Bramy segmentowe

Bramy segmentowe (zwane także sekwencyjnymi)są rodzajem głównego wjazdu do garażu. Stanowią alternatywę dla bram uchylnych i rozwieralnych. Brama segmentowa jest zbudowana z połączonych paneli (najczęściej z ocynkowanego aluminium). Ruchome elementy składają się pionowo ku górze. Dzięki czemu nie ograniczają wolnej przestrzeni. Głównym przeznaczeniem bram segmentowych jest montaż w miejscach, w których nie mamy dostatecznie dużej przestrzeni (np. przy działce bądź garażu znajdującym się bezpośrednio przy ulicy).
Cennik bram garażowych, przesuwnych oraz wjazdowych 2018 - przegląd cen i producentów
Cennik bram garażowych, przesuwnych oraz wjazdowych 2018 - przegląd cen i producentów
Wybieramy bramy wjazdowe – na co zwrócić uwagę?
Wybieramy bramy wjazdowe – na co zwrócić uwagę?
Jakie drzwi garażowe wybrać? Porady od eksperta
Jakie drzwi garażowe wybrać? Porady od eksperta
Bramy segmentowe - który model najlepiej wybrać?
Bramy segmentowe - który model najlepiej wybrać?

Bramy segmentowe na miarę XXI wieku

Bramy segmentowe - wszystko, co musisz wiedzieć zanim zainteresujesz się bramami

Brama segmentowa to nowoczesne rozwiązanie technologiczne. Można ją z łatwością dopasować do każdej wnęki garażowej. Brama segmentowa składa się ku górze i nie ogranicza wolnej przestrzeni. Świetnie sprawdza się w szczególnie małych posesjach, a także w garażach pozbawionych podjazdu.

Produkty segmentowe można też wykorzystać w różnego rodzaju zakładach. Tak zwane bramy przemysłowe to doskonały sposób na wykończenie otworu wjazdowego. Bramy przemysłowe cieszą się dużą popularnością ze względu na wysoką funkcjonalność. Jednak nie sposób zapomnieć także o ich walorach dekoracyjnych. Nowoczesne bramy przemysłowe mogą podkreślać wiodący styl architektoniczny. Wydajna automatyka i zróżnicowany kolor sprawiają, iż brama przemysłowa zyskuje duże uznanie wśród inwestorów. Bez problemu dopasujemy ją wizualnie do takich produktów jak drzwi wejściowe czy drzwi garażowe.

Każda brama segmentowa może posiadać dodatkowe wyposażenie. W ofertach producentów znajduje się automatyka o ciekawych możliwościach. Bramy garażowe przemysłowe mogą otwierać się z pilota, bądź przy użyciu nowoczesnych czytników. Coraz większą popularnością cieszy się także dodatkowe zasilanie do automatyki. Dzięki niemu brama segmentowa będzie działać w każdych warunkach, nawet podczas przerw w dostawie prądu. Produkty są tak różnorodne, że każdy wybierze coś dla siebie. Jedynym ograniczeniem staje się zasobność naszego portfela.

Niektórzy obawiają się, że brama segmentowa nie stanowi ochrony przed włamaniem. Tymczasem w sprzedaży handlowej pojawiają się nowoczesne bramy garażowe segmentowe z wydajnymi zabezpieczeniami. Produkty antywłamaniowe mogą być tak samo bezpieczne jak tradycyjna brama uchylna. Jednak koszt zakupu lepszej jakości modelu segmentowego z pewnością będzie znacznie wyższy.

Wiodącymi producentami bram segmentowych są firmy Hörmann, Krispol, Nice oraz Normstahl.

Jeśli interesują Cię bramy segmentowe, bramy przemysłowe lub drzwi wejściowe, zapraszamy do działu poniżej. Znajdziesz tu praktyczne porady dotyczące wyboru bramy oraz automatyki. Na dole strony odnajdziesz powiązaną listę powiązanych tematów.

CZYTAJ WIECEJ
Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij