Brodziki prysznicowe

Brodziki prysznicowe to nieodłączny element łazienek, w których znajduje się natrysk. Różnią się one wśród ofert producentów nie tylko rozmiarem i kształtem, ale także głębokością. I tak na przykład spotkać możemy zarówno głębszy brodzik, w którym uda się wykąpać dziecko, jak i zupełnie płaski, wpisujący się w najnowocześniejsze trendy. W ofertach znaleźć można także brodziki z siedziskami, które ułatwią korzystanie z nich osobom starszym i dzieciom. Ważne też, by konkretny wybór współgrał z całą aranżacją.
Płaski brodzik z odpływem liniowym - planowanie i montaż krok po kroku
Płaski brodzik z odpływem liniowym - planowanie i montaż krok po kroku
Brodziki prysznicowe – rodzaje i ceny. Co wybrać do łazienki?
Brodziki prysznicowe – rodzaje i ceny. Co wybrać do łazienki?
Brodziki do kabin prysznicowych - ceny, rodzaje, opinie, co wybrać?
Brodziki do kabin prysznicowych - ceny, rodzaje, opinie, co wybrać?
Prysznic bez brodzika - ceny, porady, montaż
Prysznic bez brodzika - ceny, porady, montaż

Brodziki prysznicowe - czym się kierować przy wyborze

Kabiny prysznicowe z brodzikiem to świetne rozwiązanie do każdej łazienki, nie tylko do takiej o niewielkiej powierzchni. Nie zajmują zbyt wiele miejsca, są wygodne, a zastąpienie długotrwałej kąpieli prysznicem to ogromna oszczędność czasu, wody i pieniędzy. Brodziki łazienkowe mają różne kształty, wymiary i stopnie głębokości. Wybór zależy przede wszystkim od przeznaczenia.

Dla osób starczych najlepiej sprawdzają się kabiny z płytkim brodzikiem. Mają one tylko 6 cm wysokości, zatem wejście pod prysznic nie stanowi żadnego problemu. Można zaopatrzyć się w takie ze żłobionym, antypoślizgowym podłożem. Dobrym rozwiązaniem w tym wypadku jest także natryskowy brodzik. Jest on bardzo niski i nie zajmuje dużo miejsca. Kabiny z płytkim brodzikiem są o wiele łatwiejsze w utrzymaniu niż te z głębokim brodzikiem. Jednak to też jest opcja warta zastanowienia, zwłaszcza w przypadku młodych rodziców. Kabiny z głębokim brodzikiem bardzo często są wyposażone w siedzisko, dzięki któremu umycie urwisów będzie o wiele łatwiejsze.

Ciekawym rozwiązaniem jest także prysznic bez brodzika lub z brodzikiem podpłytkowym. Takie rozwiązanie jest idealne do nowoczesnej łazienki. Prysznic bez brodzika bardzo dobrze się prezentuje, jest idealny do małej łazienki – nawet niski brodzik zajmuje trochę miejsca. W tym przypadku trochę utrudnione może być utrzymanie go w czystości. Warto także zwrócić uwagę na to, że założone na dnie prysznica i na ścianach płytki powinny być świetnej jakości. Podobnie zresztą jak fuga i klej do płytek. W przeciwnym razie płytki mogą się odklejać lub rozwinie się na nich grzyb.

Brodziki prysznicowe – wymiary i kształty

Brodziki prysznicowe można zamówić w odpowiednim dla siebie kształcie i wymiarze, jednak cena takiego rozwiązania jest o wiele większa. Warto więc wybierać między brodzikami o typowych rozmiarach. Standardowe wymiary brodzików łazienkowych to 90 x 90 cm, 80 x 80 cm lub prostokątny 100 x 80 cm. Rozmiar najczęściej jest oczywiście uzależniony od możliwości architektonicznych łazienki, warto jednak zastanowić się także nad przeznaczeniem prysznica.

Duże, prostokątne brodziki łazienkowe mogą przypominać nieco wannę i w zasadzie można ich używać w ten sposób. Jest to zwłaszcza przydatne w przypadku kąpieli dzieci. Do takiego brodzika można także wstawić wanienkę, by wygodnie wykąpać niemowlę. Mniejszy, niski prysznic jest idealny w niewielkich łazienkach w loftach i mieszkaniach urządzonych w nowoczesnym stylu.

Kabiny prysznicowe z brodzikiem mogą mieć różny kształt. Najbardziej popularne kwadratowe czy prostokątne są także najbardziej praktyczne.  Natryskowy brodzik o kwadratowym kształcie świetnie sprawdza się w łazienkach w których jest także wanna. Nie zajmuje dużo miejsca, nie musi być także na tyle duży, by móc w nim wykąpać dziecko. Bardzo popularne są także brodziki prysznicowe o półkolistym kształcie. To idealne prysznice narożne. Są o wiele bardziej komfortowe od kwadratowych – sprawiają wrażenie bardziej przestrzennych, a jednocześnie zajmują mniej miejsca.

Od kształtu i rozmiaru uzależniona jest oczywiście cena. Brodziki półokrągłe są najczęściej nieco droższe niż kwadratowe czy prostokątne. Na koszt wpływa także jakość użytych w produkcji materiałów, funkcjonalność i dodatkowe opcje, jak hydromasaż czy radio. Najtańszy, kwadratowy brodzik można kupić już za 250 zł. Cieniutkie, nowoczesne i wykonane z akrylu prysznice mogą kosztować już ponad 1000 zł.

CZYTAJ WIECEJ
Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij