Bramy segmentowe

Bramy segmentowe (zwane także sekwencyjnymi)są rodzajem głównego wjazdu do garażu. Stanowią alternatywę dla bram uchylnych i rozwieralnych. Brama segmentowa jest zbudowana z połączonych paneli (najczęściej z ocynkowanego aluminium). Ruchome elementy składają się pionowo ku górze. Dzięki czemu nie ograniczają wolnej przestrzeni. Głównym przeznaczeniem bram segmentowych jest montaż w miejscach, w których nie mamy dostatecznie dużej przestrzeni (np. przy działce bądź garażu znajdującym się bezpośrednio przy ulicy).

Bramy segmentowe na miarę XXI wieku

Zapoznaj się z informacjami na temat bramy segmentowe. Nasze sprawdzone porady związane z bramy segmentowe pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Jakie drzwi garażowe wybrać? Porady od eksperta

Jakie drzwi garażowe wybrać? Porady od eksperta

Kiedy już zapadnie decyzja o budowie lub dobudowie garażu, następną ważną sprawą jest, jakie drzwi do garażu wybrać. Obecnie producenci drzwi garażowych oferują nam szerokie spektrum możliwości. Jak odnaleźć się w tym gąszczu propozycji? Na co zwrócić szczególną uwagę? Czym kierować się przy wyborze drzwi do garażu? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania.
, 21 kwietnia 2016

Bramy segmentowe - który model najlepiej wybrać?

Bramy segmentowe - który model najlepiej wybrać?

Wybór bramy garażowej segmentowej nie jest łatwy, ponieważ na rynku spotykamy wiele rozmaitych ich typów oraz dużą rozbieżność cenową. Zróżnicowane są też napędy do bram. Aby znaleźć najlepsze rozwiązanie, należy w sposób indywidualny określić nasze potrzeby, a zatem charakter działki, ilość dostępnego miejsca, a co najważniejsze wygodę i komfort użytkowania.
, 1 maja 2016

Bramy garażowe - pomagamy wybrać najlepszą

Bramy garażowe - pomagamy wybrać najlepszą

Na rynku dostępny jest już dziś każdy typ bram garażowych. Wybór będzie zależał od indywidualnych potrzeb i oczekiwań klienta. Uzależniony jest najczęściej od ilości miejsca potrzebnego do jej prawidłowego montażu oraz funkcjonalności, a dodatkowo także od zasobów finansowych. Nie ma co ukrywać, istnieją bramy garażowe z napędem, których koszt może dojść nawet do 10 tys. zł. Te są oczywiście najwygodniejsze w użytkowaniu, ale także najdroższe. Postanowiliśmy się przyjrzeć innym parametrom bram wjazdowych dostępnych na polskim rynku.
, 18 kwietnia 2016

Napędy do bram automatycznych i garażowych – wybierz świadomie

Napędy do bram automatycznych i garażowych – wybierz świadomie

Brama garażowa z napędem czy brama wjazdowa na posesję to przede wszystkim duży komfort i wygoda. Możliwość sterowania napędem do bramy bezpośrednio z wnętrza samochodu w pochmurny deszczowy dzień to prawdziwy luksus, który jednak trochę kosztuje. Automatyka do bram jest bez wątpienia inwestycją na przyszłość i warto zebrać potrzebne fundusze, aby ją nabyć. Tym bardziej, że ręczne otwieranie skrzydeł garażu, bramy segmentowej czy bramy przesuwnej może przysporzyć problemu, gdyż wymaga użycia pewnej siły fizycznej.
, 9 kwietnia 2017

Bramy przesuwne i napędy do bram - przegląd, ceny

Bramy przesuwne i napędy do bram - przegląd, ceny

Bramy przesuwne wjazdowe często widuje się dziś na prywatnych posesjach. Są nieco wygodniejszym rozwiązaniem, niż bramy rozwierane, ponieważ nie blokują miejsca na podjeździe. Aby jednak móc zamontować tego rodzaju bramę, należy posiadać dużą działkę, przynajmniej na szerokość przesuwnego skrzydła, które na czas otwarcia umiejscawia się po wewnętrznej stronie ogrodzenia. Koszty bram wjazdowych przesuwnych wyposażonych w napędy dla wielu mogą się okazać barierą nie do przebycia, jednak wygoda ich obsługi jest nieprzeceniona. Istnieją też możliwości obniżenia kosztów, na przykład wymieniając bramy kute na prefabrykowane - dzięki którym oszczędzisz nawet kilkadziesiąt procent. Zobacz ile kosztują takie bramy oraz napędy do nich.
, 22 kwietnia 2016

Bramy segmentowe - wszystko, co musisz wiedzieć zanim zainteresujesz się bramami

Brama segmentowa to nowoczesne rozwiązanie technologiczne. Można ją z łatwością dopasować do każdej wnęki garażowej. Brama segmentowa składa się ku górze i nie ogranicza wolnej przestrzeni. Świetnie sprawdza się w szczególnie małych posesjach, a także w garażach pozbawionych podjazdu.

Produkty segmentowe można też wykorzystać w różnego rodzaju zakładach. Tak zwane bramy przemysłowe to doskonały sposób na wykończenie otworu wjazdowego. Bramy przemysłowe cieszą się dużą popularnością ze względu na wysoką funkcjonalność. Jednak nie sposób zapomnieć także o ich walorach dekoracyjnych. Nowoczesne bramy przemysłowe mogą podkreślać wiodący styl architektoniczny. Wydajna automatyka i zróżnicowany kolor sprawiają, iż brama przemysłowa zyskuje duże uznanie wśród inwestorów. Bez problemu dopasujemy ją wizualnie do takich produktów jak drzwi wejściowe czy drzwi garażowe.

Każda brama segmentowa może posiadać dodatkowe wyposażenie. W ofertach producentów znajduje się automatyka o ciekawych możliwościach. Bramy garażowe przemysłowe mogą otwierać się z pilota, bądź przy użyciu nowoczesnych czytników. Coraz większą popularnością cieszy się także dodatkowe zasilanie do automatyki. Dzięki niemu brama segmentowa będzie działać w każdych warunkach, nawet podczas przerw w dostawie prądu. Produkty są tak różnorodne, że każdy wybierze coś dla siebie. Jedynym ograniczeniem staje się zasobność naszego portfela.

Niektórzy obawiają się, że brama segmentowa nie stanowi ochrony przed włamaniem. Tymczasem w sprzedaży handlowej pojawiają się nowoczesne bramy garażowe segmentowe z wydajnymi zabezpieczeniami. Produkty antywłamaniowe mogą być tak samo bezpieczne jak tradycyjna brama uchylna. Jednak koszt zakupu lepszej jakości modelu segmentowego z pewnością będzie znacznie wyższy.

Wiodącymi producentami bram segmentowych są firmy Hörmann, Krispol, Nice oraz Normstahl.

Jeśli interesują Cię bramy segmentowe, bramy przemysłowe lub drzwi wejściowe, zapraszamy do działu poniżej. Znajdziesz tu praktyczne porady dotyczące wyboru bramy oraz automatyki. Na dole strony odnajdziesz powiązaną listę powiązanych tematów.

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij