Dlaczego Hiszpania?

Każdy, kto marzy o posiadaniu własnego miejsca na ziemi w ciepłym i malowniczym zakątku świata, powinien wziąć pod uwagę ten właśnie kraj. Hiszpania to miejsce słoneczne i radosne o bogatej i fascynującej kulturze. Różnorodność regionów tego kraju - od spokojnych, pełnych zieleni miejsc, do których wciąż nie dotarły rzesze turystów aż po rozrywkowe kurorty, w których sezon trwa nawet 7-8 miesięcy w roku. Dzięki temu zarówno osoby, które poszukują miejsca do zamieszkania, jak i te, które chcą wynajmować swoją nieruchomość turystom i zarabiać na tym, mogą znaleźć coś dla siebie. Hiszpania jest krajem doskonale skomunikowanym, o wysokim standardzie życia. Nie bez znaczenia jest również fakt, że według Światowej Organizacji Zdrowia jest to jeden z najzdrowszych krajów, w którym warto mieszkać. Hiszpania przemawia również do osób, które myślą praktycznie.

Budowa lub zakup nieruchomości w tym kraju to inwestycja niskiego ryzyka. Co więcej, kryzys sprawił, że obecnie ceny działek i nieruchomości są bardzo atrakcyjne, a analitycy zgodnie twierdzą, że będą rosły. Na sprzedaży nieruchomości w tym pięknym kraju będzie więc można zarobić, podobnie jak na jej wynajmie.

Budowa własnego domu - o czym trzeba wiedzieć?

paul-trienekens-421463-unsplash.jpg

Budowę własnego domu w Hiszpanii należy zacząć od znalezienia odpowiedniej działki. Zanim zdecydujemy się na jej zakup musimy upewnić się, że jest to teren budowlany, który wyposażony jest w przyłącza wody i prądu. Od zakupu działki należy uiścić podatek (jego wysokość może być różna w zależności od regionu kraju, który wybierzemy). Kolejny krok to wykonanie projektu domu - w Hiszpanii koszt projektu to zazwyczaj od 5 do 10% wartości nieruchomości. Powyższa wartość zależy, rzecz jasna, od skali projektu. Projekt musi zostać zaakceptowany przez Aparejadora, czyli architekta technicznego. On również pobiera wynagrodzenie w wysokości ok. 2% od wartości nieruchomości. Konieczne jest także uzyskanie pozwolenia na budowę (opłaty administracyjne związane z uzyskaniem pozwolenia wynoszą od 1,5-2,5% wartości nieruchomości).

Zakup gotowej nieruchomości - dlaczego to się opłaca?

quino-al-529618-unsplash.jpg

Alternatywą dla zakupu działki jest skorzystanie z ofert deweloperów, którzy oferują nowe nieruchomości, wille i apartamenty. Możesz również zdecydować się na zakup nieruchomości z rynku wtórnego. Takie rozwiązanie wybiera coraz więcej Polaków zainteresowanych posiadaniem mieszkania lub domu w Hiszpanii. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że zakup istniejącej nieruchomości to spora oszczędność czasu - nie musimy zajmować się już planami czy projektowaniem. Co więcej, możemy wybierać spośród setek propozycji położonych w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach blisko morza. Warto również nadmienić, że zakup istniejącego już domu, willi czy apartamentu wcale nie jest droższym rozwiązaniem. Jeśli policzymy koszty zakupu działki, wykonania planu, projektu budynku a wreszcie materiałów budowlanych czy robocizny możemy dojść do wniosku, że jest to znacznie atrakcyjniejsza cenowo propozycja.

Szukaj doświadczonych specjalistów, którzy mogą ci pomóc

product-1.png

Niezależnie od tego, czy decydujesz się na budowę domu w Hiszpanii na własną rękę, czy też wolisz zdecydować się na zakup willi lub domu od dewelopera bądź z rynku wtórnego, załatwianie wszystkich formalności na odległość bywa trudne. Nie zawsze istnieje również możliwość dopilnowania wszystkiego na miejscu. Dlatego też warto skorzystać z pomocy firm zajmujących się nieruchomościami w Hiszpanii. Wśród nich znajdują się zarówno takie, które oferują wsparcie w budowie, udzielają informacji na temat przepisów prawa, jak i te, które proponują nam zakup istniejących już nieruchomości. Skorzystanie z ich usług to spore udogodnienie. Jedną z takich firm jest agencja nieruchomości Casa en Sol, która ma na swoim koncie wiele udanych transakcji dotyczących zakupów działki, willi i apartamentów. Firma oferuje zarówno pomoc w budowie, jak i wsparcie w kupnie domu. Z jej działalnością możesz zapoznać się na stronie https://casaensol.pl/.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny