Flaga Hiszpanii

Dlaczego Hiszpania?

Każdy, kto marzy o posiadaniu własnego miejsca na ziemi w ciepłym i malowniczym zakątku świata, powinien wziąć pod uwagę ten właśnie kraj. Hiszpania to miejsce słoneczne i radosne o bogatej i fascynującej kulturze. Różnorodność regionów tego kraju - od spokojnych, pełnych zieleni miejsc, do których wciąż nie dotarły rzesze turystów aż po rozrywkowe kurorty, w których sezon trwa nawet 7-8 miesięcy w roku. Dzięki temu zarówno osoby, które poszukują miejsca do zamieszkania, jak i te, które chcą wynajmować swoją nieruchomość turystom i zarabiać na tym, mogą znaleźć coś dla siebie.

Hiszpania jest krajem doskonale skomunikowanym, o wysokim standardzie życia. Nie bez znaczenia jest również fakt, że według Światowej Organizacji Zdrowia jest to jeden z najzdrowszych krajów, w którym warto mieszkać. Hiszpania przemawia również do osób, które myślą praktycznie. Budowa lub zakup nieruchomości w tym kraju to inwestycja niskiego ryzyka. Co więcej, kryzys sprawił, że obecnie ceny działek i nieruchomości są bardzo atrakcyjne, a analitycy zgodnie twierdzą, że będą rosły. Na sprzedaży nieruchomości w tym pięknym kraju będzie więc można zarobić, podobnie jak na jej wynajmie.

Budowa własnego domu - o czym trzeba wiedzieć?

Budowę własnego domu w Hiszpanii należy zacząć od znalezienia odpowiedniej działki. Zanim zdecydujemy się na jej zakup musimy upewnić się, że jest to teren budowlany, który wyposażony jest w przyłącza wody i prądu. Od zakupu działki należy uiścić podatek (jego wysokość może być różna w zależności od regionu kraju, który wybierzemy). Kolejny krok to wykonanie projektu domu - w Hiszpanii koszt projektu to zazwyczaj od 5 do 10 proc. wartości nieruchomości. Projekt musi zostać zaakceptowany przez  Aparejadora, czyli architekta technicznego. On również pobiera opłatę w wysokości ok 2 proc. wartości nieruchomości. Konieczne jest także uzyskanie pozwolenia na budowę  (cena to od 1,5% do 2,5% wartości konstrukcji).

Plaża

Zakup gotowej nieruchomości - dlaczego to się opłaca?

Alternatywą dla zakupu działki jest skorzystanie z ofert deweloperów, którzy oferują nowe nieruchomości, wille i apartamenty. Możesz również zdecydować się na zakup nieruchomości z rynku wtórnego. Takie rozwiązanie wybiera coraz więcej Polaków zainteresowanych posiadaniem mieszkania lub domu w Hiszpanii. Dlaczego?

Przede wszystkim dlatego, że zakup istniejącej nieruchomości to spora oszczędność czasu - nie musimy zajmować się już planami czy projektowaniem. Co więcej, możemy wybierać spośród setek propozycji położonych w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach blisko morza. Warto również nadmienić, że zakup istniejącego już domu, willi czy apartamentu wcale nie jest droższym rozwiązaniem. Jeśli policzymy koszty zakupu działki, wykonania planu, projektu budynku a wreszcie materiałów budowlanych czy robocizny możemy dojść do wniosku, że jest to znacznie atrakcyjniejsza cenowo propozycja.

Szukaj doświadczonych specjalistów, którzy mogą ci pomóc

Niezależnie od tego, czy decydujesz się na budowę domu w Hiszpanii na własną rękę, czy też wolisz zdecydować się na zakup willi lub domu od dewelopera bądź z rynku wtórnego, załatwianie wszystkich formalności na odległość bywa trudne. Nie zawsze istnieje również możliwość dopilnowania wszystkiego na miejscu. Dlatego też warto skorzystać z pomocy firm zajmujących się nieruchomościami w Hiszpanii. Wśród nich znajdują się zarówno takie, które oferują wsparcie w budowie, udzielają informacji na temat przepisów prawa, jak i te, które proponują nam zakup istniejących już nieruchomości. Skorzystanie z ich usług to spore udogodnienie.

Jedną z takich firm jest agencja nieruchomości Casa en Sol, która ma na swoim koncie wiele udanych transakcji dotyczących zakupów działki, willi i apartamentów. Firma oferuje zarówno pomoc w budowie, jak i wsparcie w kupnie domu. Z jej działalnością możesz zapoznać się na stronie https://casaensol.pl/.

Apartamenty w Hiszpanii

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny