Nowoczesne bramy wjazdowe – dwuskrzydłowe lub przesuwne

Zanim zaczniemy przeglądać rozwiązania architektoniczne, jakie oferują nam producenci ogrodzeń i oceniać je pod kątem wizualnym, najpierw musimy wybrać, jak ma być zbudowana brama. Do dyspozycji mamy dwa główne rodzaje bram wjazdowych – skrzydłowe i przesuwne. Obie konstrukcje są cenionymi rozwiązaniami przez właścicieli aut, ale każda z nich ma nieco innego wymagania co do wielkości i kształtu posesji.

  • Bramy dwuskrzydłowe

Jak wskazuje nazwa, składają się z dwóch części – otwieranych skrzydeł. Warto więc wyobrazić sobie płaszczyznę, po której skrzydła będą się poruszać podczas otwierania i zamykania – nie mogą m.in. zazębiać się z furtką czy innymi przeszkodami. Wolna przestrzeń przed bramą jest istotna, jeśli parkujemy na podjeździe. Istnieje ryzyko, że może być niewystarczająca, np. w przypadku, gdy skrzydła kolidują z zabudową.

  • Bramy przesuwne

Jednym lekkim popchnięciem – wygodnie i szybko – można ją otworzyć i zamknąć. Świetnie współpracują z automatycznymi napędami. Bramy wjazdowe (sprawdź na: www.sklepzogrodzeniami.pl/bramy) przesuwne nie zajmują przy otwieraniu wiele miejsca – poruszając się równolegle do linii ogrodzenia, po jego wewnętrznej stronie. Przez to doskonale sprawdzają się płytkich (lecz stosunkowo szerokich) działkach. Jedynym warunkiem jest odpowiednio duża ilość miejsca wzdłuż ogrodzenia, tak by brama mogła się swobodnie rozsunąć i nie kolidować z furtką, narożnikiem działki, drzewami, skrzynkami gazowymi czy żadnym elementem architektury.

Nowoczesne bramy wjazdowe teleskopowe

Bramy teleskopowe mogą być dwusegmentowe lub trzysegmentowe. Przy otwieraniu poszczególne segmenty zsuwają się, nakładając na siebie. Sprawdzą się idealnie na wąskich posesjach, które mają krótki podjazd. Brama wjazdowa teleskopowa zajmuje bardzo mało miejsca zarówno wzdłuż, jak i w głąb działki. Co więcej, trzysegmentowe modele pozwalają na dużo większe światło wjazdu, które umożliwia wjazd i wyjazd nawet dwóch samochodów jednocześnie.

Bramy przesuwne bez przeciwwagi

Bramy wjazdowe przesuwne bez przeciwwagi to typ konstrukcji, który porusza się po specjalnej szynie prowadzącej – równolegle do linii ogrodzenia. Może zaoszczędzić nawet połowę miejsca, które trzeba by przeznaczyć na bramę z przeciwwagą. Przy tym rodzaju bram nie trzeba się również obawiać o odległość od elementów ogrodu czy samego samochodu. To wyjątkowe połączenie zalet, dzięki któremu warto zwrócić uwagę na te produkty. Trzeba jednak dbać o szynę

Bramy wjazdowe łamane

Wśród łamanych bram możemy wyróżnić bramę dwuskrzydłową i jednoskrzydłową. Znane są także jako bramy składane lub harmonijkowe – jak wskazuje nazwa – ich skrzydła składają się niczym wspomniane harmonijki. To alternatywa dla bram przesuwnych, która jest stanowi dobre rozwiązanie dla działek z ciasnym, wąskim podjazdem. To także świetny wybór przy posesjach ze stromym spadkiem, gdzie otwarcie skrzydła do wewnątrz byłoby niemożliwe.

Bramy wjazdowe – nowoczesne modele z napędem

Największą wygodę dla użytkownika zapewniają automatyczne bramy wjazdowe – zwłaszcza jeśli mowa o kierowcach. Możliwość otwarcia bramy bez wychodzenia z auta jest nieoceniona zwłaszcza zimą czy podczas ulewy. Nowoczesne rozwiązania w kwestii ogrodzeń wychodzą naprzeciw obowiązującym trendom – bramą możesz sterować np. z poziomu aplikacji mobilnej lub systemu smart home albo pilotem.

Bramy wjazdowe z napędem dają nam również większe bezpieczeństwo niż tradycyjne modele otwierane ręcznie. Jeśli Twoja posesja znajduje się bezpośrednio przy ruchliwej ulicy, to automatyczne sterowanie bramą pozwoli Ci sprawnie wjechać na podwórko. Nie można nie wspomnieć też o oszczędności czasu – dzięki nowoczesnej bramie wjazdowej z automatyką dużo szybciej wjedziesz na teren domu, firmy czy innego obiektu.

Automatykę ogrodzeniową instaluje się zarówno w bramach rozwiernych, jak i rozsuwanych. Wybierz nowoczesny model bramy, który będzie nie tylko atrakcyjny wizualnie, ale także niezwykle funkcjonalny.

Bramy wjazdowe i furtki – modne minimalistyczne ogrodzenia

Brama i furtka powinny być kompatybilne z całym ogrodzeniem – tak, żeby całość prezentowała się spójnie i estetycznie komponowała z elewacją i terenem wokół budynku. Najciekawsze rozwiązania w branży ogrodzeniowej idą dwoma głównymi nurtami. Z jednej strony mamy nowoczesny minimalizm, a z drugiej tradycyjne zdobienia. Oba typy bram wjazdowych mają swoich zwolenników i walory wizualne.

Nowoczesne bramy wjazdowe to konstrukcje o surowym, minimalistycznym wyglądzie, zwykle ciemnej barwie i ostrych kształtach. Zazwyczaj składają się z pionowo lub poziomo ułożonych profili o takich samych odstępach. Takie ogrodzenie prezentuje się elegancko, lecz nienachalnie. W połączeniu z napędem brama w takim stylu wyróżnia się na tle innych, mniej zaawansowanych rozwiązań.

Zdobione bramy wjazdowe w klasycznym stylu

Delikatne i cienkie, ale odporne na korozję konstrukcje z elementami ozdobnymi o motywach roślinnych czy geometrycznych – tak właśnie prezentują się cenione od dawna klasyczne bramy wjazdowe i furtki. Ogrodzenie w takim stylu ma charakter dworkowy i pięknie komponuje się z bujną roślinnością. Zdobienia są subtelne i nie zdominują charakteru całej działki.

Każdy rodzaj bramy – na wymiar i z charakterem!

W sklepzogrodzeniami.pl znajdziesz każdą bramę wjazdową – z napędem lub pozbawione automatyki. Oferujemy także wjazdowe bramy na wymiar, zgodne z projektem Twojej działki. Nasze produkty to szeroki wybór – w naszej ofercie znajduje się tradycyjny design, jak i zupełnie nowoczesny wygląd. Każdy produkt wyróżnia jednak wygoda użytkowania, jeśli jest odpowiednio dopasowany do charakteru działki. Z chęcią podpowiemy więc, czym kierować się przy wyborze, by konstrukcja bramy była dobrana jak najlepiej – zachęcamy do kontaktu.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej