Bramy wjazdowe

Bramy wjazdowe są rodzajem głównego przejazdu na posesję. Łączą przestrzeń podjazdu oraz działki, umożliwiając przemieszczanie się pojazdów. Bramy wjazdowe mogą być otwierane ręcznie bądź automatycznie. Do ich produkcji najczęściej używa się metalu lub drewna. Na współczesnych posesjach najczęściej znajdują się bramy wjazdowe skrzydłowe lub przesuwne.

Brama wjazdowa jako wizytówka każdej posesji

Zapoznaj się z informacjami na temat bramy wjazdowe. Nasze sprawdzone porady związane z bramy wjazdowe pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Wybieramy bramy wjazdowe – na co zwrócić uwagę?

Wybieramy bramy wjazdowe – na co zwrócić uwagę?

Już na etapie projektowania swojego wymarzonego domu warto pomyśleć nad tym, gdzie zlokalizowana będzie brama wjazdowa. To pozwoli na dobranie takiej konstrukcji, która będzie pasowała na posesję idealnie. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy jej zamówieniu.
, 16 lutego 2017

Bramy garażowe - pomagamy wybrać najlepszą

Bramy garażowe - pomagamy wybrać najlepszą

Na rynku dostępny jest już dziś każdy typ bram garażowych. Wybór będzie zależał od indywidualnych potrzeb i oczekiwań klienta. Uzależniony jest najczęściej od ilości miejsca potrzebnego do jej prawidłowego montażu oraz funkcjonalności, a dodatkowo także od zasobów finansowych. Nie ma co ukrywać, istnieją bramy garażowe z napędem, których koszt może dojść nawet do 10 tys. zł. Te są oczywiście najwygodniejsze w użytkowaniu, ale także najdroższe. Postanowiliśmy się przyjrzeć innym parametrom bram wjazdowych dostępnych na polskim rynku.
, 18 kwietnia 2016

Napędy do bram automatycznych i garażowych – wybierz świadomie

Napędy do bram automatycznych i garażowych – wybierz świadomie

Brama garażowa z napędem czy brama wjazdowa na posesję to przede wszystkim duży komfort i wygoda. Możliwość sterowania napędem do bramy bezpośrednio z wnętrza samochodu w pochmurny deszczowy dzień to prawdziwy luksus, który jednak trochę kosztuje. Automatyka do bram jest bez wątpienia inwestycją na przyszłość i warto zebrać potrzebne fundusze, aby ją nabyć. Tym bardziej, że ręczne otwieranie skrzydeł garażu, bramy segmentowej czy bramy przesuwnej może przysporzyć problemu, gdyż wymaga użycia pewnej siły fizycznej.
, 9 kwietnia 2017

Bramy przesuwne i napędy do bram - przegląd, ceny

Bramy przesuwne i napędy do bram - przegląd, ceny

Bramy przesuwne wjazdowe często widuje się dziś na prywatnych posesjach. Są nieco wygodniejszym rozwiązaniem, niż bramy rozwierane, ponieważ nie blokują miejsca na podjeździe. Aby jednak móc zamontować tego rodzaju bramę, należy posiadać dużą działkę, przynajmniej na szerokość przesuwnego skrzydła, które na czas otwarcia umiejscawia się po wewnętrznej stronie ogrodzenia. Koszty bram wjazdowych przesuwnych wyposażonych w napędy dla wielu mogą się okazać barierą nie do przebycia, jednak wygoda ich obsługi jest nieprzeceniona. Istnieją też możliwości obniżenia kosztów, na przykład wymieniając bramy kute na prefabrykowane - dzięki którym oszczędzisz nawet kilkadziesiąt procent. Zobacz ile kosztują takie bramy oraz napędy do nich.
, 22 kwietnia 2016

Bramy automatyczne - ile kosztują, jaki napęd wybrać?

Bramy automatyczne - ile kosztują, jaki napęd wybrać?

Garażowe bramy automatyczne są synonimem wygody i komfortu. Tradycyjne bramy wjazdowe niby nie są trudne w użytkowaniu, otwierają się szybko i sprawnie, bez wielkiego użycia siły, jednak tylko jeśli nie należą do dużych i ciężkich konstrukcji. Z biegiem czasu mogą przysparzać problemów ich właścicielom garażu, dlatego są wymieniane na automatyczne. Dlatego tak ważna jest odpowiednia automatyka do bram garażowych.
, 19 kwietnia 2016

Bramy wjazdowe - rodzaje, ceny, które wybrać?

Bramy wjazdowe - rodzaje, ceny, które wybrać?

Decyzja o wyborze odpowiedniej bramy wjazdowej powinna być podyktowana kwestią funkcjonalności. Zarówno brama jak i furtka będą intensywnie eksploatowane i warto dołożyć wszelkich starań, by korzystanie z nich było proste oraz przyjemne. Nie oznacza to jednak, że funkcjonalne bramy wjazdowe muszą być mało eleganckie. W ofertach handlowych znajdziemy wiele wygodnych konstrukcji, które efektownie ozdobią naszą posesje. Do zadecydowania mamy między innymi, czy wybrać wjazdowe bramy automatyczne - czy ręczne, bramy kute, czy raczej prefabrykowane i wiele innych elementów. Oto nasz skrócony poradnik.
, 22 kwietnia 2016

Bramy wjazdowe - ceny, polecani producenci i inne cenne informacje

widocznym elementem aranżacji, który musimy pokonać przed wjazdem na posesję. Dlatego tego rodzaju elementy ogrodzenia powinny być dobrane w sposób szczególnie staranny. Bramy wjazdowe różnią się między sobą rodzajami, możliwościami wykorzystania, a także walorami dekoracyjnymi. Oferta wykonawców jest tak bogata, że bez większego wysiłku można dobrać bramy wjazdowe, pasujące do charakteru aranżacji.

Dużą popularnością nadal cieszą się bramy skrzydłowe. Są to elementy ogrodzenia, które zazwyczaj należy otwierać ręcznie. Skrzydła bramy otwierają się ku posesji, bądź na zewnątrz. Przestrzeń potrzebna do ich otwarcia nie może być zagospodarowana. Dlatego skrzydłowe bramy wjazdowe można montować jedynie w miejscach, w których znajduje się dostatecznie dużo niezagospodarowanej powierzchni.

Innym interesującym rozwiązaniem jest brama przesuwna. Tego rodzaju elementy ogrodzenia posiadają już automatykę, która zwiększa możliwości użytkowe. Brama przesuwna może otwierać się automatycznie na pilota, czytnik linii papilarnych bądź poprzez specjalne systemy zabezpieczające. Dzięki temu ogrodzenia stają się trudniejsze do sforsowania. Brama przesuwna nie ogranicza wolnej przestrzeni na podjeździe. Dlatego może być zamontowana na posesjach o niewielkich rozmiarach. Jedynym istotnym ograniczeniem jest szerokość ogrodzenia. Brama przesuwna otwiera się w prawą lub lewą stronę. Zatem nie sprawdzi się w przypadku, gdy wjazd został wykonany na granicy działki.

Osoby, które wybrały już elementy ogrodzenia powinny zwrócić szczególną uwagę na ich design. Bramy wjazdowe powinny komponować się ze stylistyką posesji. W ofertach sprzedaży spotkamy ogrodzenia o tradycyjnym lub nowoczesnym charakterze. Klasyczne bramy wjazdowe to głównie bogato zdobione produkty kute. Ogrodzenia oraz bramy nowoczesne mają bardziej minimalistyczny charakter i nie posiadają zdobionych ornamentów.

Jeśli interesują Cię bramy wjazdowe, zapraszamy do działu poniżej. Podpowiemy Ci jaka brama przesuwna sprawdzi się na posesji, wskażemy jak dobrać odpowiednią automatykę, a także jak kształtują się ceny zakupu. Na dole strony odnajdziesz listę powiązanych tematów.

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij