Bramy wjazdowe

Bramy wjazdowe są rodzajem głównego przejazdu na posesję. Łączą przestrzeń podjazdu oraz działki, umożliwiając przemieszczanie się pojazdów. Bramy wjazdowe mogą być otwierane ręcznie bądź automatycznie. Do ich produkcji najczęściej używa się metalu lub drewna. Na współczesnych posesjach najczęściej znajdują się bramy wjazdowe skrzydłowe lub przesuwne.
Cennik ogrodzeń 2018 - ile kosztują różne rodzaje płotów?
Cennik ogrodzeń 2018 - ile kosztują różne rodzaje płotów?
Cennik bram garażowych, przesuwnych oraz wjazdowych 2018 - przegląd cen i producentów
Cennik bram garażowych, przesuwnych oraz wjazdowych 2018 - przegląd cen i producentów
Wybieramy bramy wjazdowe – na co zwrócić uwagę?
Wybieramy bramy wjazdowe – na co zwrócić uwagę?
Koszt budowy domu pod klucz - szczegółowy kosztorys
Koszt budowy domu pod klucz - szczegółowy kosztorys

Brama wjazdowa jako wizytówka każdej posesji

Bramy wjazdowe - ceny, polecani producenci i inne cenne informacje

widocznym elementem aranżacji, który musimy pokonać przed wjazdem na posesję. Dlatego tego rodzaju elementy ogrodzenia powinny być dobrane w sposób szczególnie staranny. Bramy wjazdowe różnią się między sobą rodzajami, możliwościami wykorzystania, a także walorami dekoracyjnymi. Oferta wykonawców jest tak bogata, że bez większego wysiłku można dobrać bramy wjazdowe, pasujące do charakteru aranżacji.

Dużą popularnością nadal cieszą się bramy skrzydłowe. Są to elementy ogrodzenia, które zazwyczaj należy otwierać ręcznie. Skrzydła bramy otwierają się ku posesji, bądź na zewnątrz. Przestrzeń potrzebna do ich otwarcia nie może być zagospodarowana. Dlatego skrzydłowe bramy wjazdowe można montować jedynie w miejscach, w których znajduje się dostatecznie dużo niezagospodarowanej powierzchni.

Innym interesującym rozwiązaniem jest brama przesuwna. Tego rodzaju elementy ogrodzenia posiadają już automatykę, która zwiększa możliwości użytkowe. Brama przesuwna może otwierać się automatycznie na pilota, czytnik linii papilarnych bądź poprzez specjalne systemy zabezpieczające. Dzięki temu ogrodzenia stają się trudniejsze do sforsowania. Brama przesuwna nie ogranicza wolnej przestrzeni na podjeździe. Dlatego może być zamontowana na posesjach o niewielkich rozmiarach. Jedynym istotnym ograniczeniem jest szerokość ogrodzenia. Brama przesuwna otwiera się w prawą lub lewą stronę. Zatem nie sprawdzi się w przypadku, gdy wjazd został wykonany na granicy działki.

Osoby, które wybrały już elementy ogrodzenia powinny zwrócić szczególną uwagę na ich design. Bramy wjazdowe powinny komponować się ze stylistyką posesji. W ofertach sprzedaży spotkamy ogrodzenia o tradycyjnym lub nowoczesnym charakterze. Klasyczne bramy wjazdowe to głównie bogato zdobione produkty kute. Ogrodzenia oraz bramy nowoczesne mają bardziej minimalistyczny charakter i nie posiadają zdobionych ornamentów.

Jeśli interesują Cię bramy wjazdowe, zapraszamy do działu poniżej. Podpowiemy Ci jaka brama przesuwna sprawdzi się na posesji, wskażemy jak dobrać odpowiednią automatykę, a także jak kształtują się ceny zakupu. Na dole strony odnajdziesz listę powiązanych tematów.

CZYTAJ WIECEJ
Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij