Prysznic jest dużo bardziej złożonym urządzeniem niż wanna. Aby spełniał swoją funkcję, wszystkie jego elementy muszą zostać idealnie do siebie dopasowane. Kluczową kwestią jest zapewnienie szczelności pomiędzy brodzikiem a ściankami prysznica. Chyba nikogo z nas nie ucieszyłaby niespodziewana wizyta sąsiadów z dołu, którym delikatnie przecieka sufit. Dostępne na rynku brodziki (zobacz na polimat.com.pl) są tworzone z różnych materiałów oraz we wszelkich możliwych kształtach i rozmiarach. Nie każdy dysponuje dużą przestrzenią w łazience, dlatego bardzo ważne jest umiejętne dobranie wielkości kabiny prysznicowej w taki sposób, aby nie ograniczała ona swobodnego poruszania się.

Nowoczesne płytkie brodziki

Za komfort korzystania z prysznica w dużej mierze odpowiada brodzik. Istnieje wiele kryteriów jego wyboru, ale zdecydowana większość ludzi patrzy w pierwszej kolejności na jego głębokość. Aktualnie mamy do dyspozycji wybór brodzików płaskich lub głębokich. Czym się one różnią? Otóż brodzik płaski spełnia jedynie funkcję podłoża, na którym stoimy w trakcie kąpieli. Zazwyczaj ma on wysokość około kilku centymetrów. To właśnie ten rodzaj jest najczęściej wybierany przez miłośników minimalizmu i nowoczesnych rozwiązań oraz osoby starsze. Płaski typ brodzika może minimalnie wystawać ponad płytki lub być w nie wpuszczony w taki sposób, że zrówna się z ich powierzchnią.

Głęboki brodzik zamiast wanny

Jeśli natomiast marzy nam się wanna, ale nie mamy wystarczająco miejsca na jej zamontowanie, to świetną alternatywą będzie głęboki brodzik. W zależności od jego głębokości może pełnić różne funkcje. Te najgłębsze śmiało mogą posłużyć jako wanna nie tylko dla małego dziecka, ale nawet osoby dorosłej. Wiele modeli posiada też dodatkowe siedzisko. Pamiętajmy, że taki brodzik może nie być zbyt komfortowy w użytku dla osoby starszej lub schorowanej, ponieważ wejście do niego wymaga podniesienia wyżej nogi lub pomocy kogoś bliskiego.

Kształt brodzika ma znaczenie

Na wygląd i funkcjonalność łazienki wpływa nie tyle głębokość brodzika, ile jego kształt. Stojąc przed jego wyborem, należy się dokładnie zastanowić, ile miejsca jesteśmy w stanie na niego przeznaczyć. W małych przestrzeniach najlepiej sprawdzi się brodzik w kształcie łuku. Jest to najczęściej wybierany typ, ponieważ nie ogranicza poruszania się po łazience oraz jest stosunkowo łatwy w czyszczeniu. Wiedząc jednak, że możemy zagospodarować więcej miejsca na kabinę prysznicową, warto rozważyć bardziej nowoczesne rozwiązania. Ostatnimi czasy coraz bardziej popularne stają się brodziki kwadratowe lub prostokątne, które nadają łazience modny i minimalistyczny wygląd. Oczywiście zawsze można postawić na bardziej nietypowe i oryginalne rodzaje, takie jak brodzik w kształcie pentagonu lub trapezu.

Artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny