, magazynu

Ceny od 3189,00 zł

Brama ppoż rozwierna EI60 220X270

4899,00 zł

Drzwi przeciwpożarowe ei30 150 dwuskrzydłowe

2386,20 zł

Ocieplana brama rolowana 410x210 cm

3420,06 zł

Brama garażowa rolowana sterowanie przewodowe Woster Eko

1759,00 zł

Brama rolowana PA77 250x195 cm

3600,00 zł

Brama rolowana PA77 220x225 cm w świetle otworu

3700,00 zł

Brama segmentowa przemysłowa Omnicorp 4000x4500

6130,00 zł

Zamek hakowy do bramy przesuwnej Metal 72755/30

69,99 zł

Łącznik bramy przesuwnej 4 rolkowy

33,00 zł

Brama garażowa uchylna 2375x2125 mm brązowa

698,00 zł

Brama garażowa rolowana

1630,00 zł

Brama skrzydłowa z aluminium Gateo 350x160 cm

4999,99 zł

VidaXL brama stalowa wjazdowa 400x100 cm czarna

1329,00 zł

Brama harmonijkowa ocynkowana lakierowana

14000,00 zł

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 94,5% czytelników artykuł okazał się być pomocny